Junioři Komety si vyšlápli na vedoucí Třinec a získali doma cenné tři body!

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 15. Horký (Havlát), 21. Havlát (Mlynář, Horký), 35. Zábranský (Sedláček, Kratochvíl), 43. Kratochvíl (Mlynář) – 24. Kaukič (Flok), 42. Flok (Kvasnica, Kaukič). Rozhodčí: Volf – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 3:4, navíc Havlát (KOM) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kowalczyk – Havlát, Svoboda, Hasoň, Střondala, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Hrachovský, Janiczek, Bartko, Radzienciak, Adámek, Haman (C), Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Mach, Flok, Hrehorčák, Przbyla, Kvasnica, Irgl, Lacka, Kalus

B r n o – Brněnská juniorka přivítala podruhé během dvou dní soupeře ze Slezska, jejím dalším protivníkem byl vedoucí Třinec. Brňané vstoupili do utkání dobře, na začátku druhé třetiny vedli o dvě branky a ačkoliv hosté rychle snížili, tak Kometa našla opět odpověď. Třinec se vrátil do hry ještě jednou na sklonku poslední části, ale modrobílí opět přispěchali s rychlou odpovědí a svůj dvoubrankový náskok udrželi až do závěrečné sirény.

První třetina nabídla ofenzivní hokej, do vedení šli domácí

První třetina byla plná vyložených šancí, nejprve se do samostatného úniku hnal domácí Luboš Horký, ale svůj brejk zakončil mimo prostor tří tyčí. Chvíli na to ohrožovala Hlaváče v brance Třince dvojice Střondala – Svoboda, ale i tentokrát dokázal brankář hostí odolat. Na druhé straně ujel domácí obraně Jakub Lacka, ale svoji akci zakončil velmi laxně a Dostála prakticky jen trefil. Vzápětí mohli hosté udeřit v přesilovce, ale Dostál předvedl fantastický zákrok betonem a Kvasnicův pokus vyrazil mimo prostor branky. První branku mohli diváci v DRFG Areně vidět v patnácté minutě, kdy si Luboš Horký vystřihl svou krasojízdu, přebral kotouč ve středním pásmu, mazácky poslal hostujícího obránce „na párek“ a zkušeně obelstil i brankáře Hlaváče - 1:0. V závěru třetiny mohli ještě Třinečtí hokejisté srovnat, ale tlak na Dostálovu klec v branku nepřetavili.

Luboš Horký ve své první šanci neuspěl, branky se však nakonec dočkal. Foto: Vít Novák.

Brňané svůj náskok navýšili v prostřední části

Druhou dvacetiminutovku načali modrobílí skvěle. Po necelé minutě hry ujeli do přečíslení 2 na 1, hostující brankář si poradil s ranou Horkého, ale na dorážku Roberta Havláta, která směřovala po ledě mezi jeho betony, nestačil – 2:0. Ani hosté ale nečekali se svou odpovědí příliš dlouho. Za tři minuty se podél mantinelu protáhl Flok a bekhendem našel na brankovišti volného Lukáše Kaukiče, jenž nasměroval kotouč z první do odkryté části branky – 2:1. O chvíli později mohl zvýšit opět Horký, ale Hlaváč proti jeho střele vytáhl krásný zákrok lapačkou. Brněnský útočník krátce po polovině zápasu nabral rychlost ve středním pásmu, ujel všem obráncům, ale jeho další tutovou šanci vychytal Hlaváč skvělým zákrokem ramenem.

Robert Havlát povedenou dorážku zvyšoval náskok Komety. Foto: Vít Novák.

Za půl minuty skončilo utkání pro Roberta Havláta, jenž po naražení soupeře o mantinelu obdržel pětiminutový trest s přídavkem do konce utkání. Ve stejném čase však fauloval také jeden z hostů a oba celky hrály v poměru 4 na 4. Ihned po buly posunul Sedláček kotouč Liboru Zábranskému, který od modré čáry parádní ranou mimo dosah brankáře vrátil Kometě dvougólový náskok – 3:1. V závěru třetiny měl další šanci Horký, který trefil ale jen tyč, a z dorážky Mlynář minul prázdnou branku. Na druhé straně naopak v obdobné šanci neuspěl Kaukič.

Hosté měli dobrý nástup do třetí části, Kometa jejich nápor odrazila

Poslední třetinu začali Oceláři ve velkém stylu. Po minutě hry dobře vykombinovali obranu domácích, po Kvasnicově nahození si kotouč stáhl ze vzduchu Adam Florek a před prázdnou brankou nezaváhal, když kotouč poslal po ledě přesně do sítě – 3:2. Tlak hostů pokračoval, ale domácí přispěchali s více než důležitou odpovědí. Mlynář povedenou žabičkou vysunul Petra Kratochvíla, jeho ránu dokázal brankář Hlaváč vyrazit, ale jeden z vracejících se hostů si srazil volný puk na brankovišti do vlastní branky – 4:2.

Lukáš Dostál v závěrečné třetině odolal tlaku Třince. Foto: Vít Novák.

S přibývajícím časem hosté více otevřeli hru a domácí měli šance na brejky, ale ani jedna z možností se jim nepodařila přetavit v branku. Naopak na druhé straně se musel činit brankář Lukáš Dostál, jenž Brňany několikrát podržel, přestál i závěrečný tlak Třince při hře bez brankáře, a Kometa tak proti lídrovi tabulky vybojovala nesmírně cenné tři body.

KOM Pavel Pazourek: Bylo to velice kvalitní utkání, hrálo se ve velké rychlosti, o což se starala obě dvě mužstva. Myslím si, že výsledek je zasloužený, byli jsme více aktivní a měli jsme více šancí, které jsme dokázali proměnit. Vzadu nás hodně podržel Lukáš Dostál, který chytal výborně. Utkání skončilo zaslouženě naší výhrou.
TRI Vlastimil Wojnar: Utkaly se dva nejkvalitnější celky extraligy. Naše první třetina byla dobrá. Rozhodlo to, že jsme dostali dva góly z přesilovky, naopak my ani jednu neproměnili. Kometa zaslouženě vyhrála.

Zobrazit kompletní fotogalerii