Juniorka po vydařeném výkonu přehrála pražskou Spartu!

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 5. Gajarský (Škvrně), 36. Furch (Havlát, Kratochvíl), 39. Horký (Kratochvíl, Sedláček), 58. Kratochvíl – 56. Chlouba (Maršoun, Janda). Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 126. Střely na branku: 34:37. Průběh zápasu: 3:0, 3:1, 4:1
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Král – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay.
HC Sparta Praha: Wolf – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Vandas – Jandus T., Seniov, Jaššo, Maršoun, Safin, Pejchal, Chlouba, Wojnar.

B r n o – Celek z města pod Špilberkem zvládl souboj s rivalem ze Spartou. Junioři na svou výhru zadělali v prvních dvou třetinách, kdy si vypracovali tříbrankový náskok. Hosté sice ve třetí části snížili, ale vítězství domácích 4:1 potvrdil trefou do prázdné branky Petr Kratochvíl.

Souboj svou nesmiřitelných rivalů začali aktivněji hosté. První příležitost měl na hokejce Wojnar, ale z blízkosti netrefil horní roh Dostálovy branky. Následně měl šanci Hasoň, ale na Wolfa z pravé strany nevyzrál. Do třetice mohl otevřít skóre Zábranský, ale jeho pokus z pravého kruhu mířil těsně vedle. V třinácté minutě dostali domácí možnost trestného střílení, když v úniku byl po přihrávce Jeřábka faulován Horký. Domácí útočník zkusil při nájezdu střelu na vyrážečku, ale trefil jen rameno brankáře Wolfa. O chvíli později se už ale modrobílí dočkali. Po dorážkách na brankovišti si puk vzal Adam Gajarský, jenž si vybruslil mezi „čárky“ a zacílil přesně do šibenice branky Pražanů – 1:0. Do konce první třetiny ještě mohlo být srovnáno, ale jak Janda, tak Maršoun ve svých tutovkách před Dostálem neobstáli.

Prostřední část začali aktivněji hosté. Ke tvrdé ráně se dostal Chlouba a následný samostatný únik neproměnil Wojnar. Také Sparta dostala možnost trestného střílení, když byl faulován Jandus, který si tak svůj souboj s Dostálem mohl zopakovat. Hostující útočník zvolil kličku do forhendu, ale Lukáš Dostál jeho úmysl skvěle přečetl a betonem vykopnul kotouč.

Lukáš Dostál likviduje samostatný nájezd hostujícího Janduse, foto: Roman Kantor.

Poté viděli diváci na obou stranách opět strhující hokej se šancemi na obou stranách. Nejprve neuspěl Kratochvíl, proti jehož ráně z kruhu se dokázal brankář Wolf přemístit a na druhé straně střelu Ostapa Safina zastavilo břevno. Kometa i nadále pokračovala v rostoucí aktivitě a přidala také druhou branku. Na modré čáře napřáhl ke střele Michal Furch a rána brněnského obránce propadla za záda sparťanského brankáře – 2:0. Minutu před koncem prostřední části navíc přidali Brňané třetí branku. Do samostatného úniku se dostal Luboš Horký a přesnou ranou nad rameno Wolfa trefil levou šibenici – 3:0. Kometě tak druhá třetina vyšla na výbornou a do kabin odcházel a s tříbrankovým náskokem.

Petr Kratochvíl při vítězné brance juniorů, kterou vstřelil Michal Furch, foto: Roman Kantor.

Třetí část začali opět lépe modrobílí. První šanci měl Marek Škvrně, jenž ale před prázdnou brankou trefil jen Wolfa. Pět minut před koncem zápasu se mohl mezi střelce zapsat Kratochvíl, který umně tečoval kotouč, ale hostující brankář si s jeho pokusem nadvakrát poradil. Hosté se nakonec dostali čestné branky. Před brankou zůstal nikým nehlídaný Jaroslav Chlouba a nadvakrát dotlačil puk za brankovou čáru – 3:1.Pražané dostali v závěru možnost přesilové hry a zkusili hru bez brankáře. Při hře 6 na 4 ale využil chyby Sparty v obranné pásmu Petr Kratochvíl, který pohodlně dovezl kotouč do opuštěné klece celku z hlavního města. Kometa tak zvítězila 4:1 a po zaváhání Českých Budějovic snížil náskok Jihočechů na čele tabulky na pouhý jeden bod.

KOM Pavel Pazourek: Myslím si, že jsme po celý zápas byli lepší. Proměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili. Vzadu jsme moc chyb neudělali. Jsme rádi že jsme duel dotáhli do vítězného konce
SPA Pavel Geffert: Klukům nelze vyčíst snaha, ale kvalitově jsme nestačili. Dostál je šikovný brankář, ale naší hlavní překážkou byla neschopnost trefit branku. Všechno jsme posílali zbytečně vysoko.

Zobrazit kompletní fotogalerii