Z odvety vyšel lépe Slovan, Kometa si i přes bojovný výkon připisuje první neúspěch

HC Slovan Bratislava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 10. Cheechoo (Taffe), 18. Plastino (Jeglič, Švarný) – 34. Hruška (Štencel). Rozhodčí: Novák, Goga – Stanzel, Kacej. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5260. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Slovan Bratislava: Brust (30. Pogge) – Kundrátek, Starosta (A), Luža, Meszároš, Švarný (A), Plastino, Bačík, Němeček – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Lušňák, Chipchura, Viedenský – Kubalík, Jeglič, Nedorost – Petráš, Zigo, M. Hlinka – Šiška.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Koch, Malec, Trška, Šnajnar – Kvapil, Zohorna, Erat(C) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Káňa, Hruška (A), Haščák – Havránek, Dočekal, Vondráček – Dostálek.

B r n o – Devátý srpen patřil čtvrtému duelu letní přípravy, kdy brněnští hokejisté zavítali na ledovou plochu Slovanu Bratislava, aby odehráli odvetné utkání. Od prvních minut jinak velmi pohledný hokej kazily časté tresty, které Brňanům hned v úvodním dějství zavařily v podobě dvou inkasovaných branek. Kometa však bojovala jako jeden muž a v polovině druhé dvacetiminutovky dokázala díky parádní ráně Jana Hrušky skóre snížit. Štěstí však bylo nakloněno více na stranu Slovanu, neboť další velké šance Brna zastavila dobře postavená branková konstrukce domácích, kteří se tak nakonec radovali z těsného vítězství.

Kometa vstoupila do odvetného klání se Slovanem Bratislava velmi svižně. Již po necelých dvou minutách odehraného času využil zaváhání Luži na modré Tomáš Vincour, jenž prudkou ránou z mezikruží orazítkoval tyč. O pár chvil později byl výše zmíněný slovenský bek odkázán na trestnou lavici, čímž brněnskému celku poskytl výhodu dalších šancí. Tu největší mělo duo Erat – Kvapil, které brankáři Slovanu pořádně zavařilo, skóre však zůstalo neměnné.

Desátá minuta úvodní dvacetiminutovky se nesla v oslabení modrobílého klubu, čehož domácí tým dokázal využít. Taffe vyslal herní předmět na brankovou konstrukci, přičemž se následně dostal k teči Jonathan Cheechoo, jehož hůl nasměrovala touš za bezmocného Čiliaka – 1:0. Brňané se po tomto smolném momentu snažili hrát velmi aktivně a docílit tak vyrovnání. Závěr třetiny však poznamenaly další tresty, které vygradovaly v početní převahu domácích, kteří obdrželi výhodu čtyř proti třem. Kombinaci přihrávek ukončil svižnou střelou Nick Plastino, jenž vyprášil pavučiny z rohu Čiliakovy klece – 2:0.

Tak jako start třetiny první i druhá dvacetiminutovka započala ze strany Brna velmi akčně. Domácí gólman se hodně zapotil, a to když po pětačtyřiceti vteřinách hracího času musel ležící na břiše vykopnout kotouč, jenž se nesmlouvavě řítil vstříc brankové síti. Poté se vyražený touš snažil procedit za bezmocného Brusta Marek Kvapil, nicméně i ten byl zastaven. V následujících minutách se hra přelila na druhou stranu a svůj brankářský um dokazoval skvělými zákroky i Marek Čiliak. Třicátá minuta pak patřila střídání gólmanů na straně Slovanu Bratislava, přičemž se mezi tři tyče za bouřlivého potlesku postavil Justin Pogge.

Brňané šli následně do tří, nicméně modrobílý mág dokázal vychytat dvě tutovky, a to nejprve když z prostoru mezi kruhy pálil Cheechoo, a poté když zkoušel na brněnského gólmana vyzrát z levé strany Jeglič. Netrvalo dlouho a přesilovou hru získala i Kometa. Jan Hruška šikovně obelstil obranné řady Slovanu a čipernou střelou z pravého kruhu snižoval skóre na 2:1. Závěr druhého dějství se nesl ve víru mnoha šancí na obou stranách, s bolestivou grimasou však opustil ledovou plochu Jan Káňa, který se obětavě vrhl do trajektorie puku, jenž alarmujícím způsobem mířil na brankovou konstrukci.

Závěrečná perioda již nenabídla tak strhující start, nicméně diváci se rozhodně nenudili. V šestačtyřicáté minutě měl na holi velkou šanci Zigo, brněnský gólman byl však pozorný. O minutku později mohl na straně Komety vyrovnat skóre Kvapil, ani Pogge ale svůj tým nezklamal. Brno se mohlo dočkat vyrovnání i v padesáté minutě hry, a to když se ve skrumáži na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Štencl, jeho snahu ovšem zastavila dobře postavená branková konstrukce Slovanu. Následnou dorážku Tršky již zneškodnil sám Pogge pohotovým zásahem betonu. Ani Vojtěch Němec nebyl pět minut před třetí sirénou úspěšný a štěstí na stranu Brna nepřinesl ani oddechový čas. Kometa tedy čtvrtou výhru do sbírky nepřidala a i přes velmi bojovný výkon odcházela z ledové plochy těsně poražena.

Po skončení duelu se jely již tradičně po dohodě obou trenérů samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Martin Erat, v této dovednostní disciplíně by tak Kometa uspěla.

Mladá krev v sestavě

Do dnešního duelu opět zasáhly i velmi mladé brněnské naděje. Jmenovitě nejmladší Tomáš Havránek (18 let), dále pak Patrik Koch (19 let) a Rostislav Šnajnar (19 let).

BRA Miloš Říha: Se zápasem jsme spokojení, na úvod se nám podařilo proměnit dvě přesilové hry, za což jsme samozřejmě rádi. I v dalším průběhu utkání jsme si dokázali vytvořit spoustu šancí, a kdybychom je proměnili, duel by nejspíš vypadal úplně jinak. Nyní jsme ve fázi, kdy dolaďujeme a zkoušíme složení mužstva, jsme tedy velmi rádi za takto kvalitní soupeře.
KOM Martin Pešout: Myslím, že utkání to bylo výborné. Měli jsme určitou optickou převahu, nicméně zápas se hraje na góly. Rozhodla skutečnost, že jsme v první polovině nedokázali proměnit šance, gólman Slovanu chytil minimálně tři tutové branky, my jsme pak trefili pouze tři tyčky. V dnešním zápase jsme také zbytečně faulovali, což je další příčina dnešní prohry. Při hře pět na pět jsme ovšem spokojení.

Zápasy v sezóně

přát. 2