Moravské derby pro Kometu! Modrobílá družina zdolala Zlín podruhé v sezóně

HC Kometa Brno - PSG Zlín

Branky a nahrávky: 5. O. Němec (M. Erat), 26. Zaťovič (M. Kvapil, M. Erat), 31. M. Erat (M. Kvapil, Štencel), 32. Vincour (Gulaši) – 18. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 31. Vlach (Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Čech – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, Čermák (C), Vincour – Hruška, V. Němec, Haščák – J. Káňa, T. Havránek, Dočekal – Dvořák.
PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák (C), Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Chytil, Vlach, Honejsek – Goiš, Podešva, Kubiš – Popelka, Gago.

B r n o – Další čtvrtinu Tipsport extraligy načali svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského nejlépe, jak mohli. Ve vyprodané DRFG Areně zdolali houževnatý Zlín, který tak jako v úvodním zápase nového ročníku, i dnes ze vzájemného souboje nevydoloval žádný bod. Domácí dostal do vedení Ondřej Němec a ačkoliv dokázali ševci dvakrát srovnat, smrtící pro ně bylo čtyřiadvacet sekund po polovině druhé třetiny, kdy Kometa uštědřila soupeři dva zásahy a srazila svého moravského soka 4:2.

Co zajímavého přinesl duel se Zlínem?

• Martinové Zaťovič s Eratem vstřelili osmý gól sezóny a společně s Markem Kvapilem jsou nejlepšími brněnskými střelci
  • Tomáš Vincour si připsal první branku v sezóně, když přidal důležitý gól na 4:2
  • Zároveň se Tomáš Vincour trefil poprvé za Kometu v extralize
  • V DRFG Areně bylo počtvrté v sezóně vyprodáno
  • Páteční utkání přineslo tři branky během 43 vteřin. Nejprve se prosadil Vlach, bleskovou odpověď však připravili Erat s Vincourem
  • Martin Dočekal nastoupil ke svému dvoustému extraligovému zápasu

Modrobílé družině se vstup do první části pátečního utkání povedl na výbornou. Úvodní přesilovou hru dostali domácí k dispozici už ve čtvrté minutě. První velkou šanci sice Martin Erat po skvělé Nečasově přihrávce ještě nevyužil, o několik sekund později se ale domácí fanoušci mohli radovat. Ondřej Němec si vybruslil od modré čáry a ranou na lapačku prostřelil Kašíka. O vedení přišli Brňané v osmnácté minutě. Zlín, stejně jako Kometa, využil početní převahu, když Holík po pasu Bukartse prostřelil přesouvajícího se Čiliaka a oba soupeři šli do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina nabídla divákům v DRFG Areně hned čtyři branky. Nejprve skóre na stranu brněnského týmu opět převážil Martin Zaťovič, který tečoval kotouč po střele Kvapila a svou osmou brankou v sezóně vrátil Kometě vedení. O pět minut později se k odraženému kotouči dostal před Čiliakem Roman Vlach, který neměl problém poslat puk do odkryté brány. Zlínský útočník však vstřelenou brankou nastartoval brněnské střelce. Hned po devatenácti sekundách se totiž z mezikruží prosadil Martin Erat, který po pěkném pasu Marka Kvapila prostřelil Kašíka. Hra pokračovala pouze čtyřiadvacet vteřin a brněnští fanoušci opět mohli vesele točit šálami nad hlavou. Tomáš Vincour dorážkou z velkého úhlu střelou po zemi překonal zlínského gólmana a poprvé v sezóně a poprvé za Kometu v extralize se mohl radovat ze vstřelené branky.

Ve třetí třetině parta kolem kapitána Čermáka zodpovědně bránila dvoubrankové vedení a snažila se nepouštět moravského soka do velkých příležitostí. To se také brněnským hokejistům podařilo, když Zlín sice vystřelil desetkrát, nicméně ani jeden pokus si nenašel cestu za záda slovenského gólmana v brněnských službách a ševci tak odjíždějí do města Tomáše Bati s prázdnou. Kometa bere tři body.

Mládí v akci

Do moravského derby proti zlínským ševcům nastoupili hned čtyři mladé pušky v brněnském dresu! Centra první formace Martina Nečase (17 let) doplnil obránce Filip Král (17 let), útočníci Filip Dvořák (19 let) a Tomáš Havránek (18 let). Martin Nečas strávil na ledě necelých sedmnáct minut, Filip Král přes šest a půl minuty, Filip Dvořák pět minut a jedenáct sekund a Tomáš Havránek necelých sedm minut. Střelecky nejaktivnější byl Filip Dvořák, který zaměstnal Kašíka dvěma pokusy.

KOM Kamil Pokorný: V první třetině jsme byli aktivnější, měli hodně šancí a využili přesilovku. Myslím si, že jsme ji měli vyhrát, bohužel z toho byla jen remíza. Ve druhé části jsme dali během minuty dva rychlé góly, což byl klíčový moment zápasu. Ve třetí části hrál Zlín na tří útoky a už neměl sílu výsledek otočit. Jsem rád, že jsme se koncentrovali v obraně a ubránili několik přesilovek protivníka. Bereme další tři body do tabulky a jsme za ně rádi.
ZLN Juraj Jurík: Myslím, že jsme do stavu 2:2 byli stále v zápase a měli šance. Mohli jsme dnes pomýšlet na bodový zisk, ale bohužel jsme dvakrát rychle inkasovali a trochu to s námi zamávalo. Ve třetí části jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale bohužel to na body nestačilo.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně