Kometa vyhrála v Pardubicích za tři body po šesti letech, dva góly vstřelil Vojtěch Němec

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 40. Schaus (T. Kaut) – 17. M. Kvapil (H. Zohorna, O. Němec), 19. V. Němec (Haščák), 54. V. Němec (M. Kvapil, Trška). Rozhodčí: Úlehla, Hejduk – Kotlík, Bláha. Vyloučení: 4:5, navíc Tyler Redenbach OT 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10016. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička – Havlík, Schaus, Čáslava (A), Leduc, Ovčačík, Ščotka, Horyna – P. Sýkora (A), Tomášek, T. Kaut – Klimenta, Nahodil, Rolinek (C) – Mallet, Redenbach, Starý – Rohlík, Martinec, Panna.
HC Kometa Brno: Jekel – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, D. Mikyska – M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Vincour, Čermák (C), Dočekal – Dostálek, Dvořák, Dymáček – Matěj Novák.

B r n o – Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského mají závěrem roku důvod k radosti. Zvládli totiž získat všechny tři body na ledě Dynama, což se v rámci základní části extraligy nestalo již šest let! Dvěma brankami se blýskl Vojtěch Němec a skvělými zákroky opět upoutal mladík Jekel. Modrobílá družina si tak upevňuje pozici na třetím místě tabulky Tipsport extraligy.

Zajímavosti z utkání

• Pavel Jekel dostal opět příležitost mezi třemi tyčemi a zhostil se jí skvěle, pustil pouze jednu branku a oslavil tak druhé vítězství v brněnském dresu
  • Kometa přestřílela soupeře na vlastním ledě 31:24
  • Marek Kvapil podruhé ve dvou zápasech skóroval a v celkovém bodování má po jedenatřiceti odehraných zápasech už 33 bodů

Brněnský mančaft začal na pardubickém ledě skvěle. Modrobílá družina od první minuty tlačila domácí ve vlastním pásmu a nenechávala gólmanu Růžičkovi ani chvilku klidu, Zaťovič v páté minutě v první obrovské šanci ještě neuspěl. Nepodařilo se to následně ani Vojtěchu Němcovi, Kvapilovi nebo Vincourovi, kteří měli na hokejce v první třetině úvodní branku, Růžička však zatím odolával všem pokusům.

První přesilovou hru si zahrálo Dynamo, když Gulaši fauloval jednoho z domácích útočníků, ani početní výhoda však Pardubicím nepomohla vytvořit si větší tlak, byla to tedy Kometa, která se radovala z první branky pátečního duelu. Hynek Zohorna naservíroval kotouč Marku Kvapilovi před bránu a elitní snajpr vymetl v sedmnácté minutě horní růžek branky. Devadesát pět sekund před koncem úvodní periody se před brankou dobře zorientoval Vojtěch Němec a doklepl do sítě bekhendem poskakující puk před Růžíčkou. Početný modrobílý dav v hledišti tak měl podruhé důvod k radosti.

Marek Kvapil otevřel skóre utkání. Foto: Roman Kantor.

Druhá třetina nabídla v Pardubicích vyrovnanější hokej. Domácí, s dvoubrankovou ztrátou v zádech, chtěli s utkáním něco udělat, výborný Jekel mezi třemi tyčemi ale nedovolil hokejistům v bíločervených dresech smazat nulu v kolonce skóre na světelné tabuli. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky byli současně vyloučeni Peter Trška a Jérôme Leduce. Vhazování před Jekelem vyšlo lépe domácím a Nicholas Schaus přesně umístil kotouč mezi betony brněnského brankáře

V Pardubicích dostal opět příležitost Pavel Jekel. Foto: Roman Kantor.

Také třetí třetina nabídla atraktivní hokej, který se musel oku nezaujatého diváka bezesporu líbit. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba gólmani se činili. Skulinu v obraně soupeře nakonec našel podruhé v utkání Vojtěch Němec, který dostal puk za obranu a nekompromisně jej poslal do šibenice. Brňané si tak vzali zpět dvoubrankové vedení. Domácím už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, umocněná ještě přesilovou hrou. Jistý Jekel už nepustil ani jeden kotouč za svá záda a parta kolem kapitána Čermáka tak mohla slavit zasloužený skalp soupeře.

Mládí v akci

V Pardubicích opět dostali příležitost mladé brněnské naděje. Zatímco Martin Nečas bojuje s dvacítkami na MS v Kanadě, v Pardubicích dostali příležitost Dalimil Mikyska, který naskočil dvakrát na ledovou plochu, Roman Dymáček s Filipem Dvořákem, kteří často společně s Vlastimilem Dostálkem zatápěli pardubickým obráncům a Matěj Novák, který se také, jakožto třináctý útočník, zapojil do zápasu.

Proti Pardubicím bojovali na ledě hned čtyři mladíci.

PCE Pavel Rohlík Kometa hrála první třetinu výborně, my jsme nestíhali a propadali. Od druhé třetiny jsme byli Brnu až do konce zápasu naprosto vyrovnaným soupeřem. Za tuto část nemohu hráčům nic vyčítat. V té první to bylo dané kvalitou Komety, která se na nás připravila. Těžko jsme jí vzdorovali. Jsme zklamaní z prohry, ale soupeř si vítězství zasloužil zejména v první třetině, kdy ten brankový rozdíl mohl být ještě vyšší.
KOM Kamil Pokorný: V první třetině jsme jasně dominovali, vedli 2:0 a měli další možnosti k navýšení skóre. Od naší přesilovky ve druhé třetině, kdy nám soupeř dvakrát ujel, jsme nechali Pardubice nadechnout a stal se z toho naprosto vyrovnaný zápas a velké drama. Ze zápasu, který jsme měli jasně pod kontrolou, byly najednou nepříjemnosti. Třetí gól nám hrozně pomohl a hektický závěr jsme díky dvoubrankovému vedení pohlídali. Zvítězili jsme zaslouženě, ale je to pro nás velké poučení. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, že přijeli a přeji všem všechno nejlepší do roku 2017.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně