První lajna dirigovala v Přerově druhou výhru přípravy, do utkání znovu zasáhli i mladí hráči

HC ZUBR Přerov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 47. Vágner (Plášek, Ižacký) – 1. V. Němec (J. Hruška), 28. V. Němec (J. Hruška), 29. H. Zohorna (Dostálek, Káňa), 33. Zaťovič (V. Němec, J. Hruška), 44. H. Zohorna (Dostálek, Dymáček). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2457. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Chmelíř, Šnajnar, Vágner, Pala, Novotný, Ferenc, Běhal, Malina – Procházka, Pšurný, Popelka – Plášek, Sýkora, Ižacký – Goiš, Kratochvíl, Kovařík – Blinka, Král, Dvořák.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Gulaši, Koch, Malec, Zábranský, Štencel, Trška, Furch – Zaťovič, Hruška, V. Němec – Dočekal, H. Zohorna, Dostálek – Káňa, Raška, Vondráček – Havránek, Dymáček, Mrázek – Gajarský.

P ř e r o v – Druhé přípravné utkání sehrála Kometa v úterý v Přerově. Na ledě bylo opět k vidění několik mládežníků brněnského celku. Pětice Šnajnar, Vágner, Klimeš, Tadeáš Král a Dvořák oblékla dres přerovských Zubrů, v modrobílém naopak nastoupili mladí obránci Zábranský (16 let) a Furch (18 let) a v útoku Havránek (18 let) s Gajarským (16 let) a Dymáčkem (19 let). Spolu s Gajarským zamíří s reprezentační sedmnáctkou do Ameriky brankář Dostál a obránce Zábranský - jak jistě víte, čeká je cesta na Turnaj pěti národů. Zápas na přerovském ledě režíroval první útok brněnského celku: Třemi body se blýskli Jan Hruška s Vojtěchem Němcem (dva góly), do listiny střelců se zapsal i přerovský rodák Martin Zaťovič. Další dva góly obstaral Hynek Zohorna z druhé útočné formace.

Brněnští do svého druhého přípravného utkání před nadcházející sezónou nastoupili bez hráčů, které reprezentační trenéři povolali na blížící se Hlinkův memoriál v Břeclavi a Bratislavě. I tak se opět v sestavě objevili mladíci - Libor Zábranský, Michal Furch, Tomáš Havránek, Roman Dymáček a Adam Gajarský. Kometa opět přepsala historii a poslala do hry hráče, kteří mají teprve šestnáct let!

Pojďme však k zápasu. Radost modrobílých příznivců propukla už po dvaceti sekundách od úvodního vhazování, kdy Jan Hruška spolu s Vojtěchem Němcem přelstili jediného obránce Přerova a druhý jmenovaný poslal touš do sítě.

Kometa nadále tlačila na soupeře a brzy se přerovský bek provinil podražením. Tomáš Vondráček hledal po konci početní výhody Rašku u domácí klece, brněnský útočník ale skórovat nedokázal. Poté se domácí dostali dopředu a poprvé v šesté minutě prověřili Vejmelku. Mnohem více se zapotil brankář Klimeš, který likvidoval nespočet střel. Němec připravil pro Martina Zaťoviče podobnou pozici, jako v první minutě pro Hrušku. Nyní se ale Klimeš rychle přemístil a puk udržel ve hře. Několik dalších šancí na obou stranách nezměnilo stav utkání a do kabin odešli s vedením 1:0 hokejisté brněnské Komety.

Prostřední část přinesla znatelně větší brankovou podívanou. Nejprve byli na dosah vyrovnání domácí, krátce po buly se do šance dostal brněnský odchovanec Šnajnar, ovšem jeho pokus skončil po zásahu Vejmelky nad bránou. Brněnský gólman o pár minut špatně rozehrál, vše naštěstí pro hostující tým skončilo trefenou tyčkou!

Síť se ale rozvlnila na opačné straně. Hruška nabídl touš jedoucímu Vojtěchu Němcovi, který bekhendovou kličkou navýšil vedení svého týmu. Za necelou minutu a půl se již třetím úspěšným střelcem stal Hynek Zohorna. Hra první brněnské lajny byla i nadále skvělá a to vedlo k trefě Martina Zaťoviče, jenž po vyvedené akci dopravil puk do odkryté klece. Na konci dvacetiminutovky fauloval brněnský Gulaši, jeho trest ale domácí nevyužili a podruhé do kabiny šli ve vedení opět Brňané.

Modrobílý tým vlétl i do třetího dějství s chutí. Netrvalo dlouho a pátou trefu vstřelil Hynek Zohorna, který pěkně využil Dostálkovu nabídku do jízdy. Karel Vejmelka z utkání s čistým kontem ale neodešel. V polovině 47. minuty dokázal zastavit akci domácích, ovšem na následnou dorážku Lukáše Vágnera již nestačil. Do konce klání ještě postupně faulovali brněnští mladíci. Nejprve si Gajarský odseděl trest za faul kolenem, o pět minut později se sekáním provinil Havránek. Stav zápasu se již nezměnil a Brno tak odjelo domů s vítězstvím 5:1 a druhou výhrou v letošní letní přípravě.

PRE David Kudělka: Příliš nám nehrála obrana. Není to ale o obráncích, nýbrž o celé pětce. Máme jistý deficit v bruslení. Minulý týden dostávali kluci velkou zátěž a tohle byl pro ně první zápas. Na únavu si stěžovat nemůžeme, ta je pro oba týmy stejná. Kometa ukázala, že má kvalitní mančaft a bylo to na ledě vidět.
KOM Martin Pešout: Utkání bylo velmi svižné. Líbilo se nám tempo i nasazení hráčů obou týmů. Divácká kulisa byla výborná. Bylo to další utkání, které nám bylo přínosem. První lajně to tam padalo a pevně věřím, že jim to vydrží.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně