Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Kometa udolala v prodloužení Karlovy Vary, dvakrát se trefil Jan Hruška

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 16. Hruška (Štencel, Trška), 23. Brabenec (J. Káňa), 62. Hruška – 43. Stloukal (Flek), 54. Vachovec (Gorčík, Skuhravý) Rozhodčí: Pešina, Pražák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Mallet 5+DKU, Kvapil, Gulaši - Mullane 10. minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7351. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Hráči utkání: Jan Hruška - Tomáš Závorka.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – M. Kvapil, Brabenec, H. Zohorna – Hruška, V. Němec, Mallet – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek.

B r n o – Duel plný šancí a osobních soubojů nabídl bitvu mezi Kometou a Karlovými Vary. Poslední zápas před reprezentační přestávkou začala lépe domácí družina, která vedla 2:0, jenže Energie ve třetí části srovnala a šlo se do prodloužení. V něm se prosadil podruhé v zápase Jan Hruška a získal pro Kometu bonusový bod.

Zajímavosti utkání

• Kometa odehrála první třetinu ve speciálních dresech v rámci projektu Legenda pomáhá
  • Jan Hruška se dnes dvakrát střelecky prosadil po svém návratu do Komety. Na svém kontě má 6 branek a 5 asistencí
  • Aktuálně na marodce: Martin Erat, Martin Zaťovič, Tomáš Vincour, Tomáš Bartejs, Jakub Krejčík, nově Jan Štencel
  • Kamil Brabenec se v Kometě naposledy trefil 18. ledna 2011. V sezóně 2016/2017 se vrátil domů, odehrál zatím dva zápasy, bilance 1+1!

Dresy na podvečerní utkání jsou připraveny! #KOMvKVA #Legendapomaha @telh_cz

Fotka zveřejněná uživatelem HC Kometa Brno (@hckometa),

Duel mezi Kometou a Karlovými Vary začal pořádně od podlahy. Mullane sekl u mantinelu Kvapila, ten si nenechal nic líbit a v pěstním souboji si to s ním ručně vyříkal. Na šance byli nebezpečnější domácí, kteří nejprve zahrozili střelou Hrušky, poté protáhl Závorku útočník Vondráček, stav se však neměnil.

Na druhé straně měl největší možnost Energie Stloukal, kotouč se po jeho střele kutálel po brankovišti, situaci prohlížel i videorozhodčí, gól z toho ale nebyl. Kometa se dočkala vedení v 16. minutě. Na trestné seděl obránce Dujsík a Kometa jeho zákrok bleskově potrestala. Štencel nahodil puk před bránu a tam důrazný Jan Hruška procpal kus černé gumy do sítě - 1:0. Tímto výsledkem skončila zajímavá první třetina.

Gól Komety na 1:0, autorem Jan Hruška v přesilové hře. Foto: Roman Kantor.

I druhá část nabídla hodně zajímavých událostí. Bohužel spíše těch negativních. K již tak rozsáhlé brněnské marodce přibyl Jan Štencel, který byl po zákroku u mantinelu odnesen na nosítkách. Faul se za tento souboj nepískal. Na druhé straně ano, když Mallet inkasoval pět minut a do konce utkání. Kanadský útočník měl do té doby dvě dobré šance, jenže hostujícího gólmana nepřekonal.

Moravanům se to povedlo v oslabení, ve kterém odvedl výbornou práci Káňa. Ten vybojoval kotouč za bránou a Kamil Brabenec ve své obnovené premiéře vstřelil za Kometu důležitý gól. Domácí dál tlačili, leč v nervózní druhé třetině další branka nepadla.

Bojovnost a obětavost hráčů Komety před svou bránou, kterou hájil Karel Vejmelka. Foto: Roman Kantor.

Třetí část začali lépe hosté. Po přečíslení se dostal ke střele Petr Stloukal, přičemž puk se odrazil od hole Ondřeje Němce a kuriózně zapadl do sítě - 2:1. Ačkoliv si Varští nevytvořili žádný větší tlak, vyrovnali. Skuhravý využil chyby za bránou, poslal puk na Gorčíka, jehož střelu Vejmelka vyrazil, ale na dorážku Michala Vachovce byl už krátký - 2:2.

Šlo se do prodloužení, kde Vary dvakrát nebezpečně zahrozily. Zákrok večera však předvedl Vejmelka po střele Rachůnka a Kometa mohla udeřit. V čase 61:28 podruhé v zápase překonal Závorku brněnský rodák Jan Hruška . Brno tak bralo dva body.

KOM Petr Haken: Zápas jsme mohli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme měli mnoho šancí nebo nájezdů. Můžeme litovat třetí části, soupeř využil našich chyb a proměnil šance. V prodloužení jsme přežili dvě dobré šance Varů a bod jsme získali nakonec my. Štencel odjel do nemocnice, s jeho kolenem to nevypadá vůbec dobře, ale uvidíme jak dopadne vyšetření. Kubu Krejčíka dnes pustili z nemocnici a nevypadal příliš dobře, když jsme ho dnes viděli v kabině. Uvidíme, jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet.
KVA Jan Tlačil: Zápas jsme dobře rozehráli, Brno nás nedostávalo pod tlak, ale přesto se jednou trefilo. Ve druhé třetině jsme hráli v oslabení, Kometa přidala další gól. Před poslední části jsme si něco řekli v kabině a musím hráče pochválit, že třetí část zvládli. V prodloužení jsme mohli i vyhrát. Bohužel jsme udělali chybu a soupeř ji potrestal. Gríger odjel do nemocnice a vypadá to, že má asi otřes mozku.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně