.

České Budějovice oplatily Kometě loňskou porážku, na svém ledě zvítězily 3:1

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 13. Nouza (Fillman), 29. Žálčík (Rob), 45. Straka (Chovan, Suchánek) – 11. Erat (F. Král, O. Němec). Rozhodčí: Pražák, Pešina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:9, navíc Erat 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3800. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC České Budějovice: Bláha – Fillman, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Zíb, Mucha, Mazanec, Pýcha – M. Čermák, Nouza, Květoň – Guman, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Chovan – Kuchejda, Škoda, Babka.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Mikyska, Trška, Král – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška, V. Němec – Káňa, L. Čermák, Zohorna – Dymáček, Dočekal, Vondráček.

B r n o – Hlavní kouč Komety Libor Zábranský se společně se svým týmem ve čtvrtek vrátil do míst, kde dvě sezóny působil jako hráč a v podstatě tam nastartoval svou hokejovou kariéru. V dresu Českých Budějovic odehrál bývalý bek 107 zápasů a poté se přesunul do zámořské NHL. Místní prostředí tak velmi dobře zná, především ledovou plochu. Nyní však sledoval výkon hráčů ze svého stanoviště na brněnské střídačce. Oba celky se potkaly znovu po roce. Vloni vyhrála na svém ledě Kometa, letos domácí soubor hájil po dvou třetinách těsné vedení 2:1, ve třetí části ještě přidal do sítě Vejmelky třetí branku a bylo rozhodnuto. Budějovice tak oplatily Kometě loňskou porážku.

Duel v Českých Budějovicích odstartoval se zpožděním, neboť hráči Komety uvízli na dálnici a na utkání dojeli takříkajíc za hodinu dvanáct. Diváci v Budvar aréně čekali na první větší možnost zápasu do jedenácté minuty. A hned z toho byl gól do domácí sítě. Martin Erat udělal dvě rychlá tempa, dostal se před bránu a švihem napálil puk přesně do Bláhovy svatyně - 0:1. Asistenci na brance si připsal teprve šestnáctiletý obránce Filip Král. Brňanům však vedení dlouho nevydrželo, přesně řečeno jen minutu a dvacet vteřin. Fillmanovu střelu Vejmelka pouze vyrazil a pohotový Tomáš Nouza kotouč poslal za záda brněnského gólmana - 1:1.

V polovině čtvrtečního přátelského mače se skóre potřetí měnilo. Do vedení šli tentokrát hráči Motoru, Rob vyhrál buly a Lukáš Žalčík poslal puk do horních pater Vejmelkovy brány - 2:1. Vzápětí mohlo být srovnáno, Štencel přesným pasem našel rozjetého Kvapila, jeho pokus ovšem skončil těsně mimo budějovické klece. Velkou šanci ve druhé periodě měl opět Nouza, Vejmelka mu ale radost překazil výtečným zákrokem. V závěru třetiny měl vyrovnání na hokejce Martin Nečas, ale ve dvojnásobné přesilovce trefil tyč!

V posledním dějství měla Kometa k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale tuto výhodu nevyužila. Naopak soupeř ukázal, jak na to. Josef Straka se s tím příliš nepáral a propálil bezmocného Vejmelku - 3:1. Tímto výsledkem i zápas na jihu Čech skončil.

Po skončení řádné hrací doby se prodlužovalo a jely se také nájezdy. V nich se prosadil domácí Luboš Rob a na druhé straně pálili přesně Martinové - Nečas a Erat. Dovednostní disciplínu tak hosté zvládli výsledkem 2:1.

Brněnské naděje v akci:

Do utkaní nastoupili: Martin Nečas (17 let), Dalimil Mikyska (17 let), Filip Král (16 let) a Roman Dymáček (19 let).

Zápasy v sezóně