.

Kometa bojovala do posledních chvil o vyrovnání, všechny body si však odváží Zlín

HC Kometa Brno - PSG Zlín

Branky a nahrávky: 4. Haščák (Vincour, F. Král), 57. J. Káňa (Trška, Vincour) – 34. Říčka (Blaťák, P. Holík), 45. Kotvan (Marušák, P. Holík), 50. P. Holík (Šťastný), 60. Řezníček Rozhodčí: Čech, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4. Hráči zápasu: Tomáš Vincour - Petr Holík.
HC Kometa Brno: Čiliak - F. Král, O. Němec (A), Štencel, Trška, Gulaši, Zábranský, Malec, L. Vágner – Haščák, Čermák (C), Vincour (A) – J. Káňa, V. Němec, H. Zohorna – M. Kvapil, Nečas, R. Zohorna – Dočekal, Dvořák, Dostálek.
PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Šťastný – Honejsek, Popelka, Bukarts – O. Veselý (C), Chytil, Okál – Ostřížek, Sedláček, Kubiš – Gago.

B r n o – Druhý zápas v řadě odehrála Kometa před domácími fanoušky. Vyprodaný stánek sledoval vyrovnaný duel plný šancí. Domácí šli bleskově do vedení zásluhou Haščáka, jenže nakonec se radovali hosté, kteří výsledek překlopili na svou stranu ve třetí třetině. Kometa bojovala až do konce, dostala se na kontakt Káňou, ale body si bohužel po výsledku 2:4 nepřipsala.

Zajímavosti utkání:

• V DRFG Areně bylo letos potřinácté vyprodáno
  • V první formaci hrál teprve sedmnáctiletý obránce Filip Král
  • Na střídačce byl připravený šestnáctiletý gólman Lukáš Dostál
  • K pátému letošnímu zápasu nastoupil obránce Lukáš Vágner

Derby mezi Kometou a Zlínem začalo ve velkém tempu. Běžela druhá minuta, Gulaši háčkem přibrzdil bývalého brněnského útočníka Antonína Honejska a bylo nařízeno trestné střílení. Zlínský hráč zvolil kličku do forhendu, ale na svého někdejšího spoluhráče nevyzrál. Na druhé straně zahrozila Kometa po vyhraném buly. Puk se dostal k Vincourovi, který nahodil kotouč na bránu a šikovná teč Marcela Haščáka znamenala vedení Komety 1:0. Další dobré šance měla domácí sestava v přesilové hře. Vincour dostal přihrávku na brankoviště, Kašík zasáhl betonem. Následně pálil Čermák, i v tomto případě byl zlínský gólman připraven.

Gól Marcela Haščáka na 1:0: Foto: Jiří Grulich.

I druhá třetina nabídla pohledný hokej, oba brankáři se museli činit. V první desetiminutovce především Čiliak, který pochytal střely Matějíčka a poté brejk dva na jednoho, Veselého rána skončila na betonech slovenského brankáře. Hosté se dočkali vyrovnání ve 34. minutě. Blaťák poslal kotouč mezi kruhy, kde byl připravený Robert Říčka, jehož střela přes obranu skončila v síti - 1:1.

Kometě nešla rozhodně upřít snaha a bojovnost. Závěr druhé periody patří právě domácím. Haščák si vyměnil kotouč s Vincourem, druhý jmenovaný byl sám před Kašíkem, ale střelou na zadní tyč branku ve skvělé pozici těsně minul. Poté operoval v brankovišti Káňa, ale v další dobré možnosti neuspěl. Po dvou třetinách tedy nerozhodně.

Kometa bojovala, ale na body to bohužel nestačilo. Foto: Jiří Grulich.

Třetí část hry začala velkou šancí Brna. Kvapil projel do pásma, položil si dva beky a byl na levé straně sám před Kašíkem, kterého se mu málem podařilo nahozením pokořit, ale rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Následně dostali hosté možnost přesilovky a za třicet vteřin ji využil Oldrich Kotvan, který se dostal k odraženému kotouči - 1:2. V 50. minutě trefil zlínský útočník Petr Holík nejprve tyčku a posléze z brejku se už prosadil. Čiliak neměl šanci - 1:3.

Kometa bojovala o snížení, Haščák trefil břevno, tlak byl místy obrovský. A nakonec vygradoval ke kýžený gól. Jan Káňa uplatnil důraz a v těžké pozici snížil na rozdíl jedné branky - 2:3. Domácí tým v závěru odvolal brankáře, hrál díky přesilovce šest na čtyři, ale kýženého vyrovnání se Kometa nedočkala. Do prázdné brány se v závěru trefil Řezníček a bylo rozhodnuto - 2:4.

Mládí v akci:

Do utkání zasáhli - Filip Král (čas na ledě: 7:06), Libor Zábranský (6:10), Filip Dvořák (5:27) a Martin Nečas (9:45). Náhradním gólmanem byl dnes připraven mladý Lukáš Dostál.

Mládí v akci.

KOM Kamil Pokorný: Spokojeni nejsme. Ačkoliv hráči makali, získali jednobrankový náskok. Soupeř ale hrál velice dobře. Ve druhé třetině jsme byli lepší, ale gól jsme dostali my. Všechno bylo otočené. Ve třetí třetině při přesilové hře soupeře jsme po nešťastném odrazu inkasovali branku. Situace byla proti nám. Zlín se z brejku utrhl a zvýšil náskok na 3:1. Měli jsme ohromnou podporu diváků. Do poslední chvíle jsme věřili, že bychom mohli se zápasem něco udělat. Bohužel jsme na bod nedosáhli. Zklamání je velké.
ZLN Robert Svoboda: Jsme spokojeni. Získali jsme dnes všechny body po utkání v Karlových Varech, které nám nevyšlo. Hráče musím pochválit za předvedenou hru. Zlepšili jsme produktivitu. Čtyři branky stačily na to, abychom v Brně bodovali.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně