Kometa po urputném boji nestačila na Klagenfurt a na Dolomiten Cupu končí čtvrtá

EC KAC Klagenfurt - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Hruška (Štencel, Haščák), 10. Trška (Vondráček) – 11. Fischer (Pance), 16. Ganahl (Harand, Cirtek), 56. S. Geier (Hundertpfund) Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Hráči zápasu: Mitja Robar - Jan Hruška.
EC KAC Klagenfurt: Duba – Fischer, Popovič, Valland, Strong, Schumnig, Kapstad, Duller, Robar – Pance, Hurtubise, Harand, Ganahl, T. Koch, S. Geier, M. Geier, Hundertpfund, Bischofberger, Lundmark (C), Cirtek, Brucker
HC Kometa Brno: Čiliak – Kováčik, Vágner, Šnajnar, Gulaši, Trška, Koch, Štencel – T. Vondráček, V. Němec, Dymáček – H. Zohorna, Zaťovič, J. Hruška (C) – Vincour, Haščák, Dočekal – Dostálek, R. Zohorna, Havránek

N e u m a r k t – Po sobotním nezdaru nad Norimberkem se Brňané utkali v nedělním souboji o bronzové kovy s hokejisty Klagenfurtu. Modrobílá družina, která i dnes skýtala v širokém kádru několik mladíků, vedla již po deseti minutách hry o dvě branky, domácí celek však dokázal využít každou chybičku a po první etapě zápasu bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel i přes napínavou prostřední část až do posledního dějství, ve kterém se napětí dalo doslova krájet. Byť měli Brňané značnou převahu a dokonce dvakrát orazítkovali tyč, vedení si na svoji stranu uzmuli čtyři minuty před koncem hokejisté rakouského týmu. Kometa tak i přes veškerou bojovnost končí na své víkendové štaci Itálií čtvrtá.

Úvodní dvacetiminutovka odstartovala v italských Dolomitech naprosto perfektně, neboť modrobílému celku stačilo pouhých pět minut na to, aby se ujal vedení. Rychlá kombinace a neomylný Jan Hruška, jehož svižná střela doplachtila až za záda gólmana Tomáše Duby, kterého mnozí fandové znají i z české extraligy – 0:1. K dalšímu jásotu z řad brněnských došlo o dalších pět minut později a nutno podotknout, že ve vlastním oslabení! Vondráček srdnatě vybojoval herní předmět, jenž dopravil až k modré čáře, odkud jej ladnou žabičkou vyslal na Petera Tršku, který prudkou pumelicí propálil Dubovy betony – 0:2.

Vzápětí však stále trvající přesilovou hru zužitkoval rakouský celek v podání přesné rány obránce Davida Fischera - 1:2. Po oné kontaktní brance nabral Klagenfurt druhý dech a Marek Čiliak si tak připsal několik zajímavých zákroků. Patnáctá minuta znamenala velký závar před Dubovou svatyní, přičemž český gólman v barvách rakouského celku zrovna jistým dojmem nepůsobil. Nakonec ovšem všechny projektily zneškodnil a skóre se prozatím neměnilo. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Manuel Ganahl využil zaváhání modrobílé obrany a řítil se sám tváří v tvář Čiliakovi, kterého si šikovně položil a bekhendem rozjásal domácí publikum – 2:2.

I do druhého dějství vkročili Brňané lépe a dokázali si vytvořit mnoho efektivních šancí. Zakončení však modrobílou družinu poněkud trápilo. Následně pak museli hráči Komety přečkat dvě nepříjemná oslabení, nicméně Marek Čiliak se opět blýskl famózními zákroky a ani tentokrát se skóre na světelné tabuli přepisovat nemuselo. V pětatřicáté minutě hry ale všechny modrobílé příznivce na stadionu polil studený pot, neboť naprostou tutovku měl na holi Brucker, jenž naštěstí pro všechny Jihomoravany orazítkoval pouze tyč Čiliakovy klece. O pár chvil později hala zahučela opět, tentokráte však na straně domácího obecenstva, a to po nádherné akci Martina Dočekala, který uháněl po pravé straně a hledal skulinu v horním růžku. Bohužel šla střela jen těsně mimo svůj cíl.

Do závěru turnaje šly oba celky za vyrovnaného stavu a bylo zcela jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Klagenfurt si hned zkraje vytvořil dobrý tlak a Brno tak muselo spoléhat na vynikajícího Čiliaka, který svému celku dodával potřebné sebevědomí perfektními zákroky. Padesátá minuta patřila dvojici Němec – Zaťovič, přičemž druhý jmenovaný ohrozil Dubu bombou z mezikruží. Domácí gólman byl však bezchybný. Kometa si poté vytvořila souvislý tlak a Hruška střelou z první orazítkoval tyč Dubovy svatyně. Další tyč na straně domácího týmu zvonila o tři minuty později, a to když nasadil pořádný kvapík Tomáš Vondráček, jenž pálil z levého kruhu. Ledová sprcha se ale snesla na brněnskou střídačku čtyři minuty před závěrečnou sirénou, když se čiperně obtočil kolem brankoviště Stefan Geier, který dal svému týmu dárek v podobě cenného vedení – 3:2.

Kometa následně zvolila oddechový čas a bylo předvídatelné, že závěrečné vteřinky turnaje odehraje s šesti hráči v poli. Do velké šance se dostal Martin Zaťovič, který se probojoval až před Dubu, jenž svým ramenem dokázal nepříjemnou střelu vytěsnit. K dalšímu zakončení se ale Kometa bohužel nedostala a podlehla tak rakouskému soupeři stejným výsledkem jako v sobotním klání s Norimberkem, tedy 3:2.

Mladíci v dresu Komety:

Jak je již zvykem i do tohoto napínavého duelu zasáhlo několik mladých modrobílých nadějí, které se ještě nedostaly přes magickou hranici dvaceti let. Jmenovitě obránci Rostislav Šnajnar (19 let) a Patrik Koch (19 let), které doplnilo útočné duo Roman Dymáček (19 let) spolu s nejmladším hráčem zápasu Tomášem Havránkem (18 let).

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně