Jihlava rozhodla o své výhře v poslední vteřině první třetiny. Kometa se vrací bez bodů

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 20. Čachotský (Jiránek, J. Zdráhal), 59. Zeman (Šidlík). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6500 (vyprodáno). Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 2:0. Hráči zápasu: Josef Kořenář - Martin Zaťovič.
HC Dukla Jihlava: Kořenář – Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, de la Rose, Půža, Stříteský, D. Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – F. Seman, Skořepa (A), Straka – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Bryhnisveen, R. Hubáček, Diviš (A).
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat (C) – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, R. Zohorna, Vondráček.

J i h l a v a – Páteční derby mezi Duklou a Kometou nabídlo vyrovnanou podívanou. Domácí šli do vedení brankou z času 19:59. Brňané se snažili vyrovnat, měli dvojnásobnou přesilovku, zkusili to i v power-play, jenže jihlavský brankář Kořenář odolal, vše pochytal a ještě mu zvonila za jeho zády dvakrát tyč. Houževnatá Dukla v závěru potvrdila výsledek gólem do prázdné brány a připisuje si tři body za výhru 2:0.

Úvod zápasu patřil Kometě, která zahrozila po souhře Zaťoviče s Holíkem, ale jihlavský brankář Kořenář puk zachytil ve výstroji. Jinak se v prvním dějství hrála vyrovnaná bitva, domácí měli šance v přesilovkách, ty ale pochytal Čiliak. Největší možnost měl obránce Suchánek, ale trefil jen tyč brněnské brány. Na gól se čekalo do času 19:59. V úplně poslední vteřině vystřelil na bližší tyč Tomáš Čachotský a poslal Duklu do vedení - 1:0.

Ve druhé třetině se hrál znovu vyrovnaný hokej. V první šanci se ocitl Erat, který se snažil překonat Kořenáře bekhendem mezi betony, leč neuspěl. Hosté v polovině utkání zvyšovali tempo a byli aktivnější. Největší tutovku měl Zaťovič, jenže v samostatném úniku Kořenáře nepřekonal. Na tyčky bylo srovnáno v polovině utkání. Vincour střílel z pravého kruhu a konstrukce jihlavské brány se ještě notnou chvíli pohybovala.

Martin Erat ve velké šanci před brankářem Kořenářem. Foto: Roman Kantor.

Kometa měla tlak i ve své dvojnásobné přesilovce, kterou měla třicet vteřin, ale vyrovnání se nedočkala. Naopak Dukla zahrozila v závěru Stříteským, ale ani tato přesilovková možnost nebyla využita. Takže platil stav stále z času 19:59, tedy 1:0.

Brňané hráli proti houževnatému týmu, který výborně bránil střední pásmo a Kořenář i ve třetí části předváděl kvalitní výkon. Většinu střel však z dálky viděl a neměl problém zakročit. Dukla spoléhala na brejkové situace a vyčkávala na chyby protivníka.

V poslední třetině se Moravané snažili s výsledkem něco udělat, ale ani třicet střel nestačilo. Dobrou možnost měl Nečas, který pálil na zadní tyč. Kořenář se jen ohlédl. Vyrovnání měl na lopatě tři minuty před koncem Bartejs, ale trefil jen hruď domácího mladíka. Brno to zkusilo v závěru bez brankáře, minutu před koncem však potvrdil vítězství Dukly střelou do prázdné Adam Zeman - 2:0. Ještě v samotném konci nastřelil obránce Němec podruhé v utkání tyč jihlavské brány a skóre se už neměnilo.

JIH Petr Vlk: Máme za sebou výborné utkání. Bylo odpracované od všech hráčů. Výhráli jsme po kolektivním výkonu. Kluci si uvědomili co vede k úspěchům a také tak k zápasům přistupují. Výborný výkon předvedl brankář Kořenář.
KOM Kamil Pokorný: Utkání rozhodl gól, který padl se závěrečným klaksonem první třetiny, což se nestává často. V celém průběhu utkání jsme asi byli víc na puku, byli jsme víc času v útočném pásmu, ale Dukla dobře bránila a my jsme se málo tlačili do brány. Na můj vkus bylo z naší strany málo střelby a tlaku v brankovišti. Až moc jsme kombinovali, na Jihlavu a Kořenáře to bohužel nestačilo.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně