Mladší dorost slaví první výhru v sezoně, doma si poradil s Libercem

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 21. Malý (Meluzín), 34. Rašovský (Furch), 57. Žák. Rozhodčí: Vrba - Šustr, Musil. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 3:0.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holcman, Mikulec, Holemý (A), Běhůnek, Sedláček J., Fajmon, Furch, Hanák – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Sedláček I., Kos, Malý (A), Rašovský (C), Harmim, Masař
Bílí Tygři Liberec: Čajan – Duschka, Kovář, Hampl (C), Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda

B r n o – Mladší dorost Komety se konečně dočkal startu nové sezóny. V prvním zápase se modrobílí utkali na vlastním ledě s libereckými Tygry. O zisku tří bodů pro Kometu rozhodla především dvougólová druhá třetina. Liberečtí naopak nedokázali ani jednou překonat brankáře Vystavěla, který si připsal čisté konto a Brno si tak zaslouženě připisuje první výhru v sezóně.

Ačkoli první třetina nepřinesla žádný gól, divákovo oko se zejména kvůli velkému množství přesilových her nenudilo. Do začátku zápasu vstoupil aktivněji Liberec, jenže už v 5. minutě pustil Kometu do dvojnásobné přesilové hry. Během ní se zrodila největší šance první části, když se liberecký Jiruš ve vlastním oslabení dostal do úniku. Jeho bekhendový blafák ovšem nepřešel přes brankáře Vystavěla. I Brněnští měli své šance, ve 13. minutě v přesilové hře vystřelil od modré Mikulec. Jeho pokus brankář hostů Čajan pouze vyrazil před sebe, kde se pokoušel dorazit kotouč do branky Kalčík. Ani jeho snaha ale neskončila gólem a po první třetině se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Hned po 17 vteřinách druhé třetiny se Kometa dostala do vedení, když krásnou akci Erika Meluzína zakončil Jakub Malý. Už o necelé tři minuty později ale mohlo být vyrovnáno, Jirušova dorážka z voleje ovšem pouze orazítkovala horní tyč. Ve 30. minutě se Tygři znovu dostali do větší šance, Strnadova střela od pravého kruhu ale opět pouze rozezvonila brankovou konstrukci. V čase 33:33 Brňané navýšili svůj náskok, když po chybě brankáře Čajana posunul kotouč za jeho záda Václav Rašovský. Ke konci třetiny se brněnští hokejisté podruhé v zápase dostali do přesilovky 5 na 3, ale stejně jako v první části ji nedokázali využít.

Ačkoli domácí začali třetí část přesilovou hrou, Liberečtí byli ze začátku třetiny aktivnější. Již dvě minuty po začátku třetiny se do přečíslení dvou na jednoho dostali Pray s Jansou, akci naštěstí pro Kometu překazil vracející se obránce. V 51. minutě se hned ke dvěma střelám po sobě dostal liberecký Cikhart, lapačka brankáře Vystavěla však byla pokaždé pohotová. V 57. minutě ještě na konečných 3:0 zvýšil Petr Žák, který ve správný okamžik vystihl rozehrávku brankáře Čajana a zasunul puk do prázdné brány. Závěrečné dvě minuty Brněnští odehráli v přesilovce, ve které ale gól nepadl. První výhra v prvním zápase sezóny a první tři body do tabulky tedy patří brněnské Kometě.

KOM Pavel Pazourek: Myslím si, že to mělo slušnou úroveň na první zápas. Vítězství jsme si zasloužili. Byli tam lepší chvíle, ale samozřejmě jsme dělali i chyby. Celé mužstvo dnes hrálo dobře, gólman předvedl dobrý výkon. Trápili jsme se v přesilových hrách, ale jsme rádi za první výhru z prvního utkání a hlavně za tři body.
LIB Richard Lobo: Z naší strany to nebylo ideální utkání. Byli jsme všude pozdě, soupeř hrál daleko lépe, vyhrával osobní souboje. Nám se nepodařilo vstřelit kontaktní gól, který by nás vrátil do hry. Naopak jsme tři minuty před koncem dostali gól na 3:0 ze zpackané situace, který definitivně rozhodl utkání.