.

Kometa nenašla na ruského soupeře gólový recept, vítězství slaví Amur Chabarovsk

HC Kometa Brno - Amur Chabarovsk

Branky a nahrávky: 6. T. Zohorna (Kuusela, Byvalcev), 9. Ramstedt (T. Zohorna), 60. Ugarov (Taratuchin). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Lainka, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6520. Průběh utkání: 0:3.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, Trška, Gulaši, Kováčik, Malec, Koch, Šnajnar, Vágner – Kvapil, H. Zohorna, Erat – Zaťovič, Hruška, Němec – Haščák, Čermák (C), Vincour – Dymáček, Dočekal, Vondráček – Dostálek.
Amur Chabarovsk: Metsola – Maslov, Zub, Aťjušov (C), Kolář, Kondraťjev, Kosmačjov, Ljutov – Pěrvušin, Kamalov, Ramstedt, Litovčenko, Byvalcev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Kuusela, T. Zohorna, Li, Taratuchin, Ugarov, Železnov.

B r n o – Neuvěřitelných 6520 diváků přihlíželo přátelskému utkání mezi Kometou a účastníkem KHL z Chabarovsku. O vítězství rozhodl ruský celek v první třetině. Skóre otevřel Tomáš Zohorna, v osmé minutě se prosadil Teemo Ramstedt a výsledek pečetil minutu před koncem Alexej Ugarov. Svěřenci Libora Zábranského nezvládli ani jednou překonat skvělého Metsolu a připsali si tak druhou prohru v přípravě na novou sezónu. Tradiční pozápasové nájezdy rozhodl Marcel Haščák, který jako jediný ze všech nájezdníků uspěl parádní střelou do horního rohu Metsolovy brány.

V první polovině úvodní třetiny v DRFG Areně dominoval ruský soupeř, který zaskočil domácí hráče už od samého začátku. Do velkých šancí se dostal nejprve Oleg Li a o chvíli později také Taratuchin, Vejmelka si však s oběma protihráči poradil. V šesté minutě už byl mladík v brněnské bráně krátký. Tomáš Zohorna, který se na ledě potkal také se svým bratrem Hynkem, prostřelil Vejmelku z prostoru mezi kruhy dvě sekundy po skončení přesilové hry ruského celku a otevřel skóre utkání – 0:1. Hosté byli i nadále aktivnější a i u druhé branky byl Tomáš Zohorna, který chytře objel domácí klec a poslal puk na volného Teema Ramstedta. Ten nabídnutou situací nepohrdnul a zvýšil skóre na 2:0. Od poloviny prvního dějství už převzali otěže utkání svěřenci Libora Zábranského, ale Vojtěch Němec ani Tomáš Vincour nevyužili své příležitosti a brněnští hokejisté museli vstupovat do další třetiny s dvoubrankovou ztrátou.

Také do další části čtvrtečního duelu si modrobílé mužstvo přeneslo zvýšenou aktivitu, v koncovce jim ale nebylo přáno. Když už se domácí k zakončení dostali, stál na konci akce skvěle chytající Juha Metsola, který zneškodnil například obrovskou šanci Martina Erata. Ten se po parádní přihrávce Kvapila ocitl sám před finským gólmanem, jeho teč si ale do sítě cestu nenašla. V následné přesilové hře si první formace opět vytvořila velký tlak, ani tentokrát však Martin Erat v dobrých příležitostech neprocedil kotouč za Metsolu. I soupeř Brňanů o sobě dával ve druhé části vědět, paradoxně největší příležitost na zvýšení skóre ve prospěch Chabarovsku měl Martin Dočekal, který nešťastně tečoval kotouč do tyče vlastní brány a Karel Vejmelka dobře zareagoval na následný odraz.

Poslední třetinu se brněnští útočníci vehementně snažili tlačit před finského fantoma s maskou na tváři, ani jeden z pokusů však neskončil radostí početného brněnského davu na tribunách. Poté co Karel Vejmelka zlikvidoval dvě příležitosti Litovčenka v krátkém časovém sledu, se do šance dostal Peter Trška, ale pálil těsně nad horní tyč ruské klece. Ani Hynek Zohorna tváří v tvář Metsolovi necelých šest minut před koncem neuspěl. Třetí gól Amuru vstřelil Alexej Ugarov, který se dobře zorientoval na brankovišti a dorazil puk do brněnské svatyně, čímž zpečetil vítězství svého týmu na konečných 3:0.

V samostatných nájezdech po závěrečném hvizdu neuspěl ani jeden z trojice Tomáš Zohorna, Kristian Kuusela, Vladislav Ušenin, naopak za domácí se prosadil Marcel Haščák povedenou trefou pod horní tyčku. Další utkání čeká Kometu již za dva dny v Itálii, kde v rámci Dolomitencupu změří síly s Norimberkem.

Mladíci v dresu Komety

Stejně jako v předchozích duelech přípravy i proti dalšímu celku KHL zasáhli do hry hráči Komety mladší dvaceti let. Na ledě se objevil Patrik Koch (19 let), Rostislav Šnajnar (19 let) a Roman Dymáček (19 let).

KOM Kamil Pokorný: Soupeř hrál výborně, dostal se rychle do vedení. Nám dnes nešly nohy. To byla příčina toho, že jsme se nedostávali do šancí, udělali jsme nějaké chyby a prohrávali jsme osobní souboje. Klukům určitě nelze upřít snahu a bojovnost. Normálně trénujeme, jsme v určité fázi přípravy. I dnes ráno jsme měli normální trénink a tento zápas jsme neuhráli, i když jsme bojovali. Ve třetí třetině jsme byli lepší, ale na to, abychom soupeře porazili, jsme už neměli.
AMU Mischat Fachrudinov: Utkání bylo velmi zajímavé. Soupeř byl velice dobrý, má v týmu hodně kluků, kteří hráli za český národní tým. Pro nás je to velmi dobrá zkušenost do připravy na sezónu KHL. Většina hračů splnila svůj úkol, který jsme nastavili před zápasem. Vyšel nám taktický plán. Samozřejmě, že poté, co za stavu 0:2 soupeř začal přidávat, začali jsme se soustředit na obranu a hráli přesně to, co jsme potřebovali.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně