Kometa v Boleslavi rychle vedla, tři body ale nakonec berou domácí

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 7. Klepiš (P. Holík, Urban), 20. Kotvan (P. Holík, Pacovský), 33. Pacovský (Kotvan, P. Holík), 39. Pacovský (Kotvan, Lenc), 46. Pabiška (P. Kousal, Urban) – 3. Dočekal (Vondráček, Barinka), 45. Haščák (Mallet, Hruška). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:3, navíc Mallet (KOM) 5 + do konce zápasu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3747. Střely na branku: 22:15. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2. Hráči zápasu: Dominik Pacovský (MBL) - Marcel Haščák (KOM)
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík (C), Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, J. Říha – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), P. Musil, Martin Procházka – Pacovský, P. Holík, Lenc (A) – P. Kousal, Urban, Pabiška.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.

M l. B o l e s l a v – Kometa načala své miniturné venkovních zápasů ve středních Čechách. Na ledě Mladé Boleslavi se modrobílí dostali rychle do vedení, ale domácí odpověděli, a třemi trefami ve druhé části se nasměrovali k výhře. V poslední dvacetiminutovce snížil Marcel Haščák, ale Bruslaři pátou trefou drama nepřipustili.

Úvod duelu vyšel hostům z Brna skvěle. Kometa udeřila za své první šance v polovině třetí minuty, kdy Vondráček našel přesným pasem před brankou najetého Martina Dočekala, který provedl rychlou stahovačku a zakončil zápěstím k tyči – 1:0. Domácí však měli připravenou rychlou odpověď. V sedmé minutě se kotouče ujel Jakub Klepiš, který si vybruslil na osu, a z mezikruží přes změť těl umístil puk pohotově k levé tyči. Utkání nabíralo na tempu a oba celky hrály nesmírně aktivně – 1:1.

Velkou možnost strhnout poprvé vedení na stranu Mladé Boleslavi měl následně Žejdl, ale Čiliak velmi dobře zasáhl, a Orsava už poskakující kotouč do opuštěné části branky nedorazil. Bruslaři se ale nakonec druhé branky dočkali, a to v závěrečné minutě úvodní dvacetiminutovky. Boleslavští se usadili v pásmu, kde se kotouče na vrcholku pravého kruhu odrazil k Oldrichu Kotvanovi a ten se trefil, podobně jako Klepiš v prvním případě, k pravé tyči – 2:1

Druhá třetina začala aktivitou modrobílých, ovšem první šanci k navýšení náskoku měli Boleslavští. Po křižném pasu pálil Klepiš, ale jeho rána šla mimo branku. Další šanci poté zastavil na brankové čáře Haščák, ale o minutu a půl později se už Bruslaři dočkali. V akci 3 na 1 dostal přihrávku Dominik Pacovský a z blízkosti zakončil bekhendem po ledě mezi betony Čiliaka – 3:1.

Snížit za hosty mohl po přihrávce od mantinelu Zaťovič, z mezikruží však mířil nad branku. Následně při přesilovce tečoval střílenou přihrávku spoluhráče Mallet, leč jen do náručí amerického olympionika Maxwella. Bruslaři těžili z minima maximum. V 39. minutě si vybruslil od pravého hrazení před branku Dominik Pacovský a podruhé během druhé třetiny překonal hostujícího gólmana střelou mezi betony – 4:1.

Marcel Haščák se postaral o druhý gól Komety v zápase. Foto: Jan Pavlíček

Do třetí části vstoupili opět aktivněji hosté z Brna, kteří vybojovali přesilovku. Při ní se před branku vytočil Mallet, který prostrkal puk na Marcela Haščáka a ten z úhlu zakončil k tyči za přesouvajícího se Maxwella - 4:2. Kometa chtěla na druhý gól rychle navázat, místo toho ale znovu inkasovala. Po přihrávce za obranu se dostal do úniku Lukáš Pabiška a sám před brankou se střelou k tyči nemýlil.

V polovině třetí části byl vyloučen do konce utkání hostující Mallet, dlouhou přesilovku však domácí nezhodnotili. V závěru hráli přesilovku také Brňané, z mezikruží mohl snížit V. Němec, ale ani nadvakrát si Maxwella v brance Boleslavi nepřišel. Kometa zakončila zápas v tlaku, na body to však tentokrát nestačilo.

MBL Viktor Ujčík: Musím kluky pochválit. Skvělý výkon. Navázali jsme na hru v Chomutově, na obětavý a odpovědný výkon. Kluci i konečně začali dávat góly z brejkových situací, což zápas rozhodlo. Pokud tým jako Kometa otevře skóre, o to víc pro nás bylo povzbudívé, že jsme pak dokázali zareagovat. Bylo cítit, že i když inkasujeme, tak tam jdeme s tím, že vývoj otočíme, něco s tím uděláme. Což je do dalších zápasů hrozně důležité.
KOM Kamil Pokorný: Úvod nenasvědčoval tomu, že by to mělo být z naší strany tak špatné. Začali jsme slušně, dali jsme gól. Osm minut bylo podle představ. Pak soupeř vyrovnal v přesilovce, hra se srovnala. V utkání jsme doplatili na to, že jsme nehráli zak odpovědně do obrany jako v minulých zápasech. Byla tam spousta přečíslení, utkání hodně zlomil gól na 3:1, který padl po brejkové situaci. V závěru, kdy jsme z přesilovky snížili na 4:2, následovala chyba na obranné modré a domácí ze samostatného nájezdu rozhodli ve svůj prospěch. Asi zaslouženě, protože za tím víc šli.

Zápasy v sezóně

3.kolo