.

V přípravě podruhé vítězně! O výhře nad Slovanem rozhodl Tomáš Havránek

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava

Branky a nahrávky: 30. Havránek (Mikyska), 50. Svoboda (Vincour), 58. Dočekal (H. Zohorna, Nahodil). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3105. Průběh utkání: 3:0.
HC Kometa Brno: Čiliak – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Král, Malec (A), Bartejs, Mikyska – Svoboda, Hruška, Vincour – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, Střondala, Dočekal.
HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Bačík (A), Hedera, Taimi, Fereta, Voráček, Kozák, Černý, Boldižár – Kašpar (C), Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš (A), Buchtele – Skalický, Sádecký, Šťastný – Hlinka, Hecl, Liška – Sloboda.

B r n o – Po dlouhých třech a půl měsících se fanoušci brněnského hokeje dočkali. Na led DRFG Areny k přípravnému utkání konečně vyjeli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského a domácí premiéra jim vyšla na jedničku. Marek Čiliak vynuloval všechny střelce Slovanu a na druhé straně se prosadili Tomáš Havránek, Tomáš Svoboda a Martin Dočekal, kteří tak rozhodli o prvním domácím vítězství 3:0. Dodatečné samostatné nájezdy také ovládli Brňané, kteří uspěli ve třech z pěti pokusů.

Do druhého přípravného utkání nasadil hlavní kouč Libor Zábranský další opory modrobílého celku. Do zápasového tempa už museli přepnout například Jan Hruška, Martin Zaťovič, Jakub Krejčík nebo Ondřej Němec. Úvod prvního domácího duelu přípravy na novou sezónu se odehrával ve svižném tempu. Rozhodčí téměř nemuseli přerušovat hru a k vidění bylo také několik pohledných akcí, zejména na straně domácích, kteří ukazovali, proč byli nejlepším celkem české extraligy právě odehrané sezóny.

Často se Brňanům dařilo zamknout svého soupeře v pásmu, skvělý Štěpánek ale držel nulu na svém kontě. Největší šanci na otevření skóre měl Tomáš Vincour, sám před brankou ale neprostřelil letošní posilu Slovanu. První přesilovou hru dostali k dispozici hosté, když Filip král necelé tři minuty před koncem první třetiny podrazil soupeře u mantinelu, Brněnští se ale dokázali ubránit všem útokům bratislavského Slovanu a do kabin tak oba celky odcházely za bezbrankového stavu.

Tomáš Havránek se raduje z první branky. Foto: Jiří Grulich.

Druhou dvacetiminutovku odstartovala dobrá příležitost Hrušky, který šikovně tečoval před Štěpánkem, kotouč ale proklouzal těsně vedle levé tyče hostující brány a na druhou stranu se řítili do přečíslení hosté, skvělým obranným zákrokem ale zachránil Kometu Svoboda, který zastavil přihrávku na najíždějícího Smoleňáka. První výbuch radosti v DRFG Areně přinesla poloviny utkání, kdy se nahození Radima Zohorny podařilo šikovně tečovat Tomáši Havránkovi, který se poprvé v kariéře prosadil v „A“ týmu Komety – 1:0. Druhou branku mohl přidat Lukáš Nahodil v přesilové hře domácích, ale z prostoru mezi kruhy jeho jedovatou ránu vytěsnil Štěpánek mimo brankovou konstrukci. V závěru druhé třetiny ustáli domácí dlouhé oslabení, kdy na trestné lavici seděli Tomáš Havránek a Radim Zohorna.

Třetí část utkání začala ve stejném duchu jako předchozí dvě, Kometa si vytvářela tlak a dokázala zamknout hostující pětici před modrou čárou, Štěpánkovi se ale dařilo zneškodňovat šance soupeře. V padesáté minutě se však prodral do samostatného úniku Tomáš Svoboda a navrátilec do brněnské sestavy jednou rukou překonal gólmana Slovanu – 2:0.

Dvě minuty před koncem utkání se mohli brněnští hráči radovat ještě jednou. Lukáš Nahodil sice samostatný únik neproměnil, při dalším útoku ale našel Hynek Zohorna výborně postaveného Martina Dočekala který dělovkou pod horní tyč nedal Štěpánkovi žádnou šanci a stanovil tak konečný stav utkání 3:0.

Po závěrečné siréně ještě následovalo pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, které ale žádnou branku nenabídlo, a tradiční samostatné nájezdy. V těch se dokázali za domácí prosadit Tomášové Vincour, Havránek a Svoboda, za hostující tým byl jediným úspěšným střelcem Juraj Mikúš. Další přípravné utkání čeká Kometu v úterý, kdy Brňané vyzvou nováčka extraligy – Duklu Jihlava.

KOM Kamil Pokorný: Slovan je v dál v tréninku, hráči jsou déle na ledě, ale dnes to tolik vidět nebylo. My jsme hráli velice dobře a mohli jsme navýšit skóre dřív. Hráči potřebují ještě nějaký čas, aby si to trošku sedlo, ale jinak měl zápas tempo, hrálo se ve vynikající atmosféře a divákům se to muselo líbit.
BRA Miloš Říha: Po včerejším zápase, který nás stál spoustu sil, jsme s Kometou, která byla jasným favoritem, vydrželi hrát dobře dvě třetiny, ale nepotrestali jsme je v přesilovce pět na tři. Ve třetí třetině bylo vidět, že síly ztrácíme a Kometa se snaží držet příznivý výsledek.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně