.

Kometa přehrála Chomutov a je ve čtvrtfinále. Martin Dočekal vstřelil hattrick!

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Mallet), 36. Dočekal (Hruška, Gulaši), 45. Dočekal (H. Zohorna, M. Kvapil) – 6. Rutta (Huml). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Bartejs, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Šnajnar, Trška, Malec – Mallet, Hruška, M. Erat – M. Kvapil, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák (C), Vincour – J. Káňa, V. Němec, Haščák – Vondráček
Piráti Chomutov: J. Laco – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, L. Chalupa, Valach, Skinner, R. Havel – Poletín, Huml, Vondrka (C) – Tomica, V. Růžička, Kaše – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Lauko, Račuk, Skokan

B r n o – V DRFG Areně vypukla v úterní večer obrovská radost, brněnští hokejisté se totiž mohou radovat z přímého postupu do čtvrtfinále. Ačkoliv utkání nezačalo pro domácí úplně šťastně, když Rutta poslal Piráty do vedení, po třech brankách Martina Dočekala se modrobílé družině povedlo utkání otočit a může se těšit na boje o semifinále, které začnou zhruba v půlce března.

Zajímavosti utkání

• Martin Dočekal vstřelil v utkání tři branky a v sezóně si tak připsal už devátou trefu
  • Na úterní utkání si našlo cestu 7700 diváků a v Brně tak bylo po patnácté vyprodáno
  • Kometa má jistou účast ve čtvrtfinále, na soupeře si ale musí Brňané ještě počkat do posledního kola
  • Marek Čiliak se dostává do skvělé formy, brněnský gólman v posledních dvou utkání pustil za svá záda pouhé dvě branky z 55 střel

Zápas o postup do čtvrtfinále otevřeli v šesté minutě hosté. Chomutov se dostal se štěstím v pásmu Brňanů k puku a z vrcholku pravého kruhu vypálil Jan Rutta, jehož projektil zamířil do vzdálenějšího horního rohu, kam Čiliak nestačil zasáhnout - 0:1. Po několika neúspěšných pokusech Brna o gól přišla velká šance v polovině dvanácté minuty, kdy Hruška naservíroval puk Kvapilovi, ten ale z dobré pozice nepřekonal Laca.

Domácí fanoušci hnali Kometu dopředu a brzy přišlo vyrovnání. Mallet se natlačil s pukem do pásma po levé straně a blízko levé tyče si všiml Martina Dočekala před brankovištěm, který pohotově zakončil po zemi do sítě Pirátů - 1:1. Domácí byli následně na koni a hned několikrát se dostali do slibné šance, další možnost ale Dočekal z otočky neproměnil. Do druhé periody si modrobílí přenesli více jak půl minuty početní převahy.

Druhá třetina patřila jednoznačně domácímu týmu, na kterém bylo vidět, jak moc chce obhájit místo v elitní šestici Tipsport extraligy. V sedmadvacáté minutě dostali svěřenci hlavního kouče brněnské Komety Libora Zábranského k dispozici dvojnásobnou početní převahu, ve které si vytvořila obrovský tlak směrem na Lacovu bránu, síť za slovenským brankářem se ale ani jednou nerozvlnila

To se však podařilo pět minut před koncem druhé části Martinu Dočekalovi, který tak podruhé v utkání mohl oslavit vstřelenou branku. Brněnský útočník prokázal své baseballové dovednosti, když odpálil do chomutovské svatyně Hruškův nadhoz, v podání sražené přihrávky – 2:1 Celou situaci ještě posvětil videorozhodčí.

Martin Dočekal a jeho druhá trefa v utkání. Foto: Roman Kantor

Úvod závěrečné třetiny patřil hostům z Chomutova, kteří dobré dvě minuty drželi Kometu ve vlastním pásmu, hlavně díky skvělým výkonům Čiliaka ale stále svítilo na kostce jednobrankové vedení domácího mančaftu. V páté minutě pak přišel zlatý hřeb večera pro Martina Dočekala, který se dostal ke kotouči na pravém kruhu a potřetí v utkání propálil Jána Laca - 3:1. Po jeho hattricku byla hra na krátkou chvíli přerušena, než pořadatelé sesbírali velké množství čepic na ledě.

Ačkoliv si Piráti ještě vytvořili příležitostí, Marek Čiliak i nadále prokazoval svou skvělou formu a nedovolil už žádnému z Růžičkových svěřenců gólovou radost. Ta naopak mohla naplno vypuknout v brněnském brankovišti po závěrečném hvizdu, kdy se všichni modrobílí hráči sesypali na brněnského gólmana a oslavili tak postup do čtvrtfinále play-off.

KOM Kamil Pokorný: Z našich hráčů vyzařovalo, že chtějí zápas jednoznačně vyhrát. Zodpovědnost vůči skvělým divákům a Kometě byla prostě vidět. Dostali jsme sice gól, pak nám ale pomohla vyrovnávací branka, která nás zvedla. Ve druhé třetině jsme se dostávali dobře přes střední pásmo a byli jsme lepším mužstvem. Zaslouženě jsme dali gól, udělali jsme sice jednu chybu, ale ty soupeř dělal taky. Až na první dvě střídaní ve třetí třetině, kdy jsme trošku hazardovali, souhlasím s tím, že to byl odmakaný zápas, pohlídali jsme si skvělý výsledek po strastiplné cestě a chceme za to hráčům opravdu poděkovat.
CHM Jan Šťastný: My jsme se chtěli poprat o první historický postup do čtvrtfinále, měli jsme obrovské odhodlání a začátek tomu nasvědčoval. Chtěli jsme být aktivní a zatlačit Kometu. Podařilo se nám vstřelit první branku, bohužel jsme udělali ke konci první třetiny chybu a inkasovali jsme na 1:1. Ve druhé třetině si myslím, že jsme měli klíčovou situaci celého zápasu na hokejce, kdy Poletín byl před Čiliakem úplně sám, ale netrefil. Na kdyby se ale nehraje. Pak jsme udělali další chybu, kterou Kometa využila. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit aktivně a vyrovnat, ale bohužel jsme opět inkasovali po chybě gól. Pak už si to domácí pohlídali a nám nezbývá než pogratulovat.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně