.

Juniorka odehrála na Slavii vyrovnaný zápas, na body však nedosáhla

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 20. Patočka (Šmíd), 46. Patočka (Hejda), 53. Vobořil, 59. Kohút (Šergl, Martínek) – 17. Horký (Mlynář, Frydrych), 47. Horký (Süss, Havránek). Rozhodčí: Souček – Štěpánek, Štofa. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Slavia Praha: Vecka – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Steinocher – Furch, Kohút, Matějka, Patočka, Netolický, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Nedorost, Martínek
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, M. Furch, Kučera, Jeřábek, P. Krejčí I., Mikyska – M. Novák, Süss, Havlát, Kratochvíl, Hasoň, Matula, Čejka, Horký, Mlynář, Ferda, Frydrych, P. Krejčí II., Havránek

B r n o / P r a h a – Junioři brněnské Komety načali poslední víkend nadstavbové části extraligy duelem na ledě pražské Slavie. Na góly vyrovnaný duel rozhodli domácí v závěrečné desetiminutovce, kdy vstřelili dvě rozdílové branky a vyhráli 4:2. O oba góly modrobílých se postaral útočník Luboš Horký.

V úvodní třetině hosté Slavii místy přehrávali a díky Luboši Horkému se v 17. minutě dostali do vedení. Útočník Komety v klidu dorazil do prázdné branky střelu Mlynáře.Hráči Komety ale ke konci třetiny možná až moc zpohodlněli a 14 sekund před sirénou inkasovali nepříjemný gól do šatny. Matouš Patočka, kterému se v sezoně příliš střelecky nedařilo, vybruslil mezi kruhy a parádní ranou poslal puk o horní tyčku do branky.

Druhá třetina byla výstavištěm pěkných akcích a velkých šancí na obou stranách, ale také skvělých zákroků obou brankářů. Vecka měl štěstí, že Mlynář ve 25. minutě minul puk před prázdnou brankou. Následně si gólman Slavie výborně poradil s Kratochvílovým nájezdem. Ve zbytku třetiny se zase pořádně potil Dostál, kterého nejvíc potrápil ve 34. minutě Kohút. Slovenský útočník dorážel snad natřikrát, ale brankáře nepřekonal. Hned potom přišla tvrdá rána od Steinochera, kterou Kohút opět neúspěšně dorážel.

Velké věci se tak začaly dít až v poslední třetině. Slavia se poprvé dostala do vedení ve 46. minutě. Byl u toho opět Matouš Patočka , který si našel odražený puk, perfektně ho potáhl na pravou stranu a zavěsil do odkryté branky.Radost Slavie dostala tvrdý direkt hned za 48 sekund. Luboš Horký se totiž nenechal zahanbit a rychlou střelou z mezikruží srovnal taktéž svým druhým gólem na 2:2.

Sešívaní ale nepřestávali bušit do hostující obrany. Postupně začali Kometu přehrávat, což se ukázalo nejlépe v 53. minutě. Nejdřív měl dvě obrovské šance útočník Aleš Furch. Při té druhé už se domácí borec radoval, ale puk podle rozhodčích čáru nepřešel. O několik sekund později už to bylo jedno. David Vobořil totiž zaznamenal pořádně šťastnou branku a domácí vedli. Bek Slavie napálil puk z mezikruží do jednoho z těl, od kterého se kotouč odrazil do brusle Jeřábka a ta usměrnila puk přímo do sítě. Hosté se postupně začali nadechovat k závěrečnému tlaku, ale zůstalo opravdu jen u nádechu. Při hře bez brankáře Kometu naopak za nedůraz ve středním pásmu ztrestal čtvrtým gólem do odkryté klece David Kohút.

SLA Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Soupeř byl silný, nastoupil v kompletní sestavě. Myslím, že už nic lepšího nemohli přivézt. Kluci k tomu od začátku nastoupili velmi poctivě. Odehráli 60 minut takticky a disciplinovaně, perfektní výkon. Dodržovali, co jsme po nich chtěli, posílali kotouče jednoduše z pásma, v útočném pásmu jsme měli spoustu střel a hlavně jsme moc nepropadali. Jinak jsme je příliš do přečíslení nepouštěli. Byl to slušný zápas a už dlouho jsem nezažil, že by se hrálo bez jediného vyloučení. Rozhodčí ale situace citlivě pouštěli a hráči toho nezneužívali.
KOM Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Pro mě to je obrovské zklamání. Hlavně z přístupu hráčů. To, co jsme tady předvedli, je pro mě nepochopitelné. Vím, co hráči umí a co jsou schopni hrát. Takový zápas jako tady na Slavii můžou předvést v srpnu, kdy začíná sezona, ne teď. Je jich pětadvacet v týmu a kdo nechce hrát, tak hrát prostě nebude. To je celé, takový zápas se musí vybojovat.