.

Junioři nestačili na karlovarskou Energii, rozhodla třetí třetina

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 1. Mlynář (Ferda), 23. Novák (Ferda) – 6. Pajk (Svoboda), 8. Hauzr (Pajk, Svoboda), 13. Prošek (Bečka, Brabec), 42. Davídek (Bernath), 54. Bečka (Brabec, Janata), 59. Janata. Rozhodčí: Kašík – Holibka, Axman. Vyloučení: 8:5, navíc Petr Vodička (KVA) 10 min. OT. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:, 2:3, 2:6.
HC Kometa Brno: Krček (21. Dostál) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Ferda, Jajcay
HC Energie Karlovy Vary: Špírek – Beer, Pajk, Vápeník, Bernath, Brabec, Vodička "A" – Kurfürst, Horký, Salnikov, Svoboda, Prošek, Pastyřík, Davídek, Šála, Bečka, Hauzr, Janata "C", Procházka "A".

B r n o – V rámci předehrávky devětadvacátého kola hostila juniorka brněnské Komety soupeře ze západu Čech - Energii Karlovy Vary. Po první třetině prohrávali domácí již o tři branky, ve druhé periodě se jim podařilo snížit, ale třetí třetina se opět povedla lépe celku z lázeňského města, který vstřelil opět tři branky, a nakonec si z Brna odváží tři body.

První třetina v režii Energie

Do utkání, které bylo pro Kometu třetím ve čtyřech dnech, vstoupili lépe právě domácí. Při prvním střídání měl šanci Havlát, ale jeho nahození nikdo tečovat nedokázal. Následně měl v mezikruží šanci Škvrně, ale v dobré pozici těsně minul. Do třetice mohl za domácí otevřít skóre Havlát, který pelášil sám na Špírka, ale ten jeho pokus k tyči dokázal vykopnout. Hosté se prosadili ze své první šance. V přesilovce se dostal puk na modrou čáru k Ondřeji Pajkovi, který svou střelu skvěle skryl a ta nakonec prošla až za Krčkova záda. Následně mohl srovnat při úniku Horký, ale ani on sám před Špírkem nedokázal zakončit přesně.

Luboš Horký v souboji o kotouč. Foto: Tomáš Paulík.

Druhá přesilovka hostů znamenala druhou branku. Na levém kruhu dostal krásný pas Filip Hauzr, který z první trefil přesně prostor u bližší tyče – 0:2. Domácí měli i nadále více ze hry, přesto však potřetí inkasovali. Po chybě v obranném pásmu Komety se k puku dostal Radek Prošek, jenž si vybruslil mezi kruhy a poté švihem zamířil mezi Krčkovy betony. Do konce první části mohl snížit Škrvně, jenže brankáře si po akci na pravé straně obhodit nedokázal.

Kometa bleskově snížila a byla blízko vyrovnání

Do druhé periody nahradil Krčka v brance Komety Lukáš Dostál. Jihomoravané šli sice opět do čtyř, ale při oslabení se dočkali. Tomáš Mlynář si v akci 2 na 1 narazil s Radimem Ferdou a zamířil přesně – 1:3! Kometa dostala vzápětí další přesilovku, kterou bez váhání využila. Z levého kruhu si před branku nabruslil Matěj Novák a krásnou střelou vymetl levý horní rohy branky Energie – 2:3!

Radost juniorů po brance na 1:3. Foto: Tomáš Paulík.

A za čtyři minuty mohlo být srovnáno. V hlavní roli byl při oslabení opět Ferda s Mlynářem, když první jmenovaný kličkou do bekhendu neuspěl a Mlynář na brankové čáře trefil jen beton ležícího Špírka. Radim Ferda při stejném střídání ujel znovu sám na branku, tentokrát vystřelil, ale Špírek zcvakl betony včas. Na opačné straně pálil z levého kruhu pohotově Hauzr, ale Dostál proti jeho ráně vytáhl povedený semafor. Utkání mělo spád, hrálo se v play-off tempu, ale druhá třetina další branku nenabídla. Karlovarští odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Radim Ferda svůj únik v oslabení neproměnil. Foto: Tomáš Paulík.

Závěrečnou třetinu zvládli lépe Karlovarští

Kometa vstupovala do třetí třetiny s touhou dokonat obrat, ovšem hosté jejich snahu utnuli. Už po sedmdesáti sekundách hry ujel v oslabení Milan Davídek, který zvolil forhendovou kličku a zakončil k levé tyči – 2:4. Za domácí mohl v polovině třetí třetiny snížit Matěj Novák, který si prohodil obránce a poslal puk na Mlynáře, ale toho opět vychytal Špírek. Hosté si zahráli následně další přesilovku, kterou opět proměnili. Nahození od modré tečoval umně Jan Bečka a nasměroval kotouč mezi betony Lukáše Dostála – 2:5. Minutu před koncem přišlo ze strany hostů definitivum. Po chybě v obraně Brna se dostal k puku Jiří Janata, jenž si rychle stáhl puk na bekhend a trefil přesně pod břevno – 2:6. Karlovy Vary tak zaskočily favorita na jeho ledě a odvážejí si z Brna zasloužené tři body.

KOM Pavel Pazourek: Myslím si, že zápas rozhodla první třetina. Ze stavu 0:3 už jsme se bohužel nedostali, i když bychom si ve druhé třetině vyrovnání možná zasloužili. Prohrávali jsme 2:3, měli další šance, ale ty jsme nevyužili. Utkání rozhodl vstup do zápasu.
KVA

Tomáš Mariška: Jsme rádi, že se nám po delší době podařilo týmový výkon. Náš výkon podpořila velká míra štěstí a zejména výborný výkon gólmana. Jsme rádi, že po několika nepovedených duelech se nám podařilo porazit tak dobrého soupeře, jakým Kometa je.