Souboj brankářů pro Kometu! Brňané vezou z Mladé Boleslavi tři body

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour). Rozhodčí: Pavel Hodek, Alexander Pavlovič – Tomáš Brejcha, David Jelínek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3876. Střely na branku: 31:33. Zblokované střely: 6:5. Hity: 13:11. Vhazování: 41:28. Průběh utkání: 0:2. Hráči utkání: Brandon Maxwell - Karel Vejmelka.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, J. Říha, Hanzlík (C), Knot, Němeček, Stříteský, Eminger – Lenc (A), P. Holík, Klepiš (A) – Orsava, Žejdl, Pacovský – Martin Procházka, P. Musil, Urban – P. Kousal, T. Knotek, Pabiška.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Nahodil, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák.

B r n o – Kometa v rámci šestnáctého kola zajížděla na led Mladé Boleslavi, kde se pokoušela opět vrátit na vítěznou vlnu. Celek hlavního kouče Libora Zábranského celou dobu tlačil domácí, dlouho se ale nedařilo najít recept na bezchybného Maxwella. Skóre utkání nakonec v oslabení otevřel Hynek Zohorna, který tak rozhodl o tom, že tři body putují na jih Moravy. Druhou branku přidal při závěrečné hře domácích bez brankáře Martin Dočekal.

Na brněnských hokejistech bylo už od samého úvodu vidět, že si chtějí napravit chuť po nešťastné páteční prohře a od úvodu se tlačili před Maxwellovu bránu. V desáté minutě se o závar v domácím brankovišti postarali Martin Erat s kapitánem Čermákem, ani jeden ale puk za Maxwella neprocpal. O minutu později to zkoušel dělovkou Gulaši, kterého krásně vybídl Tomáš Vincour, ani on ale mladoboleslavského gólmana nepřekonal.

Střelu Michala Gulašiho Maxwell se štěstím vyrazil. Foto: Roman Kantor.

Na pozoru musel být také Karel Vejmelka. V patnácté minutě se do obrovské šance dostal Jakub Klepiš, brněnský gólman ale parádním zákrokem udržel nulu na svém kontě. V šestnácté minutě se šikovně před bránu dostával Haščák a Dominik Pacovský ho musel nedovoleně zastavit, Kometa tak dostala k dispozici první přesilovou hru, kterou brněnský výběr strávil téměř celou v pásmu soupeře, skórovat se jim ale nepodařilo.

Stejně jako v první třetině, byla i na startu té druhé Kometa aktivnější a domácí kupili chyby. Jednu takovou vyrobil i gólman Brandon Maxwell, Vojtěch Němec ale nedokázal dobrou pozici přetavit v branku, navíc byl ještě nepříjemně zasažen a těžko se zvedal z ledu. Krátce před polovinou utkání opět ukázal své umění Karel Vejmelka, který ve velké šanci zabránil ve skórování Lukáši Žejdlovi. Ten se po pasu Orsavy dostával sám z levé strany na brněnského brankáře.

I přes ojedinělé výpady domácích byli stále aktivnější hráči hlavního kouče Libora Zábranského, zejména pak první formace. Martin Zaťovič dostal perfektní pas na levý kruh, odkud mířil na protější tyč, také jemu ale ukradl branku výborný Maxwell. O pár chvil později to zkoušel sám Bartejs, který prokličkoval celé hřiště a natlačil se před bránu, ani jeho šance ale gól nepřinesla.

Tomáš Bartejs se natlačil před Maxwella. Foto: Roman Kantor.

Tři minuty po startu třetí části měl velkou šanci na otevření skóre Lukáš Nahodil. Marcel Haščák našel svého spoluhráče mezi kruhy, odkud si brněnský útočník sjel před branku, kde těsně minul pravou tyč mladoboleslavské brány. Kometa se krátce na to musela bránit také prvnímu oslabení, Orsava se dostal až před Vejmelku, ten mu ale nedovolil rozradostnit domácí fanoušky.

Dvěma oslabením pak musel čelit tým z jihu Moravy a obě zvládl na jedničku. Co víc, Brňanům se podařilo otevřít skóre utkání. Ve třetí početní nevýhodě Komety vybojoval kotouč u mantinelu v útočném pásmu Mallet, předložil jej Hynku Zohornovi, který rozradostnil dav modrobílých nadšenců v rohu stationu – 0:1. Zvýšit na dvoubrankový rozdíl mohl Zaťovič, jeho bekhendový blafák při přečíslení tří na jednoho ale Maxwell přečetl. V závěru domácí zkoušeli hru bez brankáře, Brňané ale dokázali vyjet s kotoučem z vlastního pásma, Tomáš Vincour jej předložil Martinu Dočekalovi, který potvrdil brněnské vítězství. Kometa tak veze na jih Moravy plný bodový zisk. Další utkání čeká modrobílé v pátek, kdy v moravském derby přivítají na svém ledě celek Zlína.

MBL Patrik Augusta: Dnes rozhodlo naše neproměňování přesilovek a v nich obdržený gól. V tom jsme si vyměnili role z prvního duelu, kdy jsme my rozhodli při přesilovce Komety, dnes to bylo obráceně. Myslím si, že jsme viděli bojovné utkání se šancemi na obou stranách, výborně chytali oba gólmani. Zápas jsme si sami prohráli v závěru těmi neproměněnými přesilovkami a obdrženým gólem při jedné z nich.
KOM Petr Haken: Myslím si, že pro nás to byl další hrozně těžký zápas, bylo těžké se prosadit v útočné fázi. Myslím si, že domácí dobře bránili, byli nepříjemní. Ve druhé třetině už jsme to naklonili na svoji stranu a myslím si, že tam jsme už branku mohli dát. Ve třetí třetině nás zbrzdila tři oslabení po sobě, kdy se Boleslav dostala hodně do hry. Musím ale pochválit hráče, kteří na ta oslabené chodili. V posledních zápasech jsme v oslabeních dostávali hodně gólů, dneska jsme to ale zvládli a navíc jsme byli odměněni tím, že rozhodující gól padl právě při našem oslabení. Zvládnutí těch oslabení bylo určitě klíčové.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně