.

Mladší dorost v závěrečném utkání těsně podlehl Plzni a obsadí čtvrté místo!

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Hamšík (Přikryl), 11. Princl (Přikryl, Lang), 36. Lang (Přikryl), 55. Staněk – 1. Meluzín (Kavický), 35. Vašíček (Mlčák, Popelka), 44. Popelka (Vašíček, Kučeřík). Rozhodčí: Veselý, Cabák – Kleprlík, Lučan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Škoda Plzeň: Pilc – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Malák, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Přikryl (C), Rozsahegyi, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Kvasnička.
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Bartes, Brabenec.

H r a d e c K r á l o v é – Mistrovství republiky a také celá sezóna mladšího dorostu je u konce. Svěřenci Marka Moskala v závěrečném utkání Final four podlehli po velké boji Plzni 3:4 a nakonec na celém podniku obsadili čtvrté místo. Brněnští hokejisté ale předvedli skvělou jízdu nadstavbou a také ve vyřazovacích bojích a za druhou půlku sezóny jim patří hluboké uznání!

Brno šlo rychle do vedení, Plzeň skóre otočila

Přímý souboj o bronz začala lépe Kometa, která předvedla raketový start do utkání. Už po půlminutě hry se za vyhozeným pukem vydal Erik Meluzín, jehož první rána byla zablokována, ale brněnský útočník si kotouč znovu našel a poslal jej po ledě k levé tyči – 0:1. Plzeň si v páté minutě přichystala odpověď, když si na levý kruh sjel Jakub Hamšík a pohotovou ranou k tyči nemýlil – 1:1. Krátce před polovinou první třetiny šla Kometa znovu do vedení, jenže branka Sedláčka pro kopnutí bruslí nebyla uznána. Za dvě minuty indiáni otočili skóre. V přesilovce předvedli povedený ťukec, který u pravé tyče po přihrávce Přikryla zakončil Marek Princl střelou odkryté branky – 2:1. Vyrovnat mohl Mlčák, který dostal pas od Malého, ale v plné jízdě příklepem trefil jen náruč brankáře Pilce. Na druhé straně podnikli indiáni rychlé přečíslení, Přikryl jej ale zakončil nepřesnou ránou.

Radost hráčů Brna po vyrovnávací brance kapitána Vašíčka.

Kometa vyrovnala, ale indiáni si vzali vedení zpět

První dvě možnost měl ve druhé části měl plzeňský Lang, který nejprve vyslal nepříjemnou střelu z levého kruhu, aby v další akci pálil z kruhu pravého, ale ani v jedné ze svých možností neuspěl. V polovině zápasu se dostal před branku Furch, který však zblízka trefil jen přesunujícího se Pilce. Následně hrála Kometa přesilovku, při níž dostal nabídku do mezikruží Malý, jehož pokus k tyči brankář Plzně špičkou betonu vyrazil. Za minutu už ale inkasoval. Mlčák poslal kotouč Dominicku Vašíčkovi, který skvěle vypálil z levého kruhu přes beka a trefil se přesně do bližší šibenice – 2:2. Západočeši ale měli rychlou odpověď. Přikryl zatáhl puk do pásma, počkal na z druhé vlny sjetého Martina Langa a ten z první nasměroval puk prudce nad rameno Kašpara.

Erik Meluzín svůj únik v branku nepřetavil.

Brňané znovu vyrovnali, ale poslední slovo měli opět Plzenští

Do třetí třetiny vstoupili svěřenci Marka Moskala a Romana Meluzína velice aktivně a již po necelých čtyřech minutách se jim podařilo srovnat. Dominick Vašíček nabil Adamu Popelkovi, který se nadvakrát prosadil a protlačil kotouč za brankovou čáru - 3:3. Poslat Kometu do vedení mohl Erik Meluzín, ale svůj brejk nezakončil přesně a kotouč zamířil těsně nad horní tyč. Na druhé straně mohl ukazatelem skóre otočit Kremláček, ale nepřekonal brankáře Kašpara. Ledová sprcha pro hostující Brňany přišla v pětapadesáté minutě. Nepřesná rozehrávka skončila na hokejce Ondřeje Staňka, který neomylně vymetl horní patra branky Komety - 4:3. O vyrovnání se mohl postarat Hubáček, ale Pilcova vyrážečka byla na svém místě. Plzeňští svůj náskok ubránili a navzdory tomu, že většinu zápasu byla Kometa aktivnější, tak berou hokejisté z města piva bronzové medaile.

PLZ

Petr Vojan: Samozřejmě máme velkou radost, zakončili jsme fantastickou sezónu. Před turnajem jsme sem asi jeli s vyššími cíli, ale zároveň nám chyběli někteří hráči, což se na kvalitě výkonů odrazilo. Jsme ale rádi, že jsme nakonec udělali medaili. Dnešní zápas byl hodně těžký, ubojovaný, urvaný. Nebyl z naší strany tak kvalitní jako ty předchozí, přestože jsme je prohráli a dneska vyhráli. Takový je hokej, dali jsme do toho víc srdíčka. Celý turnaj byl kvalitní, vyrovnaný a potkaly se na něm asi nejlepší týmy v republice.

KOM

Marek Moskal: Prohráli jsme o gól, ta forma nám tyhle tři dny nějak utekla. Hodně jsme faulovali a to se s námi táhlo celý ten turnaj. Hráli jsme hodně oslabení a to klukům sebralo spoustu sil. My jsme hráli play-off v podstatě od prosince a nakonec se nám podařilo dostat se na to mistrovství.