I přes vyhrocený závěr si starší dorost dokázal poradit s pražskou Slavií

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 19. Vlček (Hasil, Zderadička), 42. Vaniš, 43. Všetečka (Brož) – 7. Caha (Vašíček, Zajíček), 24. Caha, 24. Meluzín (Kavický), 42. Popelka (Kavický), 50. Kunc (Studený). Rozhodčí: Horáček – Kubíček, Šimánek. Vyloučení: 4:4, navíc Holý, Klapka (oba SLA), Kavický a Vašíček (oba KOM) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Střely na branku: 54:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
HC Slavia Praha: Pánek (24. Málek) – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Srdínko, Holý – Brož, Všetečka, Havrda, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Petrák, Klapka
HC Kometa Brno: Kašpar – Sedlaček, Kučeřík, Sedláček, Vašíček, Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzin, Zajíček, Rašovský, Kavický, Kunc, Kadlic

B r n o – Brněnský starší dorost odehrál v rámci 34. kola nejvyšší soutěže své kategorie duel se Slavií Praha. O své výhře dokázal rozhodnout ve druhé třetině, kdy si vybudoval rozhodující dvoubrankový náskok. I přes velké množství šarvátek v závěru duelu si dokázali brněnští hokejisté udržet vedení a odvážejí si do Brna tři body.

I když si slávisté na začátku duelu vytvořili v obranném pásmu Komety slušný tlak, úvodní branku se jim ani z několika příležitostí vsítit nepovedlo. Jejich soupeř byl na druhé straně ledové plochy úspěšnější. Zkraje 7. minuty dostal před domácí svatyni dobrou přihrávku z pravého kruhu Robin Caha a z bezprostřední blízkosti prudce vypálil. Pánek jeho pokus vyrazil, na následnou dorážku už však nestačil.

Přestože se domácí snažili, co mohli, žádnou větší šanci si před hostující klecí nedokázali vypracovat. Vlček z předbrankového prostoru přestřelil a neuspěl ani Hradil s nepříjemným pokusem z úhlu.

V závěru prvního dějství se však sešívaní přece jen dočkali. Po faulu na Brože byla Kometa nucena hrát dvouminutové oslabení. A na svou nedisciplinovanost doplatila. Domácí sevřeli Brňany v jejich obranné třetině a nepřestávali zkoušet Kašparovu pozornost. Za jeho záda pak dostal kotouč povedenou tvrdou ranou Šimon Vlček.

Prostřední perioda se Slavii vůbec nevyvedla tak, jak si představovala. Místo dostihů o průběžné vedení hned dvakrát kapitulovala. Nejprve se trefil ve 24. minutě Robin Caha. A to poměrně kuriózně. Z takřka nulového úhlu nahodil na Pánka a tomu propadl puk škvírkou mezi tyčkou a krkem přímo pod víko.

Následně Pánek inkasoval znovu. Ještě v téže minutě se proti němu v rychlém brejku rozjela dvojice Brňanů. Po přiklepnutí od Kavického pak slávistického brankáře propálil střelou z mezikruží .

Červenobílí trenéri se pak uchýlili ke střídaní gólmanů. Místo Pánka nastoupil na led Málek a okamžitě předvedl fantastický zákrok. Proti dvěma Moravanům, kteří se dostali do samostatného úniku, vytasil několik výborných zákroků a znemožnil jim, aby dostali kotouč do slávistické klece.

Mladí slávisté neustali v aktivitě a za svou snahu byli v čase 41:01 odměněni. Jiří Vaniš vyslal od modré prudkou přízemní dělovku, která Kašpara hodně vystrašila. Když už to vypadalo, že své betony sklapl včas, objevil se puk za jeho zády a doklouzal až za brankovou čáru.

Radost z kontaktní trefy ale domácím příliš dlouho nevydržela. Ještě v téže minutě Kometa opět pozměnila výsledek. Málek sice dlouho střelám Adama Popelky odolával, tentokrát už na jeho pokus nestačil.

Takřka o minutu později, v čase 42:53, rozveselil červenobílou střídačku Robin Všetečka, jenž zužitkoval slávistickou přesilovku. Brož se proháčkoval až ke Kašparovi a chtěl zblízka zakončit, v poslední chvíli si ale střelu rozmyslel a přihrál právě volnému Všetečkovi, před nímž zela prázdná branka. Sešívaná osmička napálila kotouč do sítě a opět dotáhla Slavii na rozdíl jediného gólu.

Pak ale mužstvo z Edenu doplatilo na vlastní nedisciplinovanost a Kometa ve dvojnásobné přesilovce udeřila. Pátý zásah Moravanů zaznamenal po rychlé akci Michal Kunc. Slavia se sice ze všech sil snažila ještě s výsledkem něco udělat, to už se jí ale nepovedlo. Kometa si tak připsala vítězství 5:3.

SLA

Josef Beránek: „Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Soupeř byl výborný v produktivitě. Naši hráči hráli až do konce, snažili se vyrovnat. Všichni to odmakali a to je pro nás důležité. Někdy se stane, že odehrajme dobré zápasy a vyhrát se nepovede.“

KOM

Marek Moskal: „Myslím, že to byl kvalitní zápas. Slavia je výborný tým. V podstatně jsme hráli na tři pětky jako soupeř, protože jsme za sebou měli těžký zápas na Kladně. Měli jsme za sebou navíc i šňůru porážek, takže jsme rádi, že jsme to zvládli proti Kladnu i proti Slavii. Dnes to pro nás jsou zlaté tři body. Klukům patří poděkování za nasazení a bojovnost.“