Po sedmi zápasech junioři vedou tabulku, doma si poradili s Oceláři

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 13. Novák (Mlynář), 14. Krejčí (Čejka, Ferda), 26. Mlynář (Kučera, Gajarský) – 47. Raška, 56. Hrachovský (Plitko). Rozhodčí: Ondráček – Kotlík, Polák. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Rafaj, Kučera, Furch, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Rufer, Marguš, Adámek – Plitko, Mach (C), Puzoň, Przybyla, Irgl, Peterek, Raška, Papaj, Najsar.

B r n o – Junioři vítězí již počtvrté v řadě, tentokrát na domácím ledě udolali Oceláře 3:2. Výhru a tři body do tabulky si mohli připsat zejména díky dvougólové první třetině a brankáři Dostálovi, který první dvě třetiny držel čisté konto.

Ačkoli do utkání vstoupili aktivněji hosté, první se prosadili domácí. Ve 13. minutě v ponechané výhodě otevřel skóre zápasu Matěj Novák. Ten se za ponechané výhody ujal puku a přesnou střelou překonal brankáře Štěpánka. Jednogólový náskok ovšem trval pouze minutu a tři vteřiny. V čase 13:14 se do útoku vydali Radim Ferda, Jakub Čejka a Petr Krejčí, z nichž poslední jmenovaný krásnou akci zakončoval a navýšil tak náskok svého týmu. Po první třetině tak do kabin rozhodně odcházeli spokojenější domácí.

Druhá část byla v mnohém velmi podobná té první. Rozhodující byla čtyřminutová početní výhoda, kterou Kometě poskytl Jakub Adámek. V jejím závěru se po nepovedné střele Štěpána Kučery ujal kotouče Tomáš Mlynář a svižnou střelou z otočky dokázal zvýšit náskok brněnské Komety. Ovšem i hosté měli své šance. Do samostatného úniku se dokázal dostat nejprve Puzoň a poté Radzienciak, oba však pohořeli na skvěle chytajícím Dostálovi.

Ve třetí třetině se třineckým hokejistům podařilo snížit na jednogólový rozdíl, když se ve vlastním oslabení dokázal prosadit Adam Raška. Nikým se nehlídaný se s pukem dostal až před Dostálovu klec, kde brněnského brankáře překonal bekhendovým pokusem pod horní tyč. Necelých 5 minut před koncem vstřelil v přesilové hře kontakntí gól Ondřej Hrachovský. V závěru třetiny sice Třinečtí brněnské hokejisty velmi trápili, ani při hře bez brankáře ale nedokázali vyrovnat skóre. Kometa si tak ziskem tří bodů upevnila svoje první místo v tabulce, zatímco Třinec se trápí na 15. příčce.

KOM Jan Zachrla: Velkou část zápasu jsme měli pod kontrolou. Potom za stavu 3:0 přišla přesilovka, trochu jsme ztratili koncentraci a Třinci jsme darovali gól. Ten jim dal obrovský impuls, krátce na to přidali druhý gól. Závěr byl velice dramatický, začali jsme mít strach o svůj náskok, chvílemi to dokonce vypadalo, že Třinec vyrovná. Kluci ale odehráli dobrý zápas, ubojovali tři body, takže můžeme být spokojení.
TRI Bez komentáře.

Zobrazit kompletní fotogalerii