.

Starší dorostenci přehráli Mountfield a vezou domů tři body

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 33. Poppel (Hrabčák, Sklenář) – 6. Vašíček (Zajíček, Věžník), 39. Mlčák (Zajíček, Caha), 39. Zajíček (J. Sedláček). Rozhodčí: Pilný - Vepřovský, Řezníček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 24:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Mountfield HK: Dvořák – Kukla "C", Naar, Janoušek, Perička, J. Kynčl, Kuboš – Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Jušta, Komma, Poppel.
HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, T. Sedláček, Mlčák, J. Sedláček, Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Kavický, Del Favero, Kunc "C"

B r n o – Po předchozím nepříliš povedeném duelu si dokázal starší dorost napravit reputaci a porazit celek z Hradce Králové. Na vítězství 3:1 se dvěma body podílel Richard Zajíček. Dorostenci si tak po zásluze připsali tři body do tabulky extraligy.

Kometa se ujala vedení v zápase

Na začátku zápasu jsme sledovali opatrnější hru bez větších šancí na obou stranách. Prvním zajímavějším momentem byla šance v 4. minutě utkání, kdy se dostal k samostatnému úniku Erik Meluzín, jenže prozatím střelou na vyrážečku Dvořáka nepřekonal. To v čase 4:51 už uspěl Patrik Vašíček, který obdržel přihrávku od Zajíčka do prakticky stejné situace jako Meluzín před ním, rozhodl se i pro stejné zakončení, které ale tentokrát skončilo brankou – 0:1.

Brno jakoby našlo cestu do hradecké obrany a jeho hráči se několikrát během první části ocitli v přečíslení nebo samostatném úniku, další branky ale nepřidali. Hradec ovšem nebyl bez šancí na vyrovnání. Důkazem toho byla příležitost těsně před koncem první části, při níž dorážel z dobré pozice Petr Poppel, jenže Kašpara neprostřelil. Do kabin tak šla Kometa s jednobrankovým náskokem.

Mountfield srovnal, hosté odpověděli dvěma zásahy

Domácí měli šanci hned na začátku druhé třetiny, před Kašparem zůstal osamocen Šedivý, jenže bekhendem neuspěl. Lvi se snažili více střílet a tlačili se za vyrovnáním. Chybělo ale důraznější zakončení, a tak si Brňané zatím bez větších potíží hlídali vedení a naopak sami se osmělovali k útočným výpadům. Hradec se přeci jen dočkal vyrovnání, v čase 32:59 se kotouč odrazil od mantinelu k Petru Poppelovi, který přehodil puk přes rameno Filipa Kašpara – 1:1.

Poté jsme sledovali vyrovnanou hru, kterou změnil až závěr třetiny. Kometa si totiž vzala vedení zpět a to když Jan Mlčák tvrdě vystřelil na bližší tyč na začátku 39. minuty – 1:2. Hned po 29 vteřinách přidali hosté další branku, po pěkné kombinaci se objevil v mezikruží nikým nehlídaný Richard Zajíček a vystřelil přesně do horního rohu Dvořákovy svatyně, svou ránu přitom otřel o břevno – 1:3. Díky skvělému závěru Moravanů šli hráči domácího Mountfieldu do kabin s dvoubrankovým mankem.

Poslední část gól nepřinesla, Kometa si odváží 3 body

Hradečtí začínali třetí část přesilovou hrou, v ní si ale žádnou šanci na snížení nevypracovali. V už vyrovnaném počtu hráčů na ledě měl příležitost v podobě samostatného úniku Dominik Sklenář, na Kašpara nicméně střelou nevyzrál. Mountfield začínal mít více ze hry a svojí aktivitou získával i přesilové hry. Kometa si paradoxně svoji první šanci v třetí třetině připsala právě při vlastním oslabení, Erik Meluzín však v úniku svou tvrdou střelou Dvořáka nepřekonal.

Stejná situace se opakovala i v 51. minutě, kdy Lvi hráli další přesilovou hru a ujel jim Daniel Kavický, ten to pro změnu zkoušel bekhendem, s čímž počítal Dvořák a vyrazil puk do rohu hřiště. Domácí se stále snažili zvrátit vývoj utkání, to jim ale znemožňovala výborná defenzíva a nebezpečné protiútoky Brňanů. Hradec se v závěru usadil v útočném pásmu, ale neodvážil se k riskantní hře bez gólmana a i díky tomu zůstal stav nezměněn.

HRK Pavel Suchý: Zápas se hodnotí těžce, protože jsme prohráli 3:1, ale máme spoustu hráčů zraněných a vypůjčených z mladšího dorostu, kteří hráli ve třech dnech tři zápasy. Navíc ještě někteří hráli za juniorku. Ke konci zápasu nám scházely síly, ale my jsme kluky pochválili za bojovnost a za srdíčko, které tam bylo. Nevyužíváme šance, nelepí nám to a prostě nám nepadají góly, což nás zdobilo do Vánoc. Lehké branky, které jsme dávali my, teď dostáváme a na jeden gól se prostě nedá vyhrát. Bohužel.
KOM Marek Moskal: Myslím, že do utkání jsme vstoupili velmi dobře, na rozdíl od včerejška, kdy jsme dostali 10 branek. Měli jsme plán hrát stejně, bohužel nám tam utekla druhá třetina a soupeři tam včera spadlo více méně všechno. Dnes jsme hráli stejnou hru, samozřejmě hráči dostali ještě nějaké pokyny navíc, jako být aktivnější a důraznější, což splnili. Zápas jsme vyhráli zaslouženě a jsme rádi za tři body.