Čtvrtá výhra v řadě! Mladší dorost veze z Liberce výhru v prodloužení

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Dospěl (Rychlovský), 13. Rychlovský (Adamec, Dospěl), 54. Hampl (Rychlovský, Dospěl) – 1. Popelka (Vašíček), 10. Meluzin (Kavický), 54. Kavický (Konečný), 61. Vašíček (Studený, Mlčák). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Kovář, Adamec, Hampl, Moc, Starý, Kollert – Rychovský, Dospěl, Nikolič, Líška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzin, Jedlička, Malý, Kavický, Raškovský, Vašíček, Bartes

B r n o – Mladšímu dorostu se po novém roce daří! Až na prohru v prodloužení na Slavii zvládl všechny své duely. Na ledě Liberce rychle vedle, domácí však vyrovnali a rychle našli odpověď i na další trefu Komety. Duel za stavu 3:3 dospěl do prodloužení, němž početní převahu využil Dominick Vašíček, který vystřelil Brnu bod navíc.

Start do utkání byl doslova bleskový. Už po čtyřiceti vteřinách se z vrcholu kruhu první střelou v zápase prosadil brněnský Adam Popelka a poslal hosty do vedení. Liberečtí ale odpověděli vzápětí. Rychlovský našel svého parťáka Luboše Dospěla a ten skóre vyrovnal.

Střelec první liberecké branky měl o chvíli později šanci poslat Severočechy do vedení, ale tentokrát byl úspěšnější brankář Komety Vystavěl a s jeho bekhendovým pokusem si poradil. Po deseti minutách hry šli do vedení opět hosté. Tygři zaváhali na modré čáře a Kavický předložil puk před poloprázdnou branku Eriku Meluzinovi, který nedal Zajíčkovi střelou pod víko šanci.

Na vyrovnání se opět nečekalo dlouho. Liberec dostal výhodu přesilové hry, Adamec našel Jakuba Rychlovského, který tvrdou a přesnou střelou po horního rohu brněnské branky vstřelil druhou branku Tygrů. Těsně před koncem první dvacetiminutovky se dva hráči hostů řítili na jednoho obránce Liberce, ale brankář Zajíček byl pohotový a střelu chytil do lapačky.

Ve druhé třetině se hra znatelně přitvrdila a diváci mohli vidět množství osobních soubojů a také šarvátek v předbrankovém prostoru. Vedení mohl na stranu Brna strhnout Popelka, ale v samostaném úniku si na Zajíčka nepřišel, stejně tak jako jeho kolega Kučeřík, který bombou od modré čáry minul branku Tygrů jen o centimetry.

Ani Severočechům se nepodařilo Vystavěla překonat, takže druhá perioda skončila bez branek a do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se do veliké šance dostal liberecký Liška, který se po přihrávce Virága ocitl sám před Vystavělem. Brankář Komety se ale dokázal rychle přesunout a puk vykopnout. O chvíli později už byl Vystavěl překonán, ale puk, povalující se na čáře, dokázala obrana Komety na poslední chvíli odpálit pryč.

Zafungovalo tak přísloví nedáš - dostaneš. Nenápadnou střelou z levé strany se dokázal prosadit Daniel Kavický a hosté šli potřetí v zápase do vedení. To ale netrvalo dlouho, ani ne minutu. O vyrovnání se postaral Jan Hampl, který se dokázal nejlépe zorientoval před brankou hostů a dorazil nahození Rychlovského od modré čáry.

Atraktivní duel pokračoval a oba brankáři se museli činit. V základní hrací době se už ale ani jeden z týmů neprosadil a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm Kometa využila přesilové hry, Dominik Vašíček vybruslil z rohu kluziště, trefil přesně nad rameno Zajíčka a přisoudil tak bonusový bod hostům z Brna.