Z Pardubic se třemi body! Bratři Zohornové skolili Dynamo

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 17. R. Zohorna (M. Erat, Hruška), 34. H. Zohorna (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Kis, Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10194 (vyprodáno). Střely na branku: 14:43. Průběh utkání: 0:2.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Beran – Starý, Dušek, Vondráček.
HC Kometa Brno: Langhamer – O. Němec, J. Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, L. Vágner – Haščák, V. Němec, Zaťovič – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Horký, L. Čermák, Dočekal.

P a r d u b i c e – Předposlední duel roku 2017 zvládla brněnská Kometa na jedničku. O tříbodové vítězství proti Dynamu se postarali Hynek a Radim Zohornové, kteří vstřelili každý po jedné brance a rozhodli o výsledku 2:0 pro Brňany. Domácí vyslali na Marka Langhamera celkem 14 střel, z nichž ani jedna nenašla cestu za záda gólmana Komety, který si tak připisuje první nulu v modrobílém dresu. Hosté předvedli perfektní a zodpovědný výkon v obraně a zaslouženě si odváží důležitou výhru.

Utkání od samého úvodu nabídlo útočný hokej, ve kterém se k prvním šancím dostala hostující Kometa. Vojtěch Němec ukázal bekům Pardubic svou rychlost a dostal se až před Kacetla, který ale jeho pokus přečetl. Brněnský technik si vytvořil ve stejném střídání ještě jednu šanci, tentokrát najížděl na Kacetla z pravé strany, ani tentokrát se po jeho střele puk nezatřepal v domácí síti. V polovině první části přišla opět velká příležitost pro aktivnější Kometu, ve které byl znovu forvard s číslem 53, sám na brankovišti ale nedokázal usměrnit dorážku za Kacetlova záda.

Neuběhla ani minuta a skórovat mohl proti svému bývalému celku Alexandre Mallet, z dobré pozice mezi kruhy na Kacetla recept nenašel. Osm minut před koncem první třetiny se zaskvěl fantastickým zákrokem také Marek Langhamer, na kterého se řítil Dušek, brněnský gólman skvěle přečetl úmysl domácího útočníka a pravým betonem vykopl puk. V další šanci se objevil mladík Luboš Horký, jehož teč hodně vystrašila pardubického gólmana. V čase 16:39 se všichni fanoušci v modrobílých barvách mohli radovat. Martin Erat vybídl k teči Radima Zohornu, ten jen nastavil svou hokejku a puk zamířil k levé tyči - 0:1. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského i nadále tlačili svého soupeře, do první sirény už ale další branku přidat nedokázali. Brňané zasypali v první třetině svého soupeře devatenácti pokusy, na Marka Langhamera šly pouze tři střely.

Radim Zohorna tečoval úspěšně přihrávku od Martina Erata a Kometa vedla v Pardubicích 1:0. Foto: Roman Kantor.

Hned na začátku druhé části se ve stoprocentní příležitosti objevil Lukáš Nahodil, střelou z mezikruží ale druhou branku modrobílých hokejistů nepřidal. Stejný útočník mohl skórovat o tři minuty později, kdy dostal skvělý pas mezi domácí obránce, sám před Kacetlem však neuspěl. Chvíli před polovinou utkání zahrozili také hokejisté Dynama. Hned po buly vyslal jedovatou střelu na brněnského gólmana Tomáš Rolinek, Marek Langhamer vyrazil puk do bezpečí.

Po polovině utkání museli Brňané čelit první domácí přesilové hře a vedlo se jim více než dobře. Do šancí se navíc dostali Martin Dočekal a Hynek Zohorna, obkroužení brány v podání prvního jmenovaného, ani parádička Hynka Zohorny gólem neskončily. To po akci Lukáše Nahodila v čase 33:59 opět létaly modrobílé šály nad hlavy brněnských fanoušků. Útočník Komety po buly prokličkoval mezi obránci až před Kacetla, který jeho střelu ještě zvládl pokrýt, na dorážku Hynka Zohorny už ale nestačil - 0:2. Parta kolem kapitána Čermáka měla k dispozici ještě jednu přesilovou hru, ve které tečoval puk na brankovišti Martin Zaťovič, domácí brankář se štěstím udržel puk ve své výstroji.

Josef Hrabal sám před Langhamerem, gólman Komety nakonec zasahovat nemusel. Foto: Roman Kantor.

Start třetí třetiny patřil opět Kometě. Chyby domácích obránců mohl využít Martin Zaťovič, který se řítil od mantinelu sám na Kacetla, bekhendovým pokusem pardubického gólmana nepřekvapil. V čase 44:32 se po přečíslení dostal k dorážce před poloodkrytou bránou Jakub Krejčík, těžký kotouč ale netrefil ideálně a hosté tak stále vedli pouze o dvě branky. Domácí dostali k dispozici přesilovou hru, ve které mohli paradoxně inkasovat. Gólman Kacetl nepřesně rozehrál v rohu kluziště přímo do místa kde stál Alexandre Mallet, kanadský útočník z těžké pozice odkrytou bránu netrefil.

Hned po návratu Leoše Čermáka na led se museli hráči Komety znovu bránit další početní převaze, což se jim ale dařilo velice dobře. Když už se domácí dostali ke střele, stál v bráně sebejistý Marek Langhamer, který dodával klid na hokejky svých spoluhráčů. Brňané zvládli náročný závěr třetí třetiny a vezou tak na jih Moravy plný bodový zisk.

PCE Miloš Holaň: Mrzí mě, že jsme nenavázali na vynikající výkon v Plzni, dnes jsme tahali za kratší konec. Byli jsme hlavně v první třetině všude pomaleji, prohrávali jsme osobní souboje a nestačili jsme v rychlosti. Proto byl obraz hry takový, že jsme nebyli schopni dát za celý zápas gól. Šanci na korekci stavu jsme měli ve třech po sobě jdoucích přesilovkách, ale když už jsme si šanci vytvořili, tak jsme trefili brankáře nebo stříleli vedle. Není jednoduché hodnotit zápas, když se vám před parádní atmosférou nepodaří vstřelit ani gól, ale dnes jsme neměli takovou šťávu jako v Plzni.
KOM Kamil Pokorný: Chtěl bych pochválit celé mužstvo za způsob, jakým se tady prezentovalo. Do puntíku splnilo to, co jsme po něm chtěli. Jediné, co nás trošku trápilo, byla koncovka. Myslím, že jsme těch gólů měli dát více, ale díky výborné obraně, hře v oslabení a zásluhou precizního výkonu Langhamera jsme zaslouženě zvítězili.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně