.

Kometa potřetí Energii neporazila, první extraligový start si připsal gólman Jekel

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 24. Tuominen (Mikulík, Benák), 24. Gríger (Rýgl), 32. Harkabus (Kindl, Gríger), 60. Gorčík (Vachovec, Skuhravý) – 21. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil), 58. Vincour (Štencel). Rozhodčí: Lacina, Pražák – Lhotský, Kokrment. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4253. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: David Gríger - Marek Kvapil.
HC Energie Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, M. Rohan, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Dušek, V. Tomeček – Harkabus, Gríger, Kindl – Davídek.
HC Kometa Brno: Vejmelka (32. Jekel) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, Bartejs – M. Kvapil, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Dvořák, Dostálek.

K a r l o v y V a r y / B r n o – Modrobílí byli v první periodě několikrát blízko vstřelení prvního gólu. Svůj aktivní přístup z první třetiny si přenesli i do druhé části, kde hned zkraje dějství otevřel skóre obránce Němec. Posléze ale obrátili skóre domácí, jejichž náskok snížil v třetí periodě při oslabení Vincour. Ve třetím vzájemném utkání této sezóny tak poprvé uspěli hokejisté karlovarské Energie.

Zajímavosti k utkání:

• Do sestavy se vrátili Jozef Kováčik a Marek Kvapil.
  • První extraligový start si připsal brankář Pavel Jekel, který si připsal 11 zákroků a 100% úspěšnost!
  • Tomáš Vincour skóroval ve vlastním oslabení. Celkem jich Kometa letos vstřelila již šest, což je nejvíce ze všech týmů.

První třetinu byli více aktivnější hráči Komety, kteří se dostali do řady šancí. Ve druhé minutě začala hned první přesilovka domácích, ti ale nedokázali ani jednou vystřelit. To brněnská početní převaha byla mnohem nebezpečnější. Karlovy Vary s notnou dávkou štěstí ale ubránily i prohřešek svého hráče. Několik ojedinělých výpadů Energetiků dokázal zlikvidovat brněnský Karel Vejmelka, včetně přihrávky a následné střely do odkryté klece, jenž modrobílý gólman zastavil lapačkou. Před první sirénou se před brankovištěm snažil puk dostrkat za brankovou čáru Martin Erat, o minutu později se z pravé strany řítil Káňa, jeho projektil ale David Honzík zkrotil vyrážečkou.

Vstupem do druhé třetiny potvrdili Brňané svoji aktivitu z předešlé části a po 37 sekundách se dostali do vedení. Erat přenechal puk na pravém kruhu pro Ondřeje Němce, který neváhal a propálil tak domácího brankáře - 0:1. Zanedlouho hrála Kometa přesilovku, na jejímž konci ale prchl Mikulík, jenž vypálil puk kolem Vejmelkovy brány a ten se šťastně odrazil před odkrytou branku, kde jej nasměroval do sítě Brna Henri Tuominen - 1:1. O sedm sekund později si Vejmelka vybral nešťastný moment. Nahozený puk ze středního pásma vyrazil brněnský gólman jen před sebe, kde ho pohotově dorazil Denis Kindl - 2:1.

Kometa si vytvořila několik šancí, z nichž mohla srovnat, místo gólu ale přišlo vyloučení Petera Tršky. Trest odpykal celý, v jednu chvíli se ale puk po tvrdé ráně zastavil na brankové čáře, kde jej stihl zakrýt Vejmelka. Avšak po několika minutách se znovu radovali domácí. Kindl našel před odkrytou brankou Tomáše Harkabuse, který zvládl nasměrovat puk do sítě Brna - 3:1.

Po tomto momentu nastoupil do brněnské branky Pavel Jekel, který si tak připsal první start v extralize. Do druhé sirény už další branka nepřišla, brankáři na obou stranách si připsali několik důležitých zákroků.

Do třetí třetiny vstoupili Brňané odhodláni se stavem něco udělat a bylo to znát. Stejně jako v prvním dějství, i nyní měli více ze hry hosté z jihu Moravy. Ze dvou nabídnutých přesilovek ale Kometa neudeřila, byť gólmanu Honzíkovi nadělala mnoho starostí. V padesáté minutě se před brankovištěm dostal ke klouzajícímu puku Dostálek, ten si ale s domácím brankářem neporadil. Sedmapadesátá minuta nabídla vyloučení Tršky, z něhož domácí netěžili, ale naopak inkasovali. Puk si vzal Tomáš Vincour a projel až do útočné třetiny, odkud střelou ke vzdálenější tyči vykřesal naději pro Kometu - 3:2.

Brňané rychle po vhazování získali puk a nastěhovali se v šesti do útočného pásma, jejich risk jim ale nevyšel a patnáct sekund před koncem trefil prázdnou bránu Sebastian Gorčík - 4:2.

Mládí v akci

Dres prvního týmu oblékl v Karlových Varech devátenáctiletý útočník Filip Dvořák, jenž strávil na ledě přes osm minut a třikrát úspěšně vyhrál vhazování.

Mládí v akci.

KVA Mikuláš Antonik: Udělali jsme to, co jsme si řekli a na co jsme se připravovali. Kometa je silný soupeř a my jsme hráli pod dojmem posledního zápasu, kdy jsme v Brně dostali osm gólů. To nás nutilo abychom byli obezřetnější. Bylo velmi důležité, že se nám podařilo odskočit na dvougólové vedení, protože bránit vedení o jeden gól je těžké.
KOM Kamil Pokorný: První třetina neměla až takové tempo, ale přesto si myslím, že jsme si tam vytvořili nějaké šance ke skórování, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhé třetině jsme šli hned při prvním střídání do vedení, ale místo, aby nás to uklidnilo, tak jsme dostali dva naprosto netypické góly téměř z ničeho a mužstvo to poznamenalo asi více, než bychom čekali a z toho potom pramenil i třetí gól. Těžko jsme se z toho zvedali. Bojovali jsme jak s urputně bojujícím soupeřem tak samozřejmě s časem.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně