Přesvědčivý výkon! Mladší dorost je po vysoké výhře na Slavii stále v čele tabulky

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 11. Havrda (Mareček, Křenek) – 4. Popelka (Vašíček, Holemý), 27. Malý (Konečný), 31. Vašíček (Furch), 47. Popelka (Vašíček, Sedláček), 50. Hubáček (Bartes, Jedlička), 57. Kučeřík (Konečný). Rozhodčí: Prchal – Huryta, Kučera. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 16:62. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
HC Slavia Praha: Němeček (31. Dusil) – Stejskal, Moravec, Mareček, Čapka, Palát, Vymětal – Kubánek, Švec, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda, Labuzík, Petrák, Jágr, Burda
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Furch, J. Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Rašovský, Vašíček, Bartes

P r a h a – Boj o vstupenku do play-off vrcholí. Mladší dorostenci k ní udělali další krok na ledě pražské Slavie, kde rychle vedli, ale domácí dokázali odpovědět. Od poloviny zápasu bylo však utkání jasně v režii Komety, která nasázela pět branek, a odjíždí tak z Prahy nejen s vysokou výhrou, ale také se třemi body v kapse.

Hostující Kometa začala na pražském ledě velmi aktivně, již po minutě a půl vybojovala přesilovku, kterou v samotném závěru proměnil po křižném pasu Vašíčka Adam Popelka. Brňané byli i nadále aktivnějším týmem a ohrožovali brankáře Němečka, ten však předvedl několik dobrých zákroků a svůj tým podržel. Slavisté zahrozili v přesilovce krátce po polovině třetiny, když byl vyloučen Vašíček. Na modré čáře napřáhl Mareček a jeho ránu tečoval mimo dosah Kašpara Maxim Havrda. Oba celky si vytvořily další nebezpečné šance, ale brankáři již nepustili za svá záda jediný kotouč.

Druhá třetina vyšla lépe Kometě, nejprve zahrozil Rašovský, jenž nepropálil obranu Slavie, chvíli na to se již skóre měnilo. Jakub Malý se prokličkoval obranou domácích a chytře prostrčil touš mezi betony. Na další branku Komety se nemuselo dlouho čekat, chvíli po polovině duelu se k odraženému puku dostal Dominick Vašíček a bekhendem rozvlnil síť v bráně domácích potřetí. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro Kometu.

Otevřít skóre třetí periody mohl Popelka, ale jeho brejk brankou neskončil. Stejně dopadl i Konečného pokus, který skončil vysoko nad brankou. Za klíčový okamžik by se dalo označit 205 vteřin mezi sedmačtyřicátou a padesátou minutou hry. Nejprve se po přihrávce zpoza branky prosadil podruhé v duelu Adam Popelka a chvíli na to se po přesném pasu od Bartese prosadil Oscar Hubáček. V závěru duelu se přesnou střelou od modré prezentoval Radek Kučeřík, jenž rozvlnil síť v brance Slavie pošesté. Kometa si tak z hlavního města odváží tři body za výhru 1:6.

SLA David Kuna: Museli dnes nastoupit tři obránci z osmé třídy, to bylo samozřejmě znát. Soupeř nás dnes přehrál ve všech směrech, bylo to hlavně o našich brankářích, kteří toho ještě dost pochytali. Gratulujeme Brnu k zasloužené výhře.
KOM Marek Moskal: Hrajeme pořád o play-off, dnešní tři body jsou pro nás zlaté. První třetina byla vyrovnanější, pak už jsme byli lepším týmem. Na Slavii se hraje těžko, soupeř je silný, obzvlášť doma v Edenu, takže jsme za 3 body rádi.