.

Mladší dorost předčasně naděloval, Táboru nasázel šestnáct branek!

HC Kometa Brno - HC Tábor

Branky a nahrávky: 3. Popelka (Vašíček, Jedlička), 7. Meluzin (Malý, J. Sedláček), 12. Rašovský (Brabenec, Bartes), 17. Vašíček (Jedlička, J. Sedláček), 22. Sedláček J. (Popelka, Vašíček), 22. Meluzín (Malý, Konečný), 24. Malý (Konečný, Mlčák), 29. Kala, 33. Mlčák (Bartes, Studený), 38. Meluzin (Kala), 45. Kala, 50. Popelka (Vašíček), 52. Malý (Konečný, Meluzín), 55. Jedlička (Popelka), 57. Popelka (Studený), 58. Konečný (Vašíček, T. Sedláček) – 30. Přívozník (Šedivý), 40. Přívozník (Barták). Rozhodčí: Maršálek – Zapletal, Kříž. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 47. Střely na branku: 64:10. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 10:1, 10:2, 16:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl (31. Nešťák) – Sedlářek T., Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený, Kala – Masař, Popelka, Konečný, Meluzin, Jedlička, Malý, Rašovský, Vašíček (C), Bartes, Brabenec
HC Tábor: Baloun (23. – 45. Bartoň) – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Šedivý, Hubata (C) – Slabý, Knobloch, Ledecký, Lang, Přívozník, Čech, Chocholoušek, Barták, Berka, Kovařík, Petřík

B r n o – Loučení s rokem 2016 vyšlo mladšímu dorostu na jedničku. Poslednímu Táboru nasázeli modrobílí už v první třetině čtyři branky, v polovině utkání svěřenci Marka Moskala vedli už 8:0. Hosté se nakonec prosadili dvakrát, Kometa však ve třetí části přidala dalších šest branek a skóre se zastavilo až na výsledku 16:2! Hattrickem se blýskli Erik Meluzín a Adam Popelka.

Start do utkání patřil Brňanům

Otevřít skóre zápasu mohl kapitán Vašíček, ale z vyložené pozice trefil pouze Balouna. Mrzet ho to však nemuselo, o půl minuty později vybojoval puk pro Adama Popelku, jenž si jej potáhl a poslal o břevno do brány – 1:0. Druhá branka přišla o čtyři minuty později. Malý našel diagonálním pasem na brankovišti Erika Meluzína, jenž propasíroval puk za Balouna – 2:0. Krátce po polovině třetiny přišla třetí branka Komety. Brabenec přistrčil puk Václavu Rašovskému, který našel místo nad lapačkou Balouna – 3:0. Diváci v DRFG Areně viděli do konce třetiny ještě jednu branku, Dominick Vašíček si vzal ve středním pásmu puk, po přechodu středního pásma si jej poslal na střed a ostrou střelou do protipohybu rozvlnil síť v Balounově brance počtvrté – 4:0.

Kometa navyšovala náskok, hosté se dočkali čestných branek

Druhou periodu načali opět lépe Brňané. Po minutě a půl hry dorazil střelu Popelky do branky zcela volný obránce Jan Sedláček a o dvacet vteřin později si v pohledné akci narazil Erik Meluzín kotouč s Malým a pohodlně zavěsil do prázdné branky svůj druhý gól večera – 6:0. Kometa byl při chuti a na ledě dominovala. Za dvě minuty dostal přesnou přihrávku Jakub Malý, poslal kotouč kolem obránce a trefil prostor nad betonem Balouna – 7:0. Osmou branku domácích si připsal Adam Kala, jenž využil místa v mezikruží a trefil se přesně do šibenice – 8:0.

Osmou branku Komety vstřelil povedenou ranou Adam Kala. Foto: Tomáš Paulík

I hosté se ale dočkali branky. Šedivého ránu umně tečoval Michal Přívozník a puk se od břevna odrazil do svatyně Brna – 8:1. Po polovině zápasu ujeli domácí v oslabení. Studený předložil v přečíslení puk Eriku Mlčákovi a ten bekhendem protečoval touš nad beton brankáře Tábora – 9:1. Dvě minuty před koncem našel Kala před brankou osamoceného Erika Meluzína, jenž prudkou ranou završil svůj hattrick – 10:1. Ještě do konce třetiny bylo sníženo. Za obranou zůstal zapomenutý Michal Přívozník a vystřídavšího Nešťáka překonal střelou pod vyrážečku – 10:2.

Ve třetí třetině přidali modrobílí šest branek

Třetí část byla zcela v režii Komety. Po pěti minutách hry využil zaváhání brankáře Jihočechů Adam Kala a zblízka zametl kotouč do sítě – 11:2. V polovině poslední dvacetiminutovky poslal Vašíček puk na Adama Popelku, který projel celou obranou a efektivní kličkou poslal černou pryž mezi betony Balouna – 12:2. Slovo si vzal následně také Jakub Malý, jenž zakončil akci na jeden dotek s Meluzínem střelou do prázdné branky – 13:2.

Mladší dorost i v závěrečné třetině hýřil aktivitou. Foto: Tomáš Paulík

Své branky se dočkal i Maroš Jedlička, který přes skrumáž těl trefil prostor u levé tyče – 14:2. Svůj zápasový hattrick dokonal také Adam Popelka, jenž znovu projel obranou, vybruslil si před branku a zakončil bekhendem k tyči – 15:2. Nakonec už tak trápící se Táborští ještě jednou inkasovali. Vašíček našel přihrávko zpoza branky Jakuba Konečného, jenž pohodlnou střelou uzavřel skóre na konečných 16:2 pro Kometu Brno!

KOM Marek Moskal: Proti Liberci rozhodla první třetina ve prospěch soupeře, dnes tomu bylo naopak. Zápas jsme rozhodli v úvodní třetině, potom nám tam napadaly ještě nějaké góly. Soupeř bojoval a klobouk dolů před nimi. Hráli zápasy s kluky, kteří extraligu ještě nikdy nehráli. Jsme rádi za vítězství, ale pořád nás trochu ještě mrzí prohra s Libercem, pořád to máme v hlavách. Utkání jsme zvládli dobře, ale ještě jednou musím ocenit soupeře, jeho hráči makali a i když jim to úplně nevyšlo, tak bojovali až do konce.
TAB Štěpán Kadilak: Po výborném zápase s Boleslaví jsem čekal, že se kluci nabudí a že konečně budou hrát. Na zápas proti Brnu se ale doslova vykašlali. Ne, že by se jim nedařilo, ale spíše nechtěli hrát a nedřeli. Naopak Kometa předvedla, jak se hokej hraje a její výkon byl vynikající. Nezbývá mi, než domácím pogratulovat, jak hráli, a my si musíme sáhnout do svědomí, protože jsme hráli hokej jako na rybníku. Je to velká ostuda a omlouvám se hráčům Komety, že proti nám museli hrát.

Zobrazit kompletní fotogalerii