.

Skvělý obrat! Mladší dorost ve třetí třetině otočil duel s Libercem a slaví tři body

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 42. Studený (Malý), 47. Popelka (Vašíček, Mlčák), 58. Popelka (Studený, Vašíček) – 12. Rychlovský (Adamec), 15. Drábek (Dospěl, Rychlovský). Rozhodčí: Ondráček – Rampír, Šustr. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, J. Sedláček, Studený – Popelka, Konečný, Hubáček, Jedlička, Malý, Kos, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Brabenec.
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Moc, Starý, Kolert – Pray, Rychlovský (C), Dospěl, Jansa, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág.

B r n o – Cenné tři body. Mladší dorostenci v domácím utkání s Libercem dvě třetiny ztráceli, soupeře vedl po čtyřiceti minutách 2:0 a Kometa nemohla vyzrát na brankáře Zajíčka. Ve třetí periodě však skóre i díky dvěma proměněným úniků Adama Popelky otočila a nakonec si na své kontě připsala po reprezentační přestávce tříbodové vítězství!

Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok

Utkání v brněnské DRFG Areně načali lépe domácí, po minutě hry však Malý při přečíslení střelou na lapačku neuspěl. Podobně domácí nezužitkovali ani následující dvě přečíslení, a tak se do vedení dostali Tygři. Po chybě v obraně se dostal k puku Adamec, který jej přihrál na Jakuba Rychlovského a ten kličkou do forhendu uspěl. Kotouč poslal přesně pod břevno – 0:1. Brňané měli šanci na vyrovnání při přesilovce, ale Malý černou pryž za ležícího Zajíčka nepropasíroval. Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se na té druhé. Dospěl byl faulován při zakončení své kličky, ale volný kotouč došťouchal za ležícího Vystavěla Michael Drápek - 0:2. Více šancí první třetina nepřinesla hosté tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Jakub Konečný v souboji před brankou, foto: Anděla Trötzmüllerová

Domácí tlačili, ale na Zajíčka vyzrát nemohli

Druhá část začali domácí lépe, ale Zajíčka překonat nedokázali. Nejprve při přesilovce skvěle vychytal dorážku Jedličky a poté dorážku Malého do prázdné branky neuvěřitelným zákrokem lapačkou na čáře. Do třetice mohl za domácí snížit krátce po konci dalšího přesilovky z levého kruhu Vašíček, jeho švihu se do cesty postavilo břevno. Přesilovku si zahráli také hosté a největší šanci měl Vomáčka, jenž z pravé strany orazítkoval tyč. Poslední šanci měl v závěru třetiny po kličkované Vašíček, nicméně střelu na vyrážečku Zajíček pohotově zastavil! Druhá perioda patřila brankáři Tygrů, díky němuž hosté vedli stále 2:0.

Fantastický obrat ve třetí třetině režíroval Adam Popelka

V poslední části předvedla Kometa skvělý obrat. Nejprve se střele z levého kruhu trefil Adam Studený, který využil clony před brankou – 1:2. Zanedlouho domácí vyrovnali! Adam Popelka dostal po špatném střídání Tygrů puk do jízdy, z levé strany jel sám na branku a zakončením mezi nohy Zajíčka uspěl – 2:2.

Adam Popelka oslavuje vítězný gól tři minuty před koncem, foto: Anděla Trötzmüllerová

Kometa měla poté velký tlak, ale Zajíček jejich šancím odolával. Poradil si jak se zakončením Vašíčka, tak s ránou Rašovského, která mířila kousek nad břevno. Strhující závěr zápasu přinesl množství šancí na obou stranách, ale z výhry se nakonec radovalo Brno. Obraně hostů opět po špatné střídání ujel tři minuty před koncem znovu Adam Popelka, jenž švihem od břevno rozjásal tribuny a po obratu ve třetí třetině vystřelil mladšímu dorostu důležité tři body!

KOM Marek Moskal: První dvě třetiny nebyly z naší strany ideální. Měli jsme hodně přesilovek, soupeř ale naše střely blokoval a vůbec hrál v obranné fázi velmi dobře. V posledním dějství jsme výsledek otočili a máme tři body, což je super, nicméně se dvěma třetinami spokojení nejsme.
LIB Milan Plodek: Zápas byl rychlý a přímočarý. Na obou stranách bylo mnoho šancí. Gratuluji Kometě, která bojovala a vyrovnání a posléze výhru si zasloužila. Dvakrát jsme nezvládli střídání a domácí to potrestali. Viděli jsme pěkný dorostenecký hokej jak má být - aktivní na puku. Bohužel nám to tentokrát nevyšlo, mladí obránci párkrát zaspali. Poučíme se z toho.

Zobrazit kompletní fotogalerii