Kometa předvedla proti vedoucímu Hradci srdnatý výkon, na body však nedosáhla

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 2. Kos (Mikulec, Holotík), 25. Rašovský (Meluzín, J. Sedláček), 46. Masař (Brabenec) – 24. Moravec (Šedivý, Jušta), 30. Pajer (Jirků, Pinkas), 35. Pelda (Jušta, Perička), 40. Naar (Moravec). Rozhodčí: Štofka - Czubaj, Hübl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 24:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
HC Kometa Brno: Nešťák (41. Vystavěl) – Holcman, Holemý, Běhůnek, Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Harmim, Masa.
Mountfield HK: Sajdl – Pelda, Králik, Boukal, Naar, Perička, M. Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Beneš, Jušta, Pajer, Šlaicher, Daniel Šedivý, Hynek, Jirků.

B r n o – Kometa se bojovně vrhla do zápasu a během první třetiny ukořistila vedení. Po první třetině Hradec nastoupil do zápasu s novou energií a dostával se do brejků, ve kterých sebral Brnu vedení. Domácí se snažila dohnat vedení Mountfieldu, ale i přes několik vstřelených gólů a aktivnější konec zápasu soupeře nedostihli.

Kometa vlétla do utkání jako raketa a hned ve druhé minutě Jakub Kos poslal Brno do vedení. Přišla k němu nahrávka na kruh a z něj pak poslal dělovku do hradecké brány. Kometa se za necelou minutu po vstřelené brance dostala do čtyř. Mountfield se snažil vypracovat gólovou šanci, to mu ale nevyšlo. Ve zbytku třetiny si domácí vytvořili několik pěkných akcí, ale ani jedna z nich neskončila brankou. Hradec Králové se mírně trápil a často se nemohl dostat z třetiny. První třetina nakonec skončila 1:0 pro Kometu.

Ve druhé třetině byly k vidění gólové hody. Ve 24. minutě po rychlém úniku zakončil přesně Petr Moravec, bylo srovnáno na 1:1 a na další gól jsme nemuseli dlouho čekat. Po vyloučení na straně Hradce, vytvořila Kometa akci a po rychlé nahrávce na kruh strhl Václav Rašovský opět vedení na stranu modrobílých. Hradec znovu srovnal ve 30. minutě, kdy ujeli Adam Jirků a Marek Pelda, druhý jmenovaný si položil brněnského gólmana a zasunul puk do brány. O pět minut později Jan Jušta zavezl pu do pásma, nahrál puk před bránu a ve skrumáži před ní se nejrychleji zorientoval Marek Pelda, který puk dorazil za záda brněnského brankáře. Na rozdíl dvou tref navíc zvýšil ve 40. minutě, vteřinu před koncem před druhou sirénou, Petr Moravec, který ranou z mezikruží vymetl pavučinky ve svatyni modrobílých. Druhá část skončila 2:4 pro Hradec, který výrazně ožil po nevydařené první třetině.

Ve třetí třetině brněnský trenér povolal do brány Marka Vystavěla. Kometa dokázala ve 46. minutě snížit na rozdíl jedné branky. Po dobré nahrávce Jakuba Brabence Jakub Masař zakončil svou šanci střelou do prázdné brány. Kometa začala bojovat a hrát aktivněji, ale na nic víc se už nezmohla. I přes to, že ubránila přesilovku tři na pět, vyrovnat nedokázala.

KOM Pavel Pazourek: Zápas se nám nevydařil, možná jsme byli pod dojmem vítězství v Žďáru a čekali jsme stejně jednoduchý zápas. Ke konci jsme už přestali dělat chyby, začali jsme bojovat, ale vytvořené šance jsme neproměnili. Bohužel jsme zaslouženě prohráli, protože jsme do zápasu nedali vše, co jsme mohli.
HRK Petr Luštinec: Kometa nastoupila do zápasu energičtěji. My jsme bruslili pomalu, dělali chyby, a proto nám v první třetině Kometa utekla. Po třetině jsme si promluvili v šatně a do druhé třetiny nastoupili zodpovědněji. Nasbírali jsme několik branek a utekli Kometě. Ve třetí třetině po několika chybách Kometa vstřelila gól, dohnat nás ale nedokázala. Domácí nás mohli porazit. Dělali jsme mnoho chyb, musíme zlepšit disciplinovanost a nepolevovat v zápasech.

Zobrazit kompletní fotogalerii