Kometa pardubického soupeře vysoko přestřílela, po boji však těsně prohrála

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 28. J. Káňa (Vincour, Trška), 60. Zaťovič (O. Němec, M. Erat) – 23. Tomášek (Bárta), 45. P. Sýkora (Schaus, Nahodil), 59. Tomášek (P. Sýkora, Schaus). Rozhodčí: Hradil, Šír – Flegel, Polonyi. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 30:15. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Poulíček, Hubáček, Redenbach – P. Sýkora, Rolinek (C), Nahodil – T. Kaut, Bárta, Tomášek – Mallet, Panna, M. Kaut – Zadina.

B r n o – Brněnská Kometa v jedenadvacátém kole hokejové Tipsport extraligy poprvé vyšla ze souboje na vlastním ledě bodově naprázdno. Na první gól Dynama sice dokázal odpovědět povedenou trefou nejlepší hráč utkání Jan Káňa, ale v poslední třetině si hosté vytvořili dvoubrankový náskok. I když se v poslední minutě podařilo snížit nejlepšímu střelci soutěže Martinu Zaťovičovi, vyrovnat se Kometě přes všechnu snahu v závěru nepodařilo.

Kometa začala zápas šancí. V první minutě dobře předložil Kováčik kotouč Vojtěchu Němcovi, ten však v první velké příležitosti nepřekonal Maxwella. Stejně tak o pár minut později sedmnáctiletý Matěj Novák, který z mezikruží netrefil ideálně kotouč. Pro soupeře Čermákovy družiny se nesla první perioda stále v tom stejném duchu. Hokejisté z města perníku odráželi jeden modrobílý útok za druhým a dobře bránili střední pásmo.

V závěru třetiny usedl na trestnou nejlepší střelec hostujícího mužstva Lukáš Nahodil a nabídl tak Kometě první přesilovou hru večerního utkání. V početní převaze se sice domácí usadili v pásmu, překonat Maxwella mezi třemi tyčemi se však nepovedlo ani v největší šanci Martinu Zaťovičovi, který pohlednou tečí na brankovišti trefil pouze beton hostujícího brankáře.

Druhá třetina už, co se týče gólových akcí, byla o něco bohatější. Skóre večera otevřel David Tomášek, který z prostoru mezi kruhy překonal Čiliaka svou střelou – 0:1. Po pěti minutách hry se povedlo také modrobílé partě zdolat pardubického gólmana. Konkrétně přesně pálil Jan Káňa. Útočník s dvaadvacítkou na zádech si zpracoval puk u mantinelu a dělovkou propálil, do té doby bezchybného, Brandona Maxwella.

Kanadský brankář ve službách Dynama předvedl ve spolupráci se svými obránci nevídanou hrubici, když se nepohodl se spoluhráči, kdo že vlastně bude rozehrávat a následně se mu puk zamotal mezi brusle. Kotouče se zmocnil mladík Nečas, neměl však dostatek času na zakončení a tak se snažil najít najíždějící spoluhráče, chytrý pas ale hostující obránci odvrátili do bezpečí.

Domácí ve třetí části bušili do zavřených vrat Pardubic, které dokázaly své ojedinělé šance přetavit v branky. Nejprve Petr Sýkora využil přečíslení a ačkoliv dokázal Marek Čiliak zlikvidovat trestné střílení Davida Tomáška ve 48. minutě, soupeř přeci jen přidal ještě jednu branku. David Tomášek při hře bez brankáře trefil domácí odkrytou klec – 1:3. Risk bez brankáře zkusili domácí ještě jednou. Naději vykřesal v čase 59:18 nejlepší střelec extraligy Martin Zaťovič. Kometa bohužel další branku nepřidala a teprve podruhé v sezóně prohrála, konkrétně 2:3.

Marek Čiliak zneškodnil trestné střílení, foto: Roman Kantor.

Mladíci v brněnském dresu

Hlavní kouč Komety Libor Zábranský dal jako již tradičně, hodně prostoru mladým brněnským nadějím. Na ledě bojoval Martin Nečas (17 let) celé utkání v první lajně, do čtvrté, respektive druhé formace, nakoukl také Matěj Novák (17 let), který v první třetině mohl otevřít skóre utkání, puk však netrefil ideálně. Třetím starším dorostencem v utkání byl obránce Filip Král (17 let), který strávil na ledě necelé čtyři minuty.

KOM Kamil Pokorný: Do utkání jsme vstoupili dobře, ale nepotvrdili jsme to brankou jako v předešlých zápasech. Šance tam byly hlavně v prvních minutách, ale bohužel nám nic nepadlo. Pardubice zodpovědně bránily střední pásmo a čekaly na šanci, která přišla po chybičce v obranném pásmu, a i když jsme srovnali, tak podobná situace nastala ve třetí třetině, kdy nám soupeř ujel do přečíslení a pak už to bylo hodně složité, museli jsme zjednodušit hru, ale nedařilo se nám procházet přes obranný val. Dnes se nám to nesešlo a Pardubice díky kvalitní obraně a naší slabé koncovce dokázali zvítězit.
PCE Pavel Rohlík: Musím říct, že jsme se trošku báli, měli jsme respekt. Víme jak Kometa hraje. Hráčům jsme říkali, že nemáme co ztratit a jedeme pro body. První třetinu jsme byli zbytečně ustrašení, museli jsme hráče uklidnit, říkali jsme jim, že odehráli dva dobré zápasy, že si mají věřit. I když závěr byl hodně hektický a Kometa nás přehrávala, tak si myslím, že do vyložených šancí jsme je nepouštěli. Musím hráčům poděkovat a jsem šťastný, že jsme dokázali vyhrát.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně