.

Kometa v parádním zápase vyhrála po nájezdech a porazila vedoucí Třinec

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 33. M. Kvapil (M. Erat, Čermák), 51. M. Kvapil (O. Němec, M. Erat), rozh. náj. Vincour – 5. Rákos (Roth, Linhart), 34. J. Sýkora (Petružálek, M. Doudera). Rozhodčí: Hribik, Bulanov (RUS) - Lhotský, Kotlík. Vyloučení: 1:4, navíc Galvas 10. minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno) Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2. Hráči utkání: Marek Kvapil - Peter Hamerlík.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Gulaši, O. Němec (A), Malec, Štencel, Trška, Kováčik, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Raška, Dostálek – Dymáček.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C)– Adamský (A), Polanský, J. Sýkora.

B r n o – Parádní duel, který snesl parametry play-off. V souboji týmů z čela tabulky Kometa sice v zápase dvakrát prohrávala, ale nevzdala to a šla si za výhrou. Dva góly domácích vstřelil Marek Kvapil. V nájezdech se taktéž dvěma trefami blýskl a o skalp protivníka se postaral Tomáš Vincour.

Zajímavosti utkání:

• Martin Erat si připsal v utkání dvě asistence a celkově má již (9+20). Vede kanadské bodování a je nejlepším nahravačem celé extraligy
  • Marek Kvapil vstřelil dva góly, celkově jich má 12 a vyhoupl se mezi nejlepší střelce extraligy
  • Tomáš Vincour oslavil v sobotu své 26. narozeniny
  • Kometa podruhé v sezóně šla do nájezdů (s Vítkovicemi prohrála, s Třincem vyhrála)
  • DRFG Arena byla letos poosmé vyprodaná!

Úvod duelu mezi Kometou a Třincem patřil domácím. Vojtěch Němec poslal do šance nejlepšího střelce extraligy Martina Zaťoviče, ale Hamerlík jeho pokus lapil. Hosté se k něčemu vážnějšímu dostali až v páté minutě, žel z toho byla branka v síti Vejmelky. Mladý gólman nahozený puk vyrazil před pohotového Daniela Rákose, jehož střela skončila v síti - 0:1. Kometa měla v prvním dějství herní převahu, ale ani šance Káni nevygradovala ve vyrovnání. Proti byl opět připravený slovenský gólman Peter Hamerlík.

Šance Jana Káni, který pádil sám na Hamerlíka. Foto: Ivo Dostál.

Do druhé třetiny vstoupila Kometa aktivně. Vojtěch Němec z úhlu vystřelil na třineckého gólmana, který vyrazil puk před sebe do míst, kde číhal Zaťovič, jenže se neprosadil. Poté poslal Štencel pěkný pas na číhajícího Rašku, Hamerlík znovu uhájil své brankoviště. Za polovinou utkání vyprodaná DRFG Arena konečně mohla explodovat. Erat uhrál důležitý souboj, poslal kotouč na pravou stranu, kde byl Marek Kvapil a brněnský forvard nadvakrát poslal puk do třinecké svatyně - 1:1.

Třinec však za sedmašedesát vteřin dokázal reagovat na nerozhodný stav. Petružálek poslal zadovkou kotouč na levý kruh, kde byl Ján Sýkora a jeho střela prošla přes několik v chumlu stojících hráčů až do brány - 1:2. Kometa bojovala o každý metr ledu, dřela a chtěla do konce druhé periody vyrovnat, stav se ovšem nezměnil.

Vojtěch Němec v akci. Před bránou číhá Martin Zaťovič. Foto: Ivo Dostál.

Třetí pasáž utkání začala obrovskou šancí nejlepšího hráče zápasu Marka Kvapila. Ten nejprve přestřelil Hamerlíkovu klec, aby deset minut před koncem zaslouženě vyrovnal. Reprezentační útočník se nejlépe zorientoval před brankovištěm a poslal puk do sítě - 2:2. Pro Kvapila to byla již dvanáctá branka sezóny. Třinec vzápětí kontroval Rákos, jehož pumelice trefila břevno. Dramatický zápas dospěl až do prodloužení, kde mohl rozhodnout Vojta Němec, ale i on jen zazvonil na tyč třinecké brány.

Diváci se bavili i v nájezdech. Skóre ve druhé sérii sice otevřel Ján Sýkora, ale hlavní kouč Komety Libor Zábranský poslal na nájezdy Tomáše Vincoura a brněnský rodák dvakrát s naprostým přehledem překonal Hamerlíka. Vybojoval tak pro svůj tým cenné dva body a mohl tak dodatečně oslavit své sobotní narozeniny.

Radost Tomáše Vincoura, Martina Zaťoviče a Martina Nečase. Foto: Jiří Grulich.

Mládí v akci

Do utkání zasáhli a posbírali další velmi cenné zkušenosti - Martin Nečas, který odehrál lehce přes dvanáct minut. Obránce Filip Král odehrál přes pět minut, útočník Roman Dymáček nastoupil na necelé čtyři minuty.

Mládí v akci.

KOM Martin Pešout: I náš druhý zápas proti Třinci byl reklama na hokej. Kdo viděl tento zápas, bude souhlasit, že český hokej není špatný. Chci poděkovat týmu. Dostali jsme laciný gól a celou dobu jsme museli dotahovat. Díky neskutečnému tlaku a za podpory fanoušků, kteří nás k tomu vyloženě dohnali, se nám podařilo vyrovnat. Penalty už jsou loterie. Chci poděkovat hráčům, že to nezabalili.
TRI René Mucha: Průběh utkání je naprosto jednoduché zhodnotit. Chci pogratulovat domácímu týmu za výkon. Viděli jsme utkání výborné úrovně, které mělo parametry play-off. Byl to nádherný zápas. My ten druhý bod sice nemáme, ale za výkon se stydět nemusíme.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně