.

Mocný finiš a Kvapilovy branky. Kometa bodovala podvanácté v řadě

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Kämpf), 38. Poletín (Račuk, Flemming), 61. Vondrka (Huml) – 22. M. Kvapil (M. Erat), 44. Zaťovič (O. Němec, Vejmelka), 59. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5077. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Piráti Chomutov: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa.
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, Zábranský – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Vincour, Čermák, J. Káňa – Dostálek, Hruška, Dočekal – Kratochvíl.

B r n o – To byl boj! Hokejisté Komety dokázali v Chomutově zlomit nepříznivě se vyvíjející skóre a především díky skvělému finiši si došli pro bod. Bonusový druhý za výhru 4:3 v prodloužení brali Piráti. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského bodovali už podvanácté za sebou. Dvěma brankami se v pátečním duelu blýskl střelec Marek Kvapil, premiéru v extralize zažil osmnáctiletý útočník Petr Kratochvíl.

Brňané byli od začátku aktivnější a dostávali se do slibných příležitostí. Před chomutovskou bránou zahrozil Káňa, ale trefil výstroj domácího gólmana. Rozjásat hostující celek mohl i Hruška, jehož pokus Laco vykopl betonem. Skóre se tak měnilo na druhé straně. Pirátům se podařilo v krátkém sledu vstřelit dvě slepené branky a rázem odskočit na 2:0. Nejprve si na levé straně vyměnil Huml kotouč s Michalem Vondrkou a druhý jmenovaný propasíroval touš za Vejmelkova záda. O třináct vteřin později se ve skrumáži před brněnskou brankou nejrychleji zorientoval velmi důrazný Dávid Skokan a po konzultaci všech rozhodčích byl jeho zásah uznán.

Kometě se povedl nástup do druhé části, kdy se v přesilovce dostal k zakončení z levého kruhu Marek Kvapil a krásnou ranou snížil na rozdíl jediné branky. V polovině utkání na sebe výrazně upozornil osmnáctiletý tahoun brněnské juniorky Petr Kratochvíl, jenž proti Pirátům zažil extraligovou premiéru. Šikovný forvard se dostal do samostatného úniku a střelou golfákem řádně prověřil připravenost domácího gólmana.

Jestliže Kometě patřil vstup do třetiny, Pirátům zase její závěr. Flemming zachytil na modré čáře kotouč, vystřelil a jeho pokus ještě tečoval Račuk. Vejmelka vyrazil puk jen před sebe a v tomto prostoru se nejlépe zorientoval Michal Poletín, jenž zakončil do prázdné brány – 3:1.

Ve třetím dějství ale Kometa předvedla velký finiš. Vše odstartovala přesilovka, ve které se Ondřej Němec dostal mezi kruhy, odkud našel sjíždějícího Matina Zaťoviče. Zkušený útočník vystřelil přesně k zadní tyči a nedal Lacovi šanci. Gól! Modrobílá parta byla rázem na dostřel remíze a dočkala se necelé dvě minuty před třetí sirénou. Marek Kvapil se natlačil před branku, přehodil chomutovského brankáře a hostující sektor mohl explodovat nadšením – 3:3!

V prodloužení hraném ve třech proti třem se sportovní štěstí přiklonilo k domácím. Dva hostující hráči se srazili a Piráti se dostali do přečíslení. Huml znovu našel přihrávkou Michala Vondrku a chomutovský kapitán rozhodl o bonusovém druhém bodu pro svůj tým. Kometa za nasazení brala bod a bodovala již podvanácté za sebou. Další příležitost k natáhnutí série budou mít Jihomoravané v nedělním domácím utkání s Olomoucí.

Mládí v akci

Brněnská Kometa dává již od letní přípravy prostor talentovaným mladým hráčům z její líhně. A perspektivní mladíci byli vidět i v duelu proti Chomutovu. V první formaci mezi Markem Kvapilem a Martinem Eratem se usadil sedmnáctiletý Martin Nečas, jako třináctý útočník s týmem odcestoval o rok starší Petr Kratochvíl, jenž proti Pirátům zažil extraligovou premiéru a blýskl se brejkem proti brankáři Jánu Lacovi. V obranných řadách dostal příležitost šestnáctiletý Libor Zábranský, který se čím dál víc rozkoukává v seniorském hokeji a je rovněž jednou z tváří budoucnosti brněnského klubu.

CHM Jan Šťastný: „Začali jsme, jak jsme chtěli, za což bych chtěl kluky pochválit. Byli jsme nepříjemní, důrazní a vycházeli jsme ze zodpovědné obrany. Bylo důležité, že jsme po prvním inkasovaném gólu rychle odskočili na 3:1. Měli jsme hodně šancí, kdy jsme mohli rozhodnout a brát tři body, ale Kometa je silný soupeř a ukázala svou sílu. Trochu nás mrzí závěr, ale na druhou stranu jsme v prodloužení získali druhý bod. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak bychom dva body vzali.“

KOM Petr Haken (Brno): „Gratuluji domácím, protože bylo vidět, že na nás byli připravení. My jsme v první třetině měli špatný pohyb a nechali jsme se trošku uspat výbornou ofenzivou domácích. Po prohraném souboji jsme dostali první branku a hned po tlaku do branky druhou. Potom jsme se probrali a byli jsme chvílemi lepší, ale nebyli jsme schopní se prosadit. Jsme hrozně rádi, že jsme za stavu 1:3 třetí třetinu zvládli srovnat, za což chci hráče pochválit. V prodloužení se dva hráči srazili a my dostali gól v přečíslení.“

Zápasy v sezóně

12.kolo