Kometa dotáhla zápas do prodloužení, z Litvínova odjíždí s bodem

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát, Gula), 39. M. Hanzl (T. Pavelka, J. Černý), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) – 20. Haščák (TS), 46. Nečas (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Bulanov (RUS), Hribik – Hynek, Rozlílek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5235. Střely na branku: 31:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Verva Litvínov: Janus – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (C), Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.

B r n o – Komeťáci opět bodovali a i přes prohru v prodloužení zůstávají v čele extraligy. Na severu Čech otevřel skóre Marcel Haščák z trestného střílení, domácí však během druhé třetiny výsledek otočili. Ve třetí periodě srovnal při přesilovce 5 na 3 parádní ranou z voleje Martin Nečas, který zápas poslal do prodloužení. V něm byli šťastnější Litvínovští, kteří po přesilovkové ráně Kubáta získali bod navíc.

Zajímavosti duelu v Litvínově:

• Kometa se i přes porážku v prodloužení udržela v čele extraligy!
  • Martin Erat asistoval u druhé branky Komety a s 26 body (9+17) vede kanadské bodování celé Komety i extraligy.
  • Marcel Haščák otevřel skóre zápasu a zaznamenal šestou trefu v sezóně.
  • Martin Nečas se trefil podruhé za sebou a celkově popáté v letošním ročníku!

Gól do šatny – Haščák se z trestného střílení nemýlil

Utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky začala lépe Kometa. První šanci měl Marek Kvapil, ale v mezikruží místo střely volil ještě přihrávku na Nečase, který na kotouč nedosáhl. Na druhé straně dostal puk na brankoviště Gerhát, nicméně ani on netrefil černou pryž ideálně.

Martin Nečas s Markem Kvapilem bojují za brankou o kotouč, foto: Edvard D. Beneš

Poté, co ani jeden celek nevyužil svou úvodní přesilovku, šli do vedení Brňané. Půl minuty před koncem třetiny Marcel Haščák skvěle dobruslil vyhození z obranného pásma, obhodil si vyjetého Januse, který jej při střele podrazil, a Haščák si svůj nájezd mohl z trestného střílení zopakovat. Slovenský útočník lehce cukl rameny a poté zamířil mezi betony brankáře Vervy – 0:1!

Tyč Vincoura a obrat Vervy

První šanci ve druhé třetině měl domácí útočník Lukeš, ale před prázdnou brankou a odrazu kotouče od mantinelu minul. V polovině zápasu se Litvínov radoval z vedení. Gerhát nabil na střelu Viktoru Hublovi a ten prudkou střelou z první zamířil pod horní tyč – 1:1. Velkou šanci vrátit Brnu náskok měl Tomáš Vincour, který umně tečoval nahození od modré čáry, ale puk nasměroval pouze do pravé tyče. Celou situaci posvětil ještě videorozhodčí, který určil, že se o branku skutečně nejednalo. Tři minuty před koncem se Litvínovu naskytla další početní převaha, kterou dokázali využít. Pavelkovu střílenou přihrávku obrana Komety srazila k Martinu Hanzlovi, jenž doklepl kotouč do odkryté branky – 2:1. Ve druhé třetině se prosadili pouze domácí, kteří odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Leoš Čermák odehrává kotouč před litvínovským Hořavou, foto: Edvard D. Beneš

Martin Nečas parádní ranou při přesilovce vyrovnal

Hned zkraje třetí třetiny dostala Kometa přesilovku 5 na 3, kterou bez váhání využila. Martin Erat krásnou žabičkou našel na levém kruhu volného Martina Nečase, jenž parádní ranou z první napálil kotouč do vzdálenější šibenice – 2:2. Za dvě minuty mohl skóre na stranu hostů překlopit Marek Kvapil, ale jeho pokus z levého kruhu dokázal Janus zkrotit v rukavici. Do konce zápasu měly oba celky ještě pár šancí, ale nakonec si diváci v Litvínově museli počkat na rozuzlení v nastaveném čase.

GÓÓÓL! Kometa zásluhou Martina NEČASE využívá dvojnásobnou přesilovou hru a srovnává na 2:2! #LITvKOM #TELH

Prodloužení rozhodla přesilovka Vervy

V nastaveném čase hraném 3 na 3 měl nejprve dobrou šanci při akci 2 na 1 po přihrávce Ondřeje Němce Martin Nečas, ale svůj blafák do forhendu nedotáhl podle představ. Dvě minuty před koncem prodloužení měli domácí k dispozici přesilovku, která jim vynesla bonusový bod. Na modré čáře natáhl ke střele obránce Karel Kubát, který zamířil přesně k pravé tyči – 3:2.

Do utkání v Litvínově nastoupil v prvním útoku opět Martin Nečas, který ve třetí třetině srovnal v přesilovce pátou brankou sezóny na 2:2, a na ledě strávil bezmála devatenáct minut. Matěj Novák odehrál zápas ve čtvrté formaci a na hřišti strávil tři a půl minuty. Obránce Filip Král nastoupil v pozici sedmého beka a jeho čas na ledě činil dvě a půl minuty.

LIT Darek Stránský: Bylo to velice kvalitní utkání se vším všudy. Spousta šancí, útoků nahoru dolů. Myslím si, že se bylo na co dívat. My jsme solidně začali, ale na konci první třetiny jsme dostali morálně špatný gól z nájezdu. Podařilo se nám ale zápas otočit, za což kluky chválím. Ve třetí třetině nás ale trochu mrzí, že jsme se hloupou situací dostali do tří a dovolili soupeři vyrovnat. Štěstí se k nám ale zase přiklonilo v prodloužení.
KOM Petr Haken: Byl to hodně vyrovnaný zápas a celkově byla kvalita vysoká. Trochu mě mrzí, že jsme prohráli v prodloužení, ve kterém jsme měli více šancí a měli jsme dát dříve gól. Pak ale přišlo zaváhání u naší střídačky a Litvínov v přesilovce rozhodl. Pro nás je každý soupeř těžký, každý nás chce porazit, ale jiné to bylo v tom, že Litvínov vydržel hrát organizovaně šedesát minut, což některé týmy nevydrží. A přidal i nějaké minutky navíc.

Zápasy v sezóně

7.kolo