Juniorka udržela ve třetí třetině vedení a veze z Vítkovic do Brna tři body

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 7. Raška (Peterka), 37. Spratek (Raška, Peterka) – 14. Frydrych (Svoboda, Střondala), 20. Matula (Hasoň, Havlát), 50. Mlynář (Krejčí). Rozhodčí: Koziol – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 2:1, navíc Raška (VIT) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 51:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Malík – Klus, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek, Kučera – Gřešík, Blaško, Peterka, Baláž, Konečný, Klima, Spratek, Raška, Beránek, Malát, Frídrich, Toman
HC Kometa Brno: Holík – Slabý, Jurnečka, Krejčí, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk, Mlčák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí

B r n o – Junioři brněnské Komety zavítali v šestadvacátém kole do Vítkovic, kde dokázali vybojovat tři body. Ačkoli po šesti minutách hry Kometa prohrávala, tak ještě v první periodě dokázala obrátit vývoj utkání. Domácí srovnali v prostřední třetině, ale deset minut před koncem utkání dokázal Mlynář poslat Kometu do vedení, které už hosté udrželi.

První vážnou šanci utkání si vytvořili domácí, kteří ji také dokázali proměnit. Po střele Peterka se před Holíkem nejlépe zorientoval Dominik Raška, který dorazil puk do sítě. Kometa dokázala poměrně rychle odpovědět, když se z brejku prosadil Lukáš Frydrych. Vrátit vedení domácím celku mohl svou ránou Spratek, ale proti jeho střele vytáhl Holík senzační semafor. Brňané dokázali do konce třetiny ještě jednou skórovat, když třicet sekund před koncem třetiny tečoval střelu od modré Jan Hasoň a nedal brankáři domácích žádnou šanci.

V úvodu druhé třetiny mohl srovnat aktivní Raška, ale svými dorážkami Holíka nedokázal překonat. Na druhé straně mohl navýšit vedení Adama Gajarský, ale před odkrytou brankou promáchl kotouč. Vyrovnání se domácí přeci jen dočkali. V sedmatřicáté minutě se po Raškově přihrávce do puku opřel Daniel Spratek a přesnou střelou pod víko posunul ukazatel skóre na 2:2. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Hned na začátku třetí části si domácí vytvořili veliký tlak na branku, ale obětavá obrana Brňanů si poradila. Poslat svůj tým do vedení mohl Süss, který prchal sám na brankáře Malíka, ale zakončení poslal až příliš nahoru. Rozuzlení utkání přišlo deset minut před koncem třetí části. Ve vlastní třetině si vzal kotouč Tomáš Mlynář a svoji elegantní akci zakončil přesnou střelou do domácí klece. Kometa již vedení udržela a připsala si další tři body.