.

Další kanonáda pro mladší dorost. Doma nadělil Žďáru osm gólů

HC Kometa Brno - HC Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 8. Bartes (Vyroubal), 16. Rašovský (Holemý, Malý), 19. Malý (Holemý), 22. Bartes (Vyroubal, Masař), 31. Holemý (Malý, Rašovský), 36. Harmim (Kalčík, Holemý.), 45. Bartes (Malý), 54. Fajmon (Kalčík, Řehák) – 15. Bačo (Grauer). Rozhodčí: Král - Brzobohatý, Procházka. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Střely na branku: 40:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhounek, Fajmon, Furch – Žák, Bartes, Kalčík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Vyroubal, Masař
HC Žďár nad Sázavou: Vít – Macek, Filip, Cibuzar, Grauer – Pelikán, Putz, Štola, Doležal, Matas, Picka, Bačo, Doležal, Brúha, Bednář

B r n o – Sobotní den byl velice nabitý. V DRFG Areně se představily všechny tři věkové kategorie. Poslední duel odehráli mladší dorostenci proti Žďáru nad Sázavou a byla z toho gólová smršť. Na ledě jasně dominovali a soupeři nadělili dárek v podobě osmi gólů. Hattrickem se blýskl útočník Sebastian Bartes. Uvidíme, jak se jim bude dařit dál a jestli budou takové výsledky podávat i v blížícím se play-off, v němž se potkají s Plzní.

První třetina začala tutovkou pro hosty, když Matěj Brúha unikal sám na brankáře, jenže těsně přestřelil domácí bránu. O chvíli později se z první branky na druhé straně domácí, ale ta nemohla být kvůli hře vysokou holí. První regulérní branku vstřelila Kometa v osmé minutě. Tomáš Vyroubal poslal zpoza branky pas na volného Sebastiana Bartese, který trefil přesně pravý horní roh hostující svatyně - 1:0. Brňané nabuzeni gólem se pokoušeli o další přesný zásah, jenže v 15. minutě udeřili hosté ze Žďáru. Jakub Grauer vyslal do protiútoku Roberta Bača, který z pravého kruhu trefil volný prostor u vzdálenější tyče - 1:1. Domácí si vedení vzali zpět o minutu později v přesilové hře. Václav Rašovský nabruslil k volnému puku na levém kruhu a z nápřahu jej poslal za záda brankáře Víta - 2:1. Třetí zásah přidali Brňané ve svém vlastním oslabení v 19. minutě. Holemý našel v přečíslení 2 na 1 Jakuba Malého, který překonal brankáře střelou nad beton - 3:1.

Na začátku druhého dějství se domácí opět prosadili. Tomáš Vyroubal poslal kotouč k Sebastianu Bartesovi, který z levé strany dokázal prostřelit žďárského gólmana - 4:1. Kometa pokračovala v aktivní hře a ve 31. minutě přišla další odměna. Přesilovou hru využil po přihrávce Malého svou střelou od modré čáry Jan Holemý. Následné oslabení po faulu Holcmana domácí ubránili a na začátku 36. minuty přidali další přesný zásah. Kalčík přetlačil v souboji obránce a následně s pukem dojel za bránu. Mezitím se mu v mezikruží nabídl volný Nesim Harmim, který Kalčikovu přihrávku využil stoprocentně. Kotouč usměrnil do odkryté části Vítovy brány - 6:1.

Třetí perioda tedy začínala za jednoznačného stavu 6:1. Komeťáci ale stále neubrírali na tempu. Po dalším ubráněném oslabení totiž přidali už sedmou trefu. Jakub Malý poslal puk na Sebastianu Bartese, který byl opět přesný - 7:1. Bartes touto brankou završil svůj hattrick. V polovině třetí třetiny jsme viděli hru ve čtyřech na obou stranách. Do protiútoku se dostal hostující Bačo, který ale svou druhou branku nepřidal, protože netrefil bránu. Naopak na druhé straně přišla už osmá branku brněnského týmu. Obránce Patrik Fajmon dostal přihrávku k levému mantinelu, od kterého vystřelil a jeho střela skončila za hostujícím brankářem Vítem- 8:1. Během posledních několika minut se již nic důležitého nestalo a domácí tým si připsal zasloužené tři body za vysoké vítězství.

KOM Pavel Pazourek: Myslím si, že tento zápas byl dobrý z naší strany. Vstřelili jsme pěkné branky, takže se domnívám, že výsledek byl od samého začátku jasný. Góly jsme pořád přidávali, byl to od nás velmi dobrý výkon.
ZNS Jiří Šejba: Zápas pro nás dopadl velice špatně. Zkoušeli jsme několik nových hráčů, které máme na hostování. Chybělo nám šest hráčů ze základní sestavy, proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. Ty nové hráče zkoušíme obehrát, ale zatím asi nejsou na takové herní úrovni.