Mladší dorostenci přehráli Budějovice a radují se z přísunu důležitých bodů

Mladší dorostenci přehráli Budějovice a radují se z přísunu důležitých bodů

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 6. Gajarský (Lašák), 6. Kunc (Meluzín), 14. Konečný, 16. Zábranský (Kunc, Lašák), 29. Meluzín (Svoboda), 49. Novák (Konečný, Vašíček), 53. Kučeřík (Zábranský, Svoboda) – 28. Beránek (Čížek, Houdek). Rozhodčí: Honza – Komínek, Šustr. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 46:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.
HC Kometa Brno: Dostál – Masár, Holemý, Věžník, Zábranský, Gloz, David, Sedláček – Kavický, Čajkovič, Novák – Kučeřík, Konečný, Gajarský – Hubáček, Meluzín, Svoboda – Vašíček, Kunc, Lašák
HC České Budějovice: Svoboda (16. Prušák) – Kubíček, Procházka, Janoušek, Stárek, Škola, Doktor, Štěcha – Houdek, Silný, Beránek – Holý, Grossmann, Čížek – Egert, Toman, Vaculík – Fríd, Svoboda

B r n o – Ačkoli souboj mezi Kometou a Budějovicemi odstartoval se zpožděním, na domácí celek neměla tato skutečnost žádný vliv. Již od úvodních minut diktovali svěřenci Jiřího Mífka tempo hry a svému soupeři nasázeli hned čtyři branky. Ve druhém dějství vsítili hosté kontaktní branku, nicméně modrobílé mužstvo vzápětí udeřilo popáté. Třetí perioda pak přinesla Kometě další dvě gólové události, o přídělu bodů tedy bylo jednoznačně rozhodnuto.

Komentář k zápasu

Kometa vlétla do utkání jako uragán. Od samého začátku se snažila nastolit rychlé tempo hry, což se jí značně dařilo. Do první velké šance se ovšem dostal jako první budějovický Egert, jenž způsobil modrobílému gólmanovi mnoho nepříjemností. O necelé dvě minuty později se však již radovali domácí. Adam Gajarský se nejprve dopustil drobného zaváhání na modré čáře, nicméně velmi rychle si s onou nepříjemností poradil a octl se nikým nehlídán přímo před Danielem Svobodou. Pro Gajarského už byla maličkost přesně zakončit, Kometa se tak ujala vedení – 1:0. Neuběhlo ani dvacet vteřin a modrobílí zvedali vítězně ruce nad hlavu podruhé. Meluzín vyslal na zteč Michala Kunce, jenž překonal Svobodu rychlou střelou zápěstím – 2:0.

Další dvě slepené branky Brna padly na sklonku úvodního dějství. Ačkoli hokejisté Českých Budějovic bránili ze všech sil, Jakuba Konečného se jim uhlídat nepodařilo. Mladý útočník se napřáhl z prostoru mezi kruhy a svůj cíl neminul – 3:0. Minuta a dvaadvacet sekund stačila Brňanům k tomu, aby rozjásali své nadšené publikum počtvrté v utkání. Libor Zábranský namířil svou tvrdou ránu k levé tyči, čímž vyhnal budějovického Svobodu z klece ven – 4:0.

Začátek druhé dvacetiminutovky patřil hostům, kteří se snažili napravit nepovedenou předchozí třetinu. Kontaktní branky se dočkali v sedmadvacáté minutě hracího času, když na modré čáře využil zaváhání Gajarského Jakub Čížek. Ten na nic nečekal a bleskově poslal herní předmět na volného Martina Beránka, pro něhož nebyl žádný problém překonat z bezprostřední blízkosti Lukáše Dostála – 4:1. Kometa měla ovšem pro soupeře záhy připravenou ledovou sprchu. Erik Meluzín si sjel mezi kruhy, kde následně obdržel krásnou žabičku. Střela mezi Prušákovy betony byla bezchybná – 5:1.

Ve třetí třetině se diváci dočkali další gólové akce po osmi minutách. Jakub Konečný vyslal šikovným pasem dopředu Matěje Nováka, jenž obelstil celou budějovickou obranu a nakonec i samotného gólmana – 6:1. Na druhé straně se o několik okamžiků později dostal do velmi zajímavé šance Fríd. Jeho puklice z mezikruží však přistála v Dostálově lapačce. V třiapadesáté minutě pak završil gólový účet tohoto klání Radek Kučeřík, který se nejrychleji zorientoval v nepřehledné situaci před brankovištěm a zavezl kotouč za bezmocně ležícího Prušáka – 7:1.

Ohlasy trenérů

KOM David Pazourek: Kluci dnes hráli perfektně od začátku zápasu, měli jsme dobrý pohyb a hrálo se nám vcelku jednoduše. Za dnešní výkon jsme vyšichni velmi spokojení.
CEB Roman Heindl: Soupeř nás dnes přehrál, a to po všech stránkách. V první třetině jsme propadli a dostali čtyři góly, utkání tedy bylo prakticky rozhodnuté. V druhé periodě jsme se snažili nadechnout a dokázali jsme vsítit branku. Poté jsme však ihned inkasovali a už nebyla morální síla k tomu, abychom s utkáním něco udělali. Soupeř hrál velmi tvrdě a zaslouženě vyhrál.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál