Kometa vyloupila Plzeň a znovu bere tři body, rozhodl skvělý nástup

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 9. Stach (T. Svoboda), 35. Kubalík (Kracík), 56. Yellow Horn (Koreis) – 5. Čermák (Káňa, Dočekal), 6. Kvapil (Erat, Nečas), 9. Dočekal (TS), 14. Dočekal (Káňa), 46. Zaťovič (Haščák, V. Němec), 59. Čermák (Káňa). Rozhodčí: Hodek, Krob – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: Vyloučení: 5:7, navíc Kováčik (KOM) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3524. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Škoda Plzeň: Machovský (6. Polívka) – Sklenička, Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Kubka – T. Svoboda, Stach, Kratěna (C) - Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Hrnka, Schleiss – Johnson, Koreis, Yellow Horn.
HC Kometa Brno: Čiliak (41. Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dymáček, Hruška (A), Zohorna - Vondráček.

P l z e ň – Čtyři zápasy, čtyři výhry. Vstup do soutěže se hokejistům Komety povedl na výbornou, v pátek jejich formu odnesla Plzeň. O dalším tříbodovém přísunu rozhodli Brňané velkolepým nástupem, kdy v prvních čtrnácti minutách nastříleli čtyři branky, jejich počet se nakonec zastavil na šesti. Dvakrát se do listiny střelců zapsali Martin Dočekal a kapitán Leoš Čermák, šestnáctiletý obránce Libor Zábranský zažil debut v nejvyšší soutěži.

Kometa vstoupila do utkání aktivně a brzy dostala soupeře pod tlak. Situaci dva na jednoho mohl v úvodní gól zápasu přetavit Ondřej Němec, ale trefil plzeňskou branku jen z boku. Brzy nato už se ale družina v modrobílých dresech radovala. Puku se v útočné třetině zmocnil Káňa, který ho přenechal Leoši Čermákovi . Ačkoliv nebyla střela hostujícího kapitána nikterak prudká, Machovský na ni nestihl zareagovat a touš propadl za jeho záda. Neuběhla však ani minuta a půl a Brňané udeřili podruhé. Erat zavezl kotouč do pásma, přenechal ho Marku Kvapilovi a nejproduktivnější hráč Komety střelou zápěstím nedal Machovskému šanci.

To bylo již na strážce plzeňské svatyně příliš a tak přenechal své místo mezi tyčemi Polívkovi. Jakoby tento moment dodal domácím impuls, který zužitkovali v 9. minutě. Svoboda unikal s pukem po levém křídle, předložil jej na druhou stranu Davidu Stachovi a plzeňský mladík snížil na 1:2.

Kometu ale inkasovaná branka nerozhodila, naopak. Za pouhých třiatřicet vteřin podrazil Martina Dočekala v jasné šanci Půlpán, brněnský hráč s číslem 90 na zádech jel trestné střílení a… proměnil! Ani stav 1:3 ale na ukazateli skóre nevydržel dlouho a byl u toho znovu brněnský „Dodo“. Káňa u mantinelu obral o puk Johnsona, nabil Dočekalovi a ten pohotovou střelou zápěstím vstřelil čtvrtý gól Brňanů.

Ti ve druhé části ustáli několik oslabení a šancí houževnatého soupeře. Letní posila indiánů Yellow Horn dokonce nastřelil tyčku. Na rozdíl dvou branek se Západočeši dostali a v 35. minutě, kdy Dominik Kubalík zužitkoval Kracíkovu přihrávku zpoza brány. Následně měl na hokejce hattrick Dočekal, jenž využil zrychlení a svých fyzických parametrů, ale tváří v tvář Polívkovi brankáře Škody neprostřelil.

Na další branku si tak diváci v plzeňské Home Monitoring Aréně museli počkat až do třetího dějství, kdy Marka Čiliaka v brněnské bráně vystřídal Karel Vejmelka. Brňané navázali na výborný vstup do utkání a udeřili popáté. V mezikruží se dostal k puku připravený Martin Zaťovič a ranou zápěstím pojistil vedení Komety. Necelých pět minut před koncem se sice dokázal prosadit domácí Colton Yellow Horn , jenž se přes těsnou obranu hostujících beků dostal až před Vejmelku a skóroval, ale poslední slovo měla Kometa. Kapitán Leoš Čermák zvolil k zakončení stejný prostor jako Zaťovič a zkušeně uklidil puk do domácí svatyně pošesté. Kometa tak zvládla i čtvrté utkání nové sezóny a v neděli od 17 hodin bude chtít urvat pátou výhru v řadě v domácím utkání proti Vítkovicím.

Mládí v akci

Brněnská Kometa dává již od přípravy šanci mladým, talentovaným hráčům. V první formaci se mezi zkušenými Markem Kvapilem a Martinem Eratem zabydlel sedmnáctiletý Martin Nečas , jenž se v Plzni dostal do několika slibných příležitostí a připsal si jednu asistenci.

Svůj vůbec první start v nejvyšší mužské soutěži zaznamenal teprve šestnáctiletý obránce Libor Zábranský, který odehrál téměř dvanáct minut. Na ledě nezklamal ani devatenáctiletý forvard Roman Dymáček , jenž dostal tentokrát příležitost po boku Jana Hrušky a Hynka Zohorny.

PLZ Ladislav Čihák: Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, být na kotouči, což se nám zprvu dařilo, ale bohužel jsme dostali velmi laciné branky. Se soupeřem jako je Kometa, která má letos skvělé mužstvo, se nám to prostě nesmí stávat. První třetinu jsme prohráli 1:4, to nebylo vůbec dobré, řekli jsme si, že musíme bojovat, hrát aktivně a nesmíme to vzdát. Druhou třetinu jsme vyhráli 1:0, mohlo toho být víc, ale bohužel nakonec nic. Teď se nám nedaří, musíme ale zvednout hlavu a kluky podpořit za dobrý výkon ve druhé třetině.
KOM Kamil Pokorný: Měli jsme vynikající vstup do utkání, který byl dán naší výbornou produktivitou. Byly to od nás hodně pohotové a přesné střely. Vedení 4:1 po patnácti minutách je ale hodně ošidné. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát disciplinovaně. Nechtěli jsme zbytečně soupeře vrátit do hry. Po druhé třetině už jsme věřili, že tohle zkušené mužstvo je schopné to zvládnout. S přehledem jsme si vedení pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli. Mrzí nás jenom zranění Čiliaka. Jsem rád za tři body a výborný vstup do sezony

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně