.

Mladší dorost podlehl Zlínu v prodloužení, o postupujícím rozhodne až třetí zápas

HC Kometa Brno - PSG Zlín

Branky a nahrávky: 36. Holemý (Malý), 37. Brabenec (Jedlička), 45. Hubáček (Meluzín) – 15. Luža, 43. Luža (Weintritt), 60. Weintritt (Prchal), 70. Podešva. Rozhodčí: Skopal – Vašíček, Král. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:3. Diváci: 176. Střely na branku: 48:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4. Stav série: 1:1
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Hubáček, Fajmon, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Brabenec
PSG Zlín: Horák – Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Riedl, Prchal, Prokeš – Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Dřímal (C), Luža, Baďura, Weintritt, Dvořáček

B r n o – Druhé čtvrtfinálové utkání bitvy na moravském poli začali lépe Ševci, nicméně Kometa ve druhé třetině skóre otočila. Ve třetí části Zlín znovu srovnal, ale modrobílí opět rychle odpověděli a vedli až do poslední minuty, kdy při velkém tlaku a hře bez brankáře hosté odvrátili brzký konec sezóny. V prodloužení bylo k vidění mnoho šancí, nakonec se však radovali znovu Zlínští, kteří vstřelili čtyři sekundy před sirénou vítěznou branku, a v neděli se na jejich ledě definitivně rozhodne o postupujícím do semifinále!

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi oběma moravskými rivaly začali aktivněji domácí. První šanci měl Adam Popelka, který projel do pásma, obehrál obránce, ale nakonec u levé tyče zakončil jen do betonu ležícího brankáře. Na druhé straně mohl otevřít skóre Handl, jenž se protáhl mezi dvěma beky, ale gólman Kašpar jeho pokus zkrotil svou rukavicí. Následně měl opět šanci Popelka, který se blýskl v pásmu efektivní kličkou, ale nakonec trefil jen hruď brankáře Horáka. Neproměněné šance mohly Kometu mrzet, neboť se do vedení dostali hosté. Dominik Luža se dostal k odraženému kotouči zcela volný u tyče a nakonec jej v těžké pozici poslal bekhendem nad beton brankáře Kašpara – 0:1. Krátce před koncem třetiny mohl potřetí v zápase skórovat Popelka, jenž dorážel na úrovni brankové čáry, ale odkrytou část branky minul.

Druhou část začali aktivněji Zlínští. Seberovo nahození tečoval před brankou nebezpečně Kozubík, ale nakonec černou pryž usměrnil jen kousek vedle branky Komety. Vzápětí na opačné straně vyslal Hubáček do brejk Meluzína, ten však místo mezi betony Horáka svižnou střelou nenašel. Domácí se nakonec dočkali vyrovnání v přesilovce. Na modré čáře se dostal ke kotouči Jan Holemý a prudkou ranou trefil přesně – 1:1. Za necelé dvě minuty už Kometa vedla, když dostal Jedlička namazáno před brankou, rychle ji objel a poslal kotouč Jakubu Brabencovi, jenž pro ledě propasíroval puk do sítě – 2:1.

Momentka z úvodní branky Komety. Foto: Vít Novák

Do třetí části vstoupili hosté podle svých představ. Po pravé straně se prohnal Dominik Luža, z pravého kruhu velmi rychle vypálil a trefil prostor u bližší tyče – 2:2. Modrobílí si ale nachytali rychlou odpověď, když Meluzín vybojoval kotouč pro Oskara Hubáčka, který z mezikruží švihem zamířil nad levý beton Horáka – 3:2. Domácím rychlá branka pomohla. Nejprve Kavického pokus z mezikruží Horák pohotově vyrazil, aby za pár chvil nato Vašíček svou ránou orazítkoval břevno a tyč. Další možnost měl Meluzín, který na pravém kruhu pálil z první, ale Horák se včas přesunul a dvě minuty před koncem opět také Daniel Kavický, jenž jel sám na branku, ale kotouč mu sjel z hole. Neproměněné šance mohly domácí mrzet, neboť hosté utekli hrobníkovi z lopaty a v poslední minutě vyrovnali. Při hře bez brankáře se dostal po sérii přihrávek ke skryté ráně Filip Weintritt, jehož rána zapadla přesně pod lapačku Kašpara u levé tyče – 3:3.

Šedesát minut hry vítěze nenabídlo, a tak se šlo do prodloužení. První možnost v něm měl Sebera, ale Kašpar se proti jeho dorážce stačil přesunout a následně jel sám na branku Bachánek, jehož pokus mezi betony pozorný brankář Komety zastavil. Kometu mohl ve velké šanci posunout do semifinále Studený, nicméně po žabičce za obranu mířil bekhendem jen do lapačky Horáka. Oba celky si v nastaveném čase vyzkoušely přesilovou hru a nakonec se ji podařilo využít Zlínským. Čtyři sekundy před koncem prodloužení si z levé strany vybruslil před branku Jiří Podešva, který zakončil svou akci střelou po ledě mezi betony Kašpara – 3:4.

KOM .
ZLN Radek Pšurný: Myslím si, že naše mužstvo ukázalo charakter a to také tím, že jsme dvakrát za nepříznivého stavu dokázali srovnat. Chtěl bych kluky pochválit. Utkání rozhodl na konci náš šťastný vítězný gól. Diváci opět mohli vidět kvalitní zápas v této kategorii z obou stran a oba celky hrály velmi dobře.