.

Vítězné narozeniny! Kometa ve slavnostním duelu vynulovala Piráty

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 10. Čermák (M. Kvapil, Dočekal), 15. Zaťovič (V. Němec), 27. Vincour (Zaťovič, Štencel). Rozhodčí: Čech, Pešina – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 34:13. Průběh utkání: 3:0.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Gulaši, Kováčik (A), Štencel, F. Král, Malec, Trška, L. Vágner – Zaťovič (A), V. Němec, H. Zohorna – M. Kvapil, Vincour, Miklík – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – R. Zohorna, Nečas, Dostálek – Dymáček.
Piráti Chomutov: J. Laco – Kudělka, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek, R. Havel – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Šťovíček, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Račuk, Hřebejk.

Přesně šedesát tři let od prvního soutěžního utkání se Kometa utkala v DRFG Areně s chomutovskými Piráty. Domácí rozhodli o výhře již v první třetině, kdy se prosadil parádní střelou kapitán Leoš Čermák a o pár minut později využil chyby v rozehrávce Martin Zaťovič. Třetí branku přidal ve druhé třetině Tomáš Vincour, který využil přesilovou hru. Nejlepší domácí hráč utkání Karel Vejmelka nepustil za svá záda jediný puk a Brňané tak berou všechny tři body.

Zajímavosti duelu s Chomutovem:

• Karel Vejmelka ani jednou neinkasoval a připsal si první čisté konto v sezóně! (V 5. kole proti Vítkovicím inkasoval až v samostatných nájezdech).
  • Martin Zaťovič si připsal třináctou branku v sezóně a dělí se o post nejlepšího střelce extraligy s plzeňským Kubalíkem.
  • Na utkání s Chomutovem bylo v DRFG Areně podeváté v sezóně vyprodáno, duelu přihlíželo 7700 diváků.
  • Kometa se díky výhře dostala na druhé místo v tabulce!
  • První extraligové utkání letošní sezóny odehrál Radim Zohorna

Na prvních dvacet minut nastoupili Brňané ve slavnostních retrodresech, ve kterých se domácím opravdu dařilo. Ze začátku sice museli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského zvládnout dobrý nástup Pirátů, po dobrých šancích, které likvidoval skvělý Vejmelka však udeřili Brňané. Nejprve se v desáté minutě dostal do šance po Kvapilově přihrávce Leoš Čermák, který z pravého kruhu dělovkou prostřelil Laca v chomutovské bráně. Pět minut před koncem prvního dějství pak gólman Pirátů rozehrál přímo na hůl Vojtěcha Němce, který nic neuspěchal, počkal na najíždějícího Martina Zaťoviče a v DRFG Areně podruhé v zápase vypukla modrobílá radost.

Martin Zaťovič zvyšuje na 2:0 (foto: Roman Kantor)

Druhé dějství už patřilo hlavně Kometě. Ján Laco se stále musel mít na pozoru, zejména proti šancím Kvapila a Hynka Zohorny, kteří měli skvělé příležitosti na zvýšení skóre, chomutovský gólman byl ale úspěšný. To se však nedalo říct tři minuty před polovinou utkání, kdy po rychlé kombinaci po ose Štencel – Zaťovič – Vincour zakončoval třetí jmenovaný z mezikruží za záda Laca a poslal domácí do tříbrankového vedení.

Třetí třetina už patřila pouze brankářům. Ján Laco si počínal dobře proti šancím Marka Kvapila, který se dostal díky své šikovnosti až před bránu, ale jeho pokus gólem neskončil. Na druhé straně se zase Vejmelka zaskvěl proti Humlovi, který byl důrazný na brankovišti, mladý brněnský gólman si ale čisté konto vzít nenechal. Poslední velká příležitost utkání byla na hokejce Martina Nečase. Sedmnáctiletý útočník jel s Káňou do přečíslení, chomutovský gólman ale vystihl jeho přihrávku.

Kometa tak před vyprodanou DRFG Arenou zvládla výroční utkání, připisuje si tři body do tabulky Tipsport Extraligy a posouvá se na druhou příčku. Další utkání čeká na modrobílou partu v úterý, kdy v dohrávce zajíždějí na led pražské Sparty.

Mladíci v brněnském dresu

Do utkání zasáhli opět tři hráči z mládežnických kategorií. Sedmnáctiletý Martin Nečas si připsal patnáct střídání a na ledě strávil přes deset minut. Výborné utkání si připsal obránce Filip Král, jenž nastupoval po boku Jana Štencela - odehrál přes patnáct minut. Do utkání naskočil také třináctý útočník Roman Dymáček.

Hlavní kouč Libor Zábranský opět poslal do boje dravé mládí!

KOM Petr Haken: Kdybychom na začátku prohrávali, určitě by se nemohl nikdo divit. Dobrý start Chomutova jsme zvládli a následně nás Leoš Čermák pěknou brankou poslal do vedení. Pak přišla chyba v rozehrávce Chomutova, kterou jsme využili. Od té doby jsme byli až na nějaké drobnosti jasně lepší. Musím pochválit všechny hráče včetně Karla Vejmelky, kterému gratuluji k čistému kontu.
CHM Jan Šťastný: I když nemá Kometa v poslední době úplně ideální výsledky, doma je opravdu silná. Pokud chceme uspět, musíme hrát organizovaně, plnit všechny pokyny, což se nám dnes úplně nepovedlo. Klíčové bylo, že jsme v začátku zápasu nedali z úniku branku a nešli do vedení. Pak jsme udělali chybu, soupeř se ujal vedení a zápas kontroloval. Špatně jsme řešili situace v útočném pásmu, Kometa zaslouženě vyhrála. Za Piráty chci popřát Kometě všechno nejlepší k dnešním narozeninám a přeji jí co nejvíce hokejových zážitků.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně