.

Vítej, finále! Junioři přehráli Hradec také doma a budou bojovat o zlato

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 6. Havlát (Ferda), 7. Plášek (Střondala), 28. Kratochvíl (Mlynář), 50. Gajarský (Mlynář, Mikyska), 57. Plášek (Svoboda) – 22. Štohanzl (Chalupa), 55. Hidveghy (Havránek, Pavlík). Rozhodčí: Kika, Kubičík – Ganger, Konvička. Vyloučení: 3:6, navíc T. Havránek (KOM) 5 min. + OK – Řepík, J. Moník (oba MHK) oba 10 min. OT.. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 365. Konečný stav série: 2:0.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka "A", Slabý, Furch, Kučera, Kučeřík, Jeřábek, Mikyska – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka "C", Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Plášek, Havránek.
Mountfield HK: Dvořák (50. Bartozel) – Hroudný "C", Muška, Gaspar, Pěnčík, Havránek "A", J. Moník, Kynčl "A" – Jirásek, Matouš, Matějček, Pažourek, Malík, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Štohanzl, Hidveghy, Chalupa, Pavlík.

B r n o – Skvěle! Junioři v sobotu odehráli druhé semifinálové utkání a povedlo se jim na jedničku. Většinu zápasu Brňané měli hru pod kontrolou a po výhře 5:2 postupují do finále, kde se o titul utkají s Libercem. Hradec dokázali vyřadit ve dvou zápasech a nyní se mohou připravovat na boj o titul! Fanoušci se tak po šesti letech mohou těšit na juniorku Komety ve finále, přičemž boj o zlato s Bílými Tygry začne ve středu 4.4. na severu Čech.

Domácí nastoupili do druhého semifinálového utkání dobře. Byli celou úvodní třetinu aktivnější a nedávali Hradci na ledě příliš prostoru. Tuto aktivitu Kometa zužitkovala již v šesté minutě, když si Robert Havlát najel do útočné třetiny a ukázkovou střelou vymetl šibenici. To však nebylo ze strany domácích vše. O další minutu později přidali Brňané další branku. Střondala nahrál mezi kruhy, kam si najel Karel Plášek, jenž střelou z první trefil horní růžek branky. Do několika slibných příležitostí se dostal i Süss. Jednou byl dokonce sám před Dvořákem, ale gólman Hradce jej zvládl vychytat.

Hradečtí se sice snažili aktivně napadat a vstřelit branku, ale brněnská obrana byla proti, stejně tak jako Dostál, který předvedl několik pohotových zákroků. Deset sekund před koncem třetiny se však situace domácích zkomplikovala, jelikož sudí potrestal za nedovolený zákrok Havránka pěti minutami plus osobním trestem do konce utkání. Další branka však v první části duelu nepadla a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Momentka druhé branky Komety, o kterou se postaral přesnou ranou Karel Plášek. Foto: Vít Novák

Do druhé periody nastoupili Hradečtí ještě s téměř celou pětiminutovou přesilovkou, kterou chtěli využít, takže začali hrát aktivně již od první sekundy. Ve dvaadvacáté minutě se jim opravdu povedlo vstřelit kontaktní branku. Chalupa střílel od modré, tuto střelu ještě tečoval před brankou Martin Štohanzl a puk skončil až za zády Dostála. Kometa však zbytek přesilovky dokázala ubránit a v plném počtu hrála opět o něco lépe než soupeř.

V osmadvacáté minutě Brňané využili přesilovku. Ve změti hokejek před brankou hostů se nejlépe zorientoval Petr Kratochvíl, který pohotově překonal Dvořáka a vrátil svému týmu zpět dvoubrankové vedení. Druhá dvacetiminutovka tak skončila nerozhodně 1:1.

Parádní druhé semifinále bylo opět plné emocí a soubojů. Foto: Vít Novák

Do závěrečné části tohoto zápasu vstoupili lépe hosté, jelikož si byli vědomi možného konce sezóny. Kometa však tlak z jejich strany ustála a v padesáté minutě ještě navíc využila přesilovku. Adam Gajarský si najel na levý kruh a svižnou střelou zápěstím překonal Dvořáka.  Hosté chtěli něco s tímto stavem udělat, tak vystřídali brankáře a za Dvořáka nastoupil Bartozel.

Pět minut před koncem ještě Hradec vstřelil druhý gól a zdramatizoval utkání, když Patrik Hidveghy v přesilovce tečoval střelu od modré těsně před Dostálem, který neměl šanci zareagovat. O minutu a půl později na to však zareagoval Karel Plášek, jenž nechal za zády všechny hráče Hradce, popotáhl si brankáře a zakončil v podstatě do odkryté branky. Kometa tak zvítězila 5:2 a postupuje do finále, kde se utká s Libercem.

KOM Jan Zachrla: Strašně těžký zápas, protože Hradec přijel s tím, že nemá co ztratit. Začal agresivně, což jsme očekávali, neboť se tímto hokejem celou sezónu prezentovali. Ukázali to, hodně forčekovali a napadali, kotouče cpali do branky, ale my jsme předbrankový prosto měli výborně pokrytý, takže jich tam moc neprošlo, a my jim tím nedali moc možností ke skórování. Rozhodly naše přesilovky, kde jsme dali dvě branky, a jakmile měl soupeř tlak, tak jsme přidali pátý gól a vše si pohlídali. Ačkoliv to možná nevypadalo, tak si myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou. Udávali jsme tempo a soupeř tahal za kratší konec.
HRK Aleš Krátoška: Věděli jsme o síle soupeře, je to velký favorit celé soutěže. Do prvního utkání jsme ale vstoupili dobře. Dali jsme úvodní gól a prvních 12 minut byli lepším týmem. Nicméně po rychlém vyrovnání a následném druhém gólu Komety na nás padla deka a z naší strany to byl až do konce zápasu špatný výkon po všech stránkách. Kometa byla od tohoto okamžiku jasně lepším týmem a zaslouženě vyhrála.

Zobrazit kompletní fotogalerii