.

Hattrick Hynka Zohorny a dva body z Hradce Králové. Kometa jde na třetí místo

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc, Newton), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) – 29. H. Zohorna (M. Kvapil), 37. H. Zohorna (Trška, M. Kvapil), 50. H. Zohorna, 64. Haščák - trestné střílení. Rozhodčí: Úlehla, Bulanov – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Dymáček 5+DKU. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6103. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4. Hráči zápasu: Jaroslav Bednář - Hynek Zohorna.
Mountfield HK: Rybár - Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Šalda, Plášil – Köhler, Džerinš, Šimánek (A) – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – R. Pavlík, T. Knotek, Kopta.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec (A), Štencel, Trška, Gulaši, L. Vágner, Malec, F. Král – Vincour (A), Čermák (C), J. Káňa – H. Zohorna, V. Němec, M. Kvapil – Haščák, Nečas, R. Zohorna – Dostálek, Dvořák, Dočekal – Dymáček.

H r a d e c K r á l o v é – Drama až do konce, tak by se dal charakterizovat zápas sousedů v tabulce. Domácí Hradec vstoupil do utkání lépe, využil přesilovku, ale Kometa nedělní duel otočila a vedla zásluhou hattricku Hynka Zohorny již 3:1. Ovšem Mountfield využil v posledních minutách třetí třetiny dvě přesilovky a poslal duel do prodloužení. V něm rozhodl Marcel Haščák z trestného střílení. Kometa bere dva body a je třetí v tabulce extraligy.

Zajímavosti utkání:

• Hattrick Hynka Zohorny, který má po dnešku na svém kontě celkově šest gólů
  • Kometa vyhrála v Hradci poprvé od 18. ledna 2015
  • Marek Kvapil si připsal dvě asistence, celkově má na kontě již 14 gólů a 21 asistencí. Je tak nejproduktivnějším hráčem Komety
  • Pro Hynka Zohornu to byl první hattrick v Kometě a v extraligové kariéře
  • Kometa se díky výhře posunuje na třetí místo extraligy

Duel na hradeckém ledě začal pořádně zostra. Hned ve třetí minutě sledovali fanoušci potyčku mezi několika hráči, rozhodčí nakonec usoudili, že za katr půjdou dva brněnští hráči. Posléze přišel faul vysokou holí a Hradec měl k dispozici dlouho dvojnásobnou početní výhodu. Tu zhodnotil bleskově Jaroslav Bednář - 1:0. Následoval další faul, Dymáček inkasoval trest pět minut a do konce utkání, což znamenalo dlouhou přesilovku domácích.

Nicméně Kometa se v obraně semkla a odehrála dlouhou pasáž na výbornou. Navíc mohla ze své první velké šance vyrovnat. Čermák ujel do přečíslení, vzal to na sebe, ale Rybára nepřekonal. Kapitán Komety měl tutovku i v závěru třetiny, znovu se zaskvěl slovenský gólman. Kometa čekala na šance a chyby soupeře a trpělivost vyplatila. Kvapil našel mezi kruhy najetého Hynka Zohornu, který zcela neobsazen ve 29. minutě zaslouženě vyrovnal na 1:1.

První třetina mezi Hradcem a Kometou nabídla jednu branku do sítě Marka Čiliaka. Foto: Roman Kantor.

Druhá část hry byla oboustranně vyrovnaná, šance byly k vidění na obou stranách, ovšem jednu z mnoha využil přesilovkovým gólem Hynek Zohorna, který po pumelici Tršky doklepl kotouč do sítě - 1:2. Brňané padali do střel, hráli zodpovědně v obraně, v závěru mohli přidat ještě jednu trefu, Štencel v přesilovce těsně minul. Do kabin šli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského s vedením v zádech.

Poslední třetina nabídla dvě přesilovky Brna v rychlém sledu, obrana Mountfieldu byla však pozorná a mnoho střel k Rybárovi nepustila. Byl to mimo jiné večer Hynka Zohorny, který na konci vlastního oslabení ujel celé hradecké obraně a bekhendem překonal padajícího gólmana, hattrick! "Zohy" dal v letošní sezóně tři góly a nyní přidal další tři skvělé zásahy do sbírky. Kometa skvěle bránila a navíc se mohla spolehnout na výtečného Čiliaka, který v kritických momentech vytahoval parádní zákroky.

Filip Dvořák bojuje o puk ve druhé třetině zápasu. Tu Kometa vyhrála 2:0. Foto: Roman Kantor.

Na druhé dvojnásobné oslabení v utkání byl ale brněnský brankář krátký. Blaž Gregorc vypálil za modrou čárou a trefil se do horních pater brány - 2:3. Početní výhoda pokračovala a Bedřich Köhler střelou z levého kruhu vyrovnal na 3:3. V závěru domácí tlačili, ale Čiliak společně s obranu udrželi nerozhodný výsledek a šlo se do prodloužení.

V něm se valil jeden útok za druhým, až došlo na nájezd Káni. Ten byl podražen a nepříjemně narazil do konstrukce brány. Exekuci trestného střílení si vzal na starost Marcel Haščák a vybojoval pro Kometu cenné dva body.

Mládí v akci:

Dnes byli připraveni: Filip Král, Roman Dymáček, Filip Dvořák a Martin Nečas.

Mládí v akci.

HRK Václav Sýkora: Do zápasu jsme dobře vstoupili a brzo měli přesilovku pět na tři, kterou jsme rychle zužitkovali. Pak následovalo pět minut přesilovky pět na čtyři, kterou jsme ale nesehráli vůbec dobře. Jakoby nás to trochu vykolejilo, vůbec naše přesilovky byly problémem. Paradoxně jsme se na konci v přesilovkách dotáhli na stav 3:3. V prodloužení jsme měli řadu šancí, ale nebyli jsme tak produktivní a ani černá práce a dřina nebyla taková. Proto si Brno zasloužilo o bod navíc.
KOM Kamil Pokorný: Do Hradce jsme jeli s velkou pokorou a respektem vzhledem k jejich výsledkům v poslední době. Proto jsme hráli jednoduše a týmově. Bohužel v první třetině jsme domácím dovolili luxus hrát skoro osm minut přesilovou hru. Postupem času jsme se dostali do zápasu, zaslouženě jsme otočili stav a ve třetí třetině přidali třetí branku. Věřím tomu, že kdybychom byli disciplinovanější, tak jsme zápas zvládli. Takhle jsme domácím nabídli tři přesilovky a oni dvě využili a zápas dotáhli k remíze. Prodloužení bylo strhující na obě strany, samostatné nájezdy, tyčka, nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně