Kometa zahájila přípravu výhrou na ledě Třebíče. Nájezdy rozhodl Střondala

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 24. O. Malec (Kristl), 38. Kusko (Kaláb, Wasserbauer) - 53. Horký (Havránek, Střondala), 57. Horký (Havránek), rozhodující nájezd Střondala. Rozhodčí: Ondráček, Pokorný – Rampír, Horký. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2130. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (31. D. Svoboda) – Vágner, Kaláb (C), Čejka, Hort, Jíří Wasserbauer, Brančík, K. Svoboda, Sedláček – Jan Wasserbauer, Kadlec, Paták – O.Malec, Kusko, Kristl – Ferda, Mlynář, Novák – T. Král, Heinrich, Kratochvíl.
HC Kometa Brno: Vejmelka - Gulaši, Dujsík, T. Malec (C), Mikyska, Bartejs, Král, Trnka - Dočekal, Nahodil, Horký - Haščák, V. Němec, T. Svoboda - Havránek, R. Zohorna, M. Svoboda - Čejka, Střondala, Süss.

T ř e b í č – Fanoušci a hráči se dočkali. Po době suché přípravy se konečně přešlo do přípravných zápasů. Kometa tradičně odstartovala letní program na ledě partnerské Třebíče. Domácí po dvou třetinách vedli 2:0, ale Brňané byli neustále aktivní a jen se nemohli gólově prosadit. Neplatilo to ve třetí části, kdy se dvakrát prosadil Luboš Horký a poslal duel do nájezdů. V nich rozhodl v sedmé sérii mladý reprezentant Vojtěch Střondala. Kometa tak na úvod přípravného zápasového období zdolala Třebíč 3:2.

S věkovým průměrem necelých třiadvaceti let zahájila Kometa sérii přípravných zápasů před novou sezónou 2017/2018. Do zápasu v Třebíči mimo jiné zasáhli loňští starší dorostenci a junioři, které doplnili zkušení borci. Někteří mladíci už drobné zkušenosti v prvním mužstvu během loňské sezóny nabrali, další je postupně získávají. Vůbec poprvé naskočili nebo byli na soupisce hlavního týmu: Brankář Martin Holík (17 let), obránce Aleš Trnka (19 let) a útočníci Jakub Čejka (19 let), Vojtěch Střondala (16 let), Jan Süss (18 let), Matěj Svoboda (17 let).

První třetina nabídla opatrný hokej, tak jak to u prvních zápasů v letních teplotách bývá. Oba celky se postupně dostávaly do tempa, vyzkoušely si několik přesilovek, několikrát zaměstnaly palebnými pokusy brankáře, ale gólový zápis se v prvním dějství nekonal.

Ve druhé periodě začala Kometa aktivně, lépe bruslila a zlepšila pohyb. Do úvodní šance se dostal Vojtěch Němec, ale Jekel vyrazil jeho pokus ramenem. Brněnský rodák a odchovanec klubu chytal výborně a svým dobře známým protihráčům lapil i několik dalších tutovek. Nicméně branka padla na druhé straně. Kristl vybídl zpoza brány Ondřeje Malce, který střelou na zadní tyč překonal Karla Vejmelku - 1:0.

Brňané se tlačili do šancí, útočné pásmo okupovali daleko častěji, ale vyrovnat se nepodařilo ani Radimu Zohornovi, který dostal ideální přihrávku od Tomáše Svobody. To už byl v bráně domácích Dominik Svoboda. A ten mohl sledovat v závěru druhé dvacetiminutovky další gólovou akci týmu z Vysočiny. Kaláb poslal touš na zcela volného Silvestera Kuska a jeho přesná rána zapadla do šibenice bezmocného Vejmelky - 2:0.

I poslední třetina nabídla ve velkém parnu svižný a aktivní hokej. Opět to byli hosté, kteří tlačili na třebíčská vrátka, jenže všechny šance pochytal Svoboda. Kometa se dočkala zaslouženého snížení v 53. minutě. Střondala založil akci, z levé strany předložil kotouč Havránek na Luboše Horkého, který otevřel gólový účet Komety v této nové sezóně - 2:1.

Před třebíčskou bránou panovalo i nadále pořádné horko a ještě další polénko přiložil o tři minuty později v parném letním dnu znovu Luboš Horký. Ten se před bránou nejlépe zorientoval a bylo vyrovnáno - 2:2. Dva góly pro muže, který má na svém kontě dva extraligové starty. Druhý bod za asistenci si připsal Tomáš Havránek.

Slušně zaplněný zimák v Třebíči nakonec viděl nerozhodný výsledek 2:2 po základní hrací době. Šlo se tak rovnou do nájezdů. V nich čarovali oba brankáři, ale jedna branka přeci jen padla. V sedmé sérii se radoval mladíček a reprezentant českého týmu U18 Vojtěch Střondala, jenž procedil kotouč za domácího gólmana - 2:3. Mladý tým rozhodně nezklamal, ukázal bojovnost a zarputilost. A byť prohrával o dva góly, o výsledek se popral a nakonec duel otočil.

Mladý útočník Vojtěch Střondala rozhodl utkání v sedmé sérii nájezdů. Foto: Jiří Mokrý.

TRE Martin Sobotka: Byl to první zápas, který měl kvalitní úroveň. Vyzkoušeli jsme si mladé hráče, Kometa také, na nějaké hodnocení je ještě brzo. S výsledkem jsme spokojení, po šedesáti minutách remizovat s mistrem je super. Kluci bojovali, měli nasazení, ale soupeř v závěru ukázal svou sílu a vyrovnal.
KOM Kamil Pokorný: První třetina byla hodně nepřesná z obou stran. Od druhé části se hra trochu zlepšila, jenže domácí využili dvě naše zaváhání a dostali se do vedení. Sice jsme nějaké šance měli, ale nedokázali je proměnit. Chtěli jsme neprohrát, ve třetí třetině jsme byli lepší a vyrovnali. Byť jsme se na oba góly docela nadřeli. V nájezdech rozhodl mladík Střondala v náš prospěch. Pro nás je důležité, že jsme na obou stranách viděli mladíky v akci.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně