.

Úspěšná generálka na play-off, mladší dorost přejel Pardubice

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 1. Masař (Kos), 10. Běhůnek (Kos), 20. Bartes (Fajmon), 27. Kos (Brabenec), 33. Masař (Fajmon), 51. Furch (Holemý, Brabenec), 54. Masař – 30. Nedelka (Kubíček, Herčík), 52. Šťastný (Lichtag). Rozhodčí: Ondráček – Kráľ, Vašíček. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 48:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovsky, Harmim, Vyroubal, Masař.
HC Dynamo Pardubice: Kraus – Vojtěch, Pavlík, Nedelka, Hrádek, Heligr, Červenka – Pulpán, Novotný, Hebek, Kubíček, Paleček, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný.

B r n o – Mladší dorostenci ukončili nadstavbovou část ELIOD extraligy v domácím utkání proti Pardubicím. Kometa kontrolovala utkání již od první minuty hry a postupně navyšovala svůj náskok ve vedení. Svěřenci trenéra Hakena dokázali bez větších problémů zvládnout generálku před ostrým startem play-off. Mladší dorostenci se v prvním kole vyřazovací části utkají s Plzní, osmifinálová série započne v neděli ve 12:30 na brněnském ledě.

Kometa začala velmi dobře a již v 1. minutě utkání se ujala vedení. Po vyhraném vhazování se Jakubu Kosovi podařilo dostat kotouč na Jakuba Masaře, jenž jej uklidil za záda brankáře Krause. Kometa v úvodu na ledě dominovala a pardubická obrana zastavovala domácí kombinace jen za cenu faulů, ovšem ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách se Brňanům další branku přidat nepodařilo. Navýšení skóre se tak dostavilo až v čase 9:22, akce vedoucí ke druhé brance Komety nápadně připomínala tu první a znovu u toho byl Jakub Kos, jenž tentokrát poslal kotouč na Viktora Běhůnka, jenž pohotovou střelou prostřelil brankáře Krause.

Pardubice měly možnost srovnat tempo hry v početní výhodě, kterou zahrávali od 12. minuty první třetiny, ale domácí Kometa bránila s velkým přehledem a Východočeši to s usazením se v útočné třetině měli velmi těžké. V závěru první třetiny se Východočechům dokonce naskytla i dvojnásobná početní výhoda, která trvala dvaadvacet vteřin, ovšem ani tentokrát se Pardubice se zaměstnáním brankáře Vystavěla příliš nevyznamenaly. Naopak Kometa dokázala krušné chvíle přečkat bez úhony a těsně před první sirénou svou přesilovou hru využila. Fajmon napřáhl na modré čáře a vypálil, Kraus následně vůbec netušil, kde se kotouč nachází, toho dokonale využil Sebastian Bartes a gólem do šatny navýšil brněnské vedení na rozdíl tří branek.

Ve druhé třetině Pardubice přeci jen přidaly na své defenzivní hře a hráči Komety už se tak snadno nedostávali do útočného pásma jako v úvodní periodě. Nicméně tento stav platil pouze do 27. minuty, ve které se pohlednou souhrou prezentovalo duo Brabenec – Jakub Kos, druhý jmenovaný přijal přihrávku a okamžitě vystřelil, Kraus už se nestačil přemístit a pouze sledoval, jak do jeho branky míří čtvrtý puk. V polovině základní hrací doby se hrálo ve čtyrech hráčích na obou stranách a tento stav svědčil pardubickým hostům, kteří dokázali na chvíli uzamknout Kometu ve vlastní obranné třetině. V čase 29:37 nabil Kubíček na střelu z voleje Adamu Nedelkovi, jenž dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě a snížil z pohledu Pardubic na 1:4. Kometě ovšem netrvalo dlouho, aby si čtyřbrankový náskok vzala zpět, domácí hráči znovu dokázali rozebrat pardubickou obranu, konkrétně Fajmon ve spolupráci s Jakubem Masařem, kterému se podařilo svou druhou trefou v utkání navýšit brněnské vedení na 5:1. Kometa ve zbytku druhé třetiny pohodlně kontrolovala svůj náskok a šance Pardubic přicházely spíše sporadicky.

Hned na začátku třetí třetiny dostaly Pardubice další možnost početní výhody, ale v této disciplíně nebyly v utkání nebezpečné. Kometa svá oslabení zvládala s velkým přehledem a šetřila cenné vteřinky buď ve středním nebo dokonce v útočném pásmu. Kometa dostala možnost početní výhody ve 49. minutě, ta se Brňanům sice využít nepodařila, ale z vypracovaného náporu domácí těžili dvě vteřiny po vypršení pardubického trestu. Na modré čáře napřáhl Holomý, jeho rána byla tak prudká, že ji brankář Kraus nedokázal udržet ve své moci a toho si jako první všiml Dominik Furch, jenž doklepl kotouč za brankovou čáru. Utkání pak nabídlo také vyhrocené momenty a několik potyček, třeba tu v čase 51:21, kdy byli oba aktéři pěstního souboje potrestáni menšími tresty. Pardubice opět ukázaly, že hra ve čtyrech na obou stranách jim sedí, i když tentokrát jim k tomu dopomohl také brankář Vystavěl, jenž si sjel pro kotouč za vlastní branku, kde o něj však přišel po souboji s Lichtigem, jenž dokázal před prázdnou brankou Komety najít Ondřeje Šťastného a ten bez větších problému snížil na 2:6. Chyba brankáře se však zrodila také na druhé straně, Kraus se vydal vstříc kotouči daleko ze své branky, dojížděl jej Jakub Masař a udělal dobře, neboť Kraus trefil kotouč právě do brněnského útočníka, jenž si pro odražený puk dobruslil a vstřelil jej do opuštěné pardubické branky.

Ve zbývajících minutách utkání byl pak nedovoleně naražen na mantinel hostující hráč Hrádek, za což brněnský obránce Běhůnek vyfasoval trest dvě + deset minut. Kometa však oslabení opět zvládla bez úhony a po zbytek třetí třetiny kontrolovala pětibrankový náskok. Brňané tak mají za sebou úspěšnou generálku na play-off, které odstartují v neděli na domácím ledě od 12:30 proti favorizované Plzni.

KOM Petr Haken: Poslední zápas dlouhodobé soutěže jsme pojali jako generálku před play-off. Myslím, že kluci odehráli dobrý zápas, snažili se aktivně pohybovat, bruslit, podařilo se nám vstřelit i dost branek. Věřím, že jsme se dnešním výkonem natěšili na nedělní zápas proti Plzni.
PCE .