.

Kometa dotáhla duel do prodloužení, v něm se z bodu navíc radovala Plzeň

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Branky a nahrávky: 8. O. Němec (M. Kvapil), 42. Mallet – 9. Lev (P. Kadlec, Machovský), 21. D. Kubalík, 61. Pulpán. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (SVK) – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7565. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, F. Král – J. Káňa, Čermák (C), H. Zohorna – M. Kvapil, Hruška, Mallet – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nečas, F. Dvořák.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec, Moravčík, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Hrnka – Kodýtek, Koreis, Vondráček.

B r n o – Po bitvě na ledě Boleslavi se Kometa po devíti dnech opět představila před svým publikem. Proti indiánům z Plzně začala dobře, ale hosté rychle odpověděli. Škoda ve druhé třetině odskočila, nicméně na začátku třetí vyrovnal novic v sestavě Komety Alexandre Mallet. Zápas dospěl do prodloužení, v němž byla šťastnější Plzeň, a ta si tak z Brna odváží dva body.

Zajímavosti utkání:

• Kanadský útočník Alexandre Mallet se poprvé představil doma před brněnským publikem a hned zaznamenal svou první extraligovou trefu v barvách Komety
  • Domácí přestříleli svého soupeře v poměru 37:23

Kometa soupeře přestřílela, ale úvodní třetina skončila nerozhodně

Úvod byl z obou stran velmi opatrný. První vzrušení přinesla až osmá minuta a hned z toho byla gólová radost. Puk se po nahození dostal za branku, odkud Marek Kvapil našel bekhendem na brankovišti najetého Ondřeje Němce, jenž z první poslal puk přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. Hosté však měli připravenou velmi rychlou odpověď. Obránce Kadlec vyslal krásnou přihrávku na rozjetého Jakuba Lva, jenž si rozhýbal Čiliaka a zakončil přesně nad jeho lapačku – 1:1. Po polovině první třetiny měl dobrou možnost hostující Svoboda, ale Ondřej Němec se dobře vrátil a čistě mu odebral kotouč. Z protiútoku se mohl prosadit po Trškově ráně Němcův jmenovec Vojtěch, ale ze závaru před Machovským Kometa rozdílovou trefu nevytěžila. Poslední možnost na změnu skóre měl Jan Štencel, jehož rána nadělala Machovskému potíže, ale nakonec ji brankář hostů vyrazil.

Radost hráčů Komety po úvodní brance zápasu. Foto: Ivo Dostál.

Hosté ve druhé třetině odskočili

Prostřední dvacetiminutovka začala lépe pro hosty. Po půl minutě dokázal Dominik Kubalík dobře vypíchnout puk, ujet brněnské obraně a svůj únik zakončit přesnou střelou nad lapačku Čiliaka – 2:1. Bleskovou odpověď mohl zařídit Haščák s Němcem, ale ani jeden z nich nedostal kotouč do sítě. Před polovinou zápasu měla Kometa k dispozici přesilovku, při níž obdržel křižnou přihrávku od Kvapila Trška, ale jeho ránu zastavila tyč. Další možnost měl Hynek Zohorna, který se dostal kolem obránce, ale jeho ránu zastavil beton Machovského. Na druhé straně mohl druhou branku večera přidat Kubalík, ale také Čiliak předvedl spolehlivý zákrok. V poslední šanci druhé třetiny byl krátce před druhou sirénou opět Hynek Zohorna, z předbrankového prostoru ale svým švihem trefil jen ležícího Machovského.

Kometa ve třetí třetině srovnala, v prodloužení se radovala Škoda

Třetí část začala pro domácí družinu skvěle. Marek Kvapil ujel po pravém křídle, ke střele se sice nedostal, ale jeho práci na pravém kruhu dokončil Alexandre Mallet, jenž prudkou střelou poslal kotouč pod vyrážečku Machovského – 2:2.

Alexandre Mallet si ve svém druhém zápase za Kometu připsal gól. Foto: Ivo Dostál.

Další možnost měl Štencel, který od modré těsně minul branku, a na druhé straně mohl skórovat opět Lev, ale před prázdnou brankou mu kotouč přeskočil přes čepel. V polovině poslední dvacetiminutovky hrála Kometa přesilovku 5 na 3, při níž si mezi kruhy najel Michal Gulaši, ale jeho ránu Machovský nadvakrát pokryl. Zbývající průběhu atraktivního utkání branku nepřinesl, a tak se šlo na prodloužení.

Nastavený čas netrval ani minutu. Čiliak dobře pokryl střelu Kubalíka z pravého kruhu, ale zároveň hodně vyjel z branky. První střelu Lukáše Pulpána zastavil na brankové čáře ležící Ondřej Němec, ale plzeňský obránce se prosadil z opětovné dorážky a přisoudil Plzni bod navíc – 2:3.

Mládí v akci:

Mládí v akci.

Dnes byli do zápasu připraveni - Filip Dvořák, Martin Nečas a Filip Král.

KOM Petr Haken: Plzeň dobře bránila střední pásmo, těžko jsme se přes něj dostávali. Rozhodl náskok ze druhé třetiny, která nás stála hodně sil. Plzeň dobře bránila předbrankový prostor, kam jsme se vůbec nedostali. Trochu nás trápí produktivita, každý zápas je to podobné. Doufám, že ji zlepšíme, začneme dávat góly a věřím, že se to celé zlepší.
PLZ Jiří Hanzlík: My jsme v utkání tahali za kratší konec, nebyli jsem dopředu moc nebezpečí. Byli jsme ale dobří v defenzivě, nepustili jsme Brno do větších šancí. Šťastný gól v prodloužení rozhodl o výsledku. Domácí měli střeleckou převahu, ale tak to někdy chodí, že nevyhraje lepší tým.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně