.

Starší dorost nestačil na Slavii. Skolila jej druhá třetina

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 1. Sedláček (Kadlic, Minárik), 32. Minárik (Caha, Kučeřík), 48. Kučeřík (Kadlic) – 20. Brož (Hradil, Štibingr), 23. Křenek (Hradil, Hasil), 24. Klapka, 34. Klapka (Štibingr, Všetečka), 40. Brož, 40. Petrák (Klapka), 46. Všetečka, 56. Všetečka (Brož, Klapka). Rozhodčí: Ondráček – Horký, Kotrba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:8.
HC Kometa Brno: Kašpar – Kučeřík (A), Vašíček, Sedláček J., Sedláček T., Věžník, Mlčák (C) Buchal – Kadlic, Minárik, Kunc, Kavický, Caha, Meluzín, Popelka, Zajíček, Del Favero
HC Slavia Praha: Pánek – Mareček, Štibingr, Antoš, Čapka, Němeček – J. Brož, Kižlin, Klapka, Všetečka (C), Petrák, Hradil, Hasil, Křenek

B r n o – Během sobotního odpoledne hostil starší dorost v DRFG Areně pražskou Slavii. Kometa hned v první minutě zápasu vedla a byla velice vyrovnaným soupeřem. Druhé dějství hry přineslo úplně jiný scénář a dorostenci inkasovali pět branek a na obrat se už nezmohli. Hráči však mají obrovskou motivaci na venkovním tripu uspět. Chtějí play-off, a proto musí zabojovat. Dvěma kanadskými body se blýsk útočník Marek Minárik a pilít dorostenecké obrany Radek Kučeřík.

Začátek utkání byl pro Kometu skvělý, lepší úvod do zápasu si ani nemohla přát. Hned z prvního útoku vsítila branku, když se před brankáře Pánka prosmýkl Jan Sedláček a bekhendovým blafákem mu nedal šanci – 1:0. Další průběh třetiny byl velmi vyrovnaný a soupeři se prali o každý kousek ledu. Moc šancí k vidění nebylo, ale přesto se jednalo o pohledný a zábavný hokej. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za stavu 1:0, tak se z nenápadného útoku, osm sekund před koncem, prosadil hostující Jaroslav Brož a z ledu se odcházelo za nerozhodného skóre 1:1.

Druhá perioda byla značně jiná. Hosté pookřáli, zatímco domácí obrana začala dělat stále více chyb a poskytla Slavii šanci skóre otočit. Hned ve 23. minutě se hosté dostali do přečíslení, které bylo zakončeno bezchybnou střelou z hole Lukáše Křenka a Pražané šli rázem do vedení – 1:2. O to horší to s Kometou bylo, když hned minutu na to inkasovali znovu. Chybné rozehrávky využil Adam Klapka, který zamířil přesně na vzdálenější tyč – 1:3. A mohlo být ještě hůř ve chvíli, kdy dostal Matěj Hasil nahrávku přímo před bránu, ale Filip Kašpar se dokázal včas přesunout a předvedl fantastický zákrok. Kometa zabrala a vytěžila z toho branku. Robin Caha našel přesným pasem před Pánkovou klecí volného Marka Minárika a ten se nemýlil – 2:3. Hosté ale našli opět rychlou odpověď. K dorážce se v předbrankovém prostoru dostal znovu Adam Klapka a Kašpar neměl šanci – 2:4. Už ubíhala poslední minuta druhé dvacetiminutovka a Slavie dokázala vsítit dokonce dvě branky v této fázi hry. Obě vzešly ze špatné defenzívy domácích. Přesné zásahy si přispali Jaroslav Brož a Martin Petrák a s Kometou to po druhé třetině vypadlo velice bledě – 2:6.

Ve třetí části hry začala Kometa aktivně a snažila se s výsledkem něco udělat. Trápila ji však střelecká smůla. Caha, Popelka i Minárik nastřelili tyčku, Zatímco pražští byli stále střelecky při chuti. Z levého kruhu vypálil Robin Všetečka a puk jenom cinkl o tyč, a zaplul do brány – 2:7. Kometa v žádném případě nesložila zbraně a přidala ještě jednu čestnou branku. Hned po buly vypálil Radek Kučeřík neskutečnou dělovku a Pánek už musel jenom lovit puk ze sítě – 3:7. Slavia ještě potvrdila svůj střelecký úspěch v tomto zápase a pro něj druhý gólový zápis v tomto duelu si připsal Robin Všetečka – 3:8. Přestože oba týmy měli k dispozici spoustu přesilových her, každý tým využil pouze jednu. Kometa se musí z prohry oklepat a hledat další síly pro boj o play-off.

KOM Marek Moskal: Úvod zápasu byl slušný. Během druhé třetiny jsme vypadli z role a soupeř těžil z našich chyb. Venku se nám více daří, tak doufáme, že uspějeme a dostaneme se do play-off. Hráči musí hrát více z obrany a disciplinovaně.
SLA Josef Beránek: Odehráli jsme dobrý duel. Dneska jsme dali osm gólů, takže jsme ukázali, že umíme dát více branek a podali jsme týmový výkon, který nás dovedl k úspěchu.