Mladší dorostenci nad Českými Budějovicemi vedli, nakonec ale prohráli

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Ryba (Michal), 30. Novák (Hanák), 48. Janoch (Novák), 55. Novák – 15. Žák (Brabenec, Malý), 24. Žák (Bartes). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
HC České Budějovice: Lidák – Jasečko, Endl, Pojar, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Hracholski, Michal, Hanák, Ryba, Novák, Nevšímal, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš, Pouzar
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Harmim, Masař

Č e s k é B u d ě j o v i c e / B r n o – Mladší dorostenci Komety podlehli v utkání šestého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu českobudějovickému Motoru 2:4. Modrobílí sice ještě těsně před polovinou zápasu vedli díky trefám Jakuba Malého a Petra Žáka, domácí však ve 30. minutě srovnali a ve třetí části rozhodli o své výhře. V tabulce skupiny Střed patří mladším dorostencům Komety pátá pozice.

Vstup do zápasu vyšel domácím, když v páté minutě prostřelil brněnského brankáře Vystavěla Adam Ryba. Hosté z moravské metropole ale brzy našli odpověď. V 15. minutě zařídil srovnání Jakub Malý. Na úvod druhé třetiny sice Kometa nevyužila svou početní převahu, prosadit se ale modrobílí dokázali těsně po jejím skončení. Ve 24. minutě otočil skóre Petr Žák.

Domácí si následně zahráli početní převahu pět na tři, kterou sice neproměnili, ale klasickou početní převahu o jednoho muže ano. Na konci třicáté minuty srovnal Pavel Novák. Další branku viděla necelá stovka diváků ve třetí části. K radosti domácích se ve 48. minutě prosadil českobudějovický forvard Jan Janoch, a domácí se poprvé od patnácté minuty dostali do vedení. Výhru Motoru pojistil v 55. minutě trefou v oslabení Pavel Novák.