Kometa těsně prohrála s Norimberkem, v neděli bude bojovat o třetí místo proti Klagenfurtu

Thomas Sabo Ice Tigers - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Kozek (Dupuis, Segal), 39. Steckel, 48. Segal (Weber, Kozek) – 29. Vágner (Dočekal, Havránek), 35. Havránek (Vondráček, Gulaši). Rozhodčí: Lazerri, Moschen - Stefenelli, Pardatscher. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Thomas Sabo Ice Tigers: J. Reimer – Festerling, Syvret, Blacker, Mebus, Martinovič, Weber, Teubert, Linden – P. Reimer (C), Kozek, Buzas, Segal, Reinprecht, Steckel, Ehliz, Pfleger, Filin, Möchel, Meilleuer, Dupuis, Pföderl.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Kováčik, Vágner, Šnajnar, Gulaši, Trška, Koch, Štencel – T. Vondráček, V. Němec, Dymáček – H. Zohorna, Zaťovič, J. Hruška (C) – Vincour, Haščák, Dočekal – Dostálek, R. Zohorna, Havránek.

N e u m a r k t – Kometě nevyšel první duel na Dolomiten Cupu a v neděli bude hrát o třetí místo s Klagenfurtem. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského po první části prohrávali 1:0, jenže pak se zlepšeným výkonem ve druhé části dvakrát prosadili a překlopili výsledek na svou stranu. Vypadalo to nadějně, leč Steckel se Segalem dostali Norimberk znovu do vedení a nakonec skóre 3:2 vydrželo až do konce sobotního mače.

První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla. Oba týmy se dostávaly do šancí pouze sporadicky. V zaplněné Würth Areně se přesto diváci dočkali úvodní branky. V páté minutě našel Kozek zpoza brány najetého Andrew Kozeka a ten překonal Vejmelku střelou mezi betony - 1:0.

Kometa mohla vyrovnat ve dvou přesilovkách, které měla k dispozici. Do dobrých střeleckých pozic se dostával po souhře Štencela nejprve Trška a poté Jan Hruška, na gólmana Reimera si však nepřišli. Do kabin se šlo za výhodnějšího stavu pro německý celek.

Ve druhé části hry přidala Kometa na obrátkách. Zlepšila bruslení a začala si vytvářet dobré šance. Ve 29. minutě se dočkala přečíslení a zaslouženého vyrovnání. Brejk tři na dva využil střelou za záda Reimera obránce Lukáš Vágner – 1:1. Vzápětí byli Brňané jako polití živou vodou a bušili do německých vrat. Svou snahu nakonec přetavili ve vedení. Další z mladíků v brněnské sestavě Tomáš Havránek zakončil bekhendem sérii dorážek a poslal puk do norimberské klece – 2:1.

Němci však v závěru druhé dvacetiminutovky vyrovnali prakticky z ničeho. Steckel napřáhl z pravého kruhu, Vejmelka kotouč neudržel mezi betony, a i když dělali Trška s Kochem co mohli, šourající puk do brněnské svatyně nedokázali vylovit – 2:2.

Třetí třetina začala velkou šancí Komety. Hynek Zohorna vybídl Jana Hrušku ke střele z voleje, Reimer se sotva stihl přesunout ke své vzdálenější tyči, ale konečky své brusle vytáhl puk mimo svou klec. A pak udeřilo na druhé straně, Brandon Segal vypíchl kotouč jednomu z brněnských hráčů a poslal touš za Vejmelkova záda - 3:2.

Závěrečný tlak se nekonal, Kometa sice zkoušela hru bez brankáře, ale k vyrovnání se nedopracovala.

Mladíci v dresu Komety:

V prvním zápase na turnaji v Dolomitech znovu nechyběli v sestavě Komety mladíci. Zahráli si: Patrik Koch (19 let), Rostislav Šnajnar (19 let), Roman Dymáček (19 let), Tomáš Havránek (19 let). Posledně jmenovaný se stal dokonce nejlepším hráčem utkání! Vstřelil gól a připsal si asistenci.

Martin Pešout: Zápas měl dvě rozdílné poloviny. V té první jsme hráli velice špatně, neměli jsme pohyb. Od šesté nebo sedmé minuty druhé třetiny jsme byli jasně lepší. Bohužel jsme pracně otočené vedení 2:1 ztratili dvěma hrubými chybami, soupeř dál jinak nic neměl. Dá se říct, že jsme mu vítězství darovali sami.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně