.

Kometa si proti Soči zastřílela, výhru řídil pětibodový Petr Holík

HC Kometa Brno - HK Soči

Branky a nahrávky: 1. Barinka (Zaťovič, Holík), 19. Mallet (Holík, Zaťovič), 24. Holík (Krejčík), 36. Hruška (Čermák, Bartejs), 43. Štencel (Hruška, Čermák), 55. Holík (Krejčík, Mallet), 58. Holík (Štencel, Zaťovič) – 9. Laričev. Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Reich . Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2432. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1. Hráči zápasu: Petr Holík - Ivan Laričev.
HC Kometa Brno: Langhamer (31. Čiliak) – Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Trnka – Zaťovič, Holík, Mallet – Vincour, Hruška, Gajarský – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Plášek, H. Zohorna H., R. Zohorna.
HK Soči: Šikin – Lisov, Mamkin, Sčitov (A), Pedan, Malcev, Semjkin, Kuzněcov – Mamkin, Padakin, Cvětkov (K), Chlopotov, Točitskij, Tomilin, Lugin, Akmaldinov, Laričev, Lapenkov (A), Ivanov, Morozov, Šmejlov.

B r n o – Brňané si zpestřili olympijskou přestávku přátelským utkáním s celkem HK Soči a s výsledkem mohou být rozhodně spokojeni. Ruský celek na svém soustředění podlehl Kometě 1:7. Na výhře se velkou měrou podílel Petr Holík. Útočník, který nedávno přišel z Mladé Boleslavi si nejprve připsal dvě asistence, které následně doplnil také třemi vstřelenými brankami. V pozápasových samostatných nájezdech se prosadil hostující Laričev a domácí Plášek.

Úvod zápasu proti účastníkovi KHL vyšel domácím na jedničku. Po třiadvaceti odehraných vteřinách se u mantinelu opřel do kotouče Michal Barinka a milimetrově přesná střela příklepem zapadla přímo do horního růžku Šikinovy brány - 1:0. Následně se Brňané museli bránit ve čtyřech, když za podražení putoval na trestnou lavici Martin Dočekal, domácí ale oslabení zvládli. Brňané si po necelých osmi minutách také vyzkoušeli početní převahu, ve které se domácím dařilo kombinovat v útočném pásmu, v čase 8:38 ale ujel všem hráčům Ivan Laričev, který forhendovou kličkou s trochou štěstí propasíroval puk za záda Marka Langhamera - 1:1.

Modrobílí si vzali náskok zpět před koncem první části. Petr Holík ve své šanci neuspěl, okamžitě zpoza brány přihrál na brankoviště, kde byl připravený Alexandre Mallet a přízemní střelou překonal ruského gólmana - 2:1. Jednobrankové vedení si hráči z města pod Špilberkem do konce úvodní části už pohlídali.

Momentka ze zápasu proti Soči. Foto: Jiří Grulich.

Na startu druhé dvacetiminutovky se dostával za obránce Radim Zohorna, jeho průnik ale na poslední chvíli zastavil Malcev, který podrazil mladšího z bratrů Zohornů. Přesilovou hru po necelé půl minutě využil Petr Holík ranou z pravého kruhu a po dvou asistencích si připsal v utkání také vstřelený gól, který byl zároveň jeho prvním v brněnském dresu - 3:1.

Petr Holík i nadále vyhledával gólové šance a v jedné se zjevil v 27. minutě, kdy mu v dorážce před odkrytou bránou zabránil jeden z hostujících obránců. V polovině utkání přenechal Marek Langhamer místo v brankovišti svému jmenovci Čiliakovi, který hned po nástupu do utkání musel čelit palbě soupeře, situaci ale bez problému ustál. Domácí se v čase 35:28 dostali už do třibrankového vedení. Po parádní kombinaci, kterou všichni brněnští fanoušci určitě rádi uvidí i v extraligovém utkání, se k zakončení dostal Jan Hruška a střelou pod horní tyč počtvrté rozradostnil DRFG Arenu - 4:1.

Marek Čiliak vystřídal v polovině utkání Marka Langhamera. Foto: Jiří Grulich.

Ani tři minuty nepotřebovali hráči Komety, aby v závěrečné dvacetiminutovce přidali pátou branku. Jan Hruška našel mezi kruhy Jana Štencla a brněnský obránce poslal puk mezi betony gólmana Šikina - 5:1. Kometa dál tvořila hru a svému soupeři toho mnoho nedovolila. Ve 47. minutě se k nebezpečné dorážce dostal Nikita Lisov, jeho ostrou ránu ale Čiliak zkrotil. V závěru utkání přišly další skvělé momenty Petra Holíka. Brněnský útočník nejprve tečoval střelu Jakuba Krejčíka od modré čáry a o dvě a půl minuty později propálil Šikina z levé strany - 7:1. Petr Holík tak dovršil hattrick a zároveň určil finální podobu výsledku.

Po konci utkání ještě následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se v pěti sériích trefili pouze dva hráči, a to hostující Laričev a domácí Plášek. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni střelec jediné hostující branky Ivan Laričev a pětibodový Petr Holík.

KOM Kamil Pokorný: Nevěděli jsme co od toho máme čekat, ale chystali jsme se na naši hru. Hráli jsme velice dobře v útočném pásmu a dobře jsme řešili protiútoky. V obranném pásmu byly chybičky, které si ukážeme. K tomu slouží takový zápas, abychom ty chyby odstranili. Přístup mužstva byl výborný a oba gólmani zachytali skvěle. Výsledek je hodně příznivý, ale čeká nás extraliga. Pro nás to bylo takové zpestření, kde si kluci zahráli, dali krásné branky a jsme spokojeni.
SOC .

Zobrazit kompletní fotogalerii