.

Kometa zvládla souboj s Hradcem, vítězný gól si připsal Martin Nečas

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (V. Němec, Kováčik), 5. Vincour (Čermák), 29. Trška (Vincour, Čermák), 34. Nečas (Malec) – 8. Šimánek (Jarůšek, Džerinš), 34. Vydarený (Picard, Jarůšek), 60. Picard (Štajnoch, Bednář). Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4 (navíc Picard 10 minut OT). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7345. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, F. Král – M. Kvapil, M. Erat, H. Zohorna – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Nečas, Dostálek.
Mountfield HK: J. Pavelka – Vydarený (A), Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený (A) – Köhler, Kukumberg, Bednář (C) – Picard, Dragoun, Jarůšek – J. Dvořák, T. Knotek, P. Beránek.

B r n o – Skvělý vstup Komety do pátečního utkání znamenal brzké dvoubrankové vedení. Nejprve se trefil Martin Zaťovič, na jeho úspěch hned vzápětí navázal Tomáš Vincour. Ačkoliv Hradečtí dokázali odpovědět na dvě rychlé branky, domácí ve druhé třetině opět dvakrát skórovali a čtvrtý gól Komety v podání Martina Nečase se později ukázal jako vítězný.

Zajímavosti utkání

• Martin Zaťovič přidal svou patnáctou branku v Tipsport extralize a dotáhl se tak střelecky na nejlepšího střelce Dominika Kubalíka
  • Kometa potvrdila dominanci na domácím ledě. Hradec ani na osmý pokus nezískal v Brně body. Hráči se lvem na hrudi od návratu do extraligy na brněnském ledě nevyhráli
  • Martin Nečas vstřelil svoji šestou letošní branku a připsal si už třináctý kanadský bod, zároveň byl jeho gól vítězným v utkání

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského už od prvních minut dávali jasně najevo, že chtějí po kratší odmlce opět získat plný počet bodů. Ve druhé minutě se dostala do dobré příležitosti druhá brněnská formace, ale Haščák našel svojí tečí pouze Pavelkovy betony. Modrobílá vlna radosti však vypukla o dvě minuty později, když Kováčik našel nejlepšího střelce Brňanů Martina Zaťoviče a ten uklidil puk pod horní tyč.

Neuplynulo ani padesát vteřin a Pavelka musel lovit puk ze své branky už podruhé. Tomáš Vincour zkusil překvapit hradeckého gólmana a objet jeho svatyni, což se mu podařilo a kotouč procedil mezi betonem a tyčí. Hosté však dokázali rychle odpovědět. Pět sekund před koncem přesilové hry se dostal k puku Jiří Šimánek, který z levého kruhu propálil brněnského gólmana. Výběr z města pod Špilberkem byl však i nadále aktivnějším týmem a tvořil si hodně slibné příležitosti, tou největší byl bezesporu samostatný únik Marcela Haščáka, šikovného slovenského forvarda ale Pavelka vychytal.

Martin Zaťovič otevřel skóre utkání. Foto: Roman Kantor.

I do druhé třetiny vstoupili domácí borci ve vysokém tempu, na branku si však museli brněnští fanoušci počkat o něco déle. Dočkali se dvě minuty před polovinou utkání. Peter Trška dostal ideální pas na modrou čáru od Tomáše Vincoura, udělal pár rychlých kroků a svižnou střelou propálil chytajícího Pavelku.

Po pěti minutách se modrobílí radovali už z tříbrankového vedení. Mladičký útočník Martin Nečas vystřelil z pravého kruhu, otřel svůj pokus o hostujícího beka a následně mohl slavit čtvrtou branku Komety v utkání. Hradečtí však s odpovědí opět nenechali dlouho čekat. René Vydarenýhned při dalším útočném pokusu vyslal jedovatou střelu od modré čáry a ta prošla až za záda Marka Čiliaka.

Třetí část pátečního duelu mezi čtvrtým a pátým týmem tabulky už tak ofenzivně laděná nebyla. Domácí si nechtěli nechat uniknout tři body a soustředili se hlavně na obranu, kdežto Hradec se tlačil do brněnského brankoviště, ale výborný Čiliak skvěle odolával. Kýženou branku sice svěřenci Václava Sýkory sice vybojovali, ale až pět sekund před koncem, kdy odražený kotouč dorazil Alexandre Picard.

Kometa tak potvrdila, že na vlastním ledě body nerozdává a aktuálně v tabulce domácích utkání drží první místo. Další zápas čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského už v neděli, kdy přijede do Brna Mladá Boleslav.

Mládí v akci

Proti Hradci dostali příležitost hned dva starší dorostenci. Necelých třináct minut odehrál Martin Nečas, který si připsal třináctý bod v letošní sezóně a na vhazování měl skvělou úspěšnost 80%. V obraně do dvou střídání naskočil Filip Král.

Také dnes zasáhli do utkání dva starší dorostenci.

KOM Kamil Pokorný: Jsme strašně rádi za vítězství. Měli jsme vynikající první třetinu, hráli jsme aktivně, dali jsme dva góly a měli jsme i další šance. Trošku mě mrzí, že jsme neproměnili přečíslení, kdy Marcel Haščák netrefil do prázdné na 5:2. Ale mužstvo hrálo dobře, bojovalo, padalo do střel. Hráči hráli na výsledek, hráli to, co jsme chtěli, vše zvládli a chci jim poděkovat.
HRK Pavel Hynek: Gratuluji domácím k vítězství. Zaslouženě vyhráli, vstoupili aktivně do utkání, nám se nedařila první střídání, pustili jsme domácí do dvoubrankového vedení, inkasovali jsme laciné branky, vrátili jsme se pak do zápasu, ale domácí dokázali opět odskočit a za stavu 4:2 jsme chtěli třetí třetinu vytvořit tlak, ale vůbec jsme se k tomu nedostali. Kdybychom třetí kontaktní gól dali dřív, tak jsme mohli pomýšlet na lepší výsledek, ale přišlo to pozdě. Domácí zaslouženě vyhráli.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně